Lütfen bekleyiniz...

İstanbul’da IELTS Hazırlık ve Hazırlık Sınavları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İstanbul’da IELTS Hazırlık ve Hazırlık Sınavları

İstanbul’da IELTS Hazırlık ve Hazırlık Sınavları

İstanbul’da da, IELTS sınavı için hazırlık eğitiminden geçebilirsiniz. Eğer, IELTS için hazırlanabileceğiniz dil okulları, şimdilik aklınızda yoksa York Education Solutions sizleri IELTS sınavına odaklanarak iyi bir şekilde hazırlanmanızı sağlayabilir. Ekosistemimizdeki IELTS eğitmenleri sayesinde, İstanbul’da yurtdışında akademik eğitime hazırlanabilir ya da iş amaçlı IELTS puanlarınızı yükseltebileceksiniz. Dinleme, Okuma ve Yazma session’ları olarak kategorilendirilen IELTS sınavı hazırlık sürecinin yanısıra hazırlık sınavlarınızı da York Education Solutions ile gerçekleştirebilirsiniz. Adaylar sınava giriş amaçlarına göre iki farklı sınav türünü seçerler.

Öncelikle, IELTS Sınavı Nedir? Nasıl Bir Hazırlık Süreci Geçirmeli?

Akademik eğitim almayı planlayan adaylar IELTS Akademik, IELTS sınav sonucunu göçmenlik için ya da kariyer odaklı kullanmayı planlayan kişiler ise IELTS Genel sınavını tercih ederler. IELTS İngilizce dil sınavı geçme veya kalmalı bir sınav değildir. Sınavların değerlendirmesi aşağı yukarı 1 ile 9 arasında tam ve yarım puanlardan oluşan puanlamalar ile yapılır. Yurtdışındaki bir çok üniversite lisans programları giriş IELTS akademik sınavından 5.5 ya da 6.0, yüksek lisans; özellikle master ve doktora  için 6.5 ile 7.0 arası bir puan alınmasını istiyorlar.

 Genellikle göçmenlik ve vize işlemleri için tercih edilen IELTS Genel sınavında ise 6.0 almak çoğu zaman yeterli olabiliyor. Gireceğiniz sınav türü ve puan miktarı konusunda danışmanlarımız sizlere yardımcı olacak.

3 bölümden oluşan IELTS sınavı için ayrı ayrı kategorilere ayrılıp, kategori kategori hazırlık süreci geçirmeniz gerekiyor.

ma (Reading) bölümü; toplamda 60 dakika süren ve 40 sorudan oluşan bir bölümdür. IELTS Reading bölümünde Akademik IELTS ve Genel IELTS alan adaylar farklı soruları cevaplamaktadır. IELTS Akademik okuma bölümleri bilimsel yayınlardan, gazetelerden veya kitaplardan alınmış bölümlerden oluşturuldu. IELTS akademik okuma bölümündeki sorular genel konuları içerdiği için bir mühendis de bir İngilizce öğretmeni de akademik okuma parçalarını anlamakta zorlanmaz. Genel IELTS okuma bölümü 3 parçalık bir sınav session'udur.. Referans alınan IELTS okuma parçaları; günlük gazete haberleri, firma kataloglarındaki makaleler ve kitaplardan toplanmaktadır. Birinci bölüm 6 ile 8 arası kısa parçadan oluşan olaylara dayanan sorulardır. İkinci bölüm iki kısa parçadan oluşmaktadır. Sorular iş başvurularında veya iş yerlerinde geçen konulardan oluşmaktadır. Üçüncü bölüm ise çok daha uzun, günlük yaşamda karşılaştığımız bir konuyu içermektedir. Her bir soru bir puandır. 40 üzerinden verilen puan IELTS'in 1-9 arasındaki puanına çevrilir.

İstanbul’da IELTS Sınavı Hazırlık Süreci, Session Odaklı Yürütülebilir Mi?

Yazma bölümüne yönelik İstanbul’da IELTS sınavı hazırlık süreci sağlayabiliyoruz; toplamda 60 dakika sürer ve iki yazma parçasından oluşan bu session’a odaklı bir eğitim sağlanır Birinci yazma parçası en az 150 kelime, ikinci yazma parçası ise en az 250 kelimeden oluşmaktadır. IELTS Writing bölümünde Akademik IELTS ve Genel IELTS alan adaylar farklı konularda yazılar yazarlar. Akademik IELTS yazma bölümünde birinci bölüm tablo, grafik veya diyagram açıklamasıdır. Adaylardan kendi kelimeleri ile açıklama yazmaları beklenmektedir. Bu bir diyagramı açıklamak, bir grafiği yorumlamak veya prosesi anlatmak şeklinde olmaktadır. İkinci bölümde adayların bir fikir, argüman veya bir problem hakkında essay yazmaları gerekiyor. Her iki bölümde formal stilde yazılmalıdır. Genel IELTS yazma bölümünde ise birinci bölümde adaylardan bir durum hakkında bilgi almak veya bir durumu açıklamak için bir yazı yazmaları istenmektedir. Yazı resmi veya formal stilde olabilir. İkinci bölümde ise bir durum, problem karşısındaki görüşe cevap şeklinde mektup yazmaları istenir. IELTS Writing bölümlerinde ikinci bölümün puan ağırlığı birinci bölümün iki katıdır.

Session'larda Nasıl Bir Tablo Bizleri Bekliyor?

Konuşma bölümü ile birlikte, öğrenciler en çok sıkıntı yaşadıkları bölüm geliyor. IELTS sınavlarında ister IELTS Akademik, ya da  IELTS Genel olsun her ikisinde de Speaking bölümü ortaktır. Speaking sınavları genelde toplu yapılan IELTS yazma, okuma ve dinleme bölümlerinden bağımsız olarak yapılır. Yazılı sınavlardan önce veya sonra yapılabilir. Uzman bir IELTS examiner ile yapılan mülakat ortalama 11-14 dakika kadar sürer. Kayıt altına alınan IELTS speaking testi 3 bölümden oluşur. Birinci bölümde sınavı yapan kişi kendini tanıtır ve kimlik doğrulaması için adaya bir kaç soru sorar. Ayrıca ailesi, işi, okulu ile ilgili genel bilgileri sorar. Birinci bölüm ortalama 4-5 dakika sürer. İkinci bölüm de sınavı yapan kişi size bir konu ve bu konuda hazırlanmanız için bir dakika verecektir. Ayrıca adaylara kağıt ve kalem de verilebilir. Üçüncü bölüm ise ikinci bölümde verilen konu ile ilgili adaylara sorular sorulmaktadır.

IELTS Sınavı İçin İstanbul’da Nasıl Hazırlanılır?

Ülkemizde ve yurtdışında birçok dil kursu IELTS hazırlığı sunmaktadır. Bu kurslar farklı yoğunluklarda ve sürelerde eğitim vermektedirler. IELTS sınavına girecek adaylara tavsiyemiz öncelikle online deneme sınavlarına girmeleridir. Eğer hedeflediğiniz skordan 1 band geride iseniz alacağınız bir hazırlık kitabı ve online materyaller ile hazırlanabilirsiniz. Eğer IELTS skorunuzu daha fazla geliştirmeniz gerekiyorsa o zaman profesyonel bir yardım almanızda fayda var.

IELTS sınavı istediğiniz kadar girebilirsiniz. Arka arkaya sınava girmenizde bir sakınca yoktur. Sonuçlar 13 gün sonra posta yoluyla adresinize ulaştırılmaktadır. Engelli öğrenciler için IELTS özel sınav koşulları da sağlamaktadır.

Eklenme Tarihi: 2018-06-12 16:58:08

2018-06-12 14:02:41