Lütfen bekleyiniz...

İrlanda Yaz Okulu Tavsiye
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda Yaz Okulu Tavsiye

İrlanda Yaz Okulu Tavsiye

 

Yurt dışında eğitime giden öğrencilerimizden tavsiye aldığımız paylaşımlara bir yenisi daha eklendi. Sevgili Ayça Baltalarlı katıldığı İrlanda yaz okulunda yaşadıklarını kaleme alıp bizimle paylaştı. Biz de, hem ilham olması hem de irlanda yaz okulu hakkında merak ettikleriniz konusunda bilgi sahibi olmanız için sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

İrlanda Yaz okullarını tavsiye ediyor musun?

İleride kesinlikle yaşamak isteyeceğim ülke; İrlanda!Herkese merhaba, benim adım Ayça ve 2001 doğumluyum. Derslerime çok önem veriyor ve eğitimim adına güzel hedefler düşlüyorum. Bu nedenle bu yaz tatilini yurt dışında yaz okuluna katılarak değerlendirmeyi düşündüm. Hem benim için farklı bir yaz olmasını, hem de İngilizcemi geliştirmek istedim. Aynı hayali kuran diğer arkadaşlarımın aksine ailem bu konuda beni destekledi.

İrlanda yaz okulları nasıl?

Seçtiğimiz ülke İrlanda oldu. Başkent Dublin’de ünlü ve kapsamlı okullardan biri olan ve benimde ilk görüşte hayran kaldığım Trinity College’da ‘young adult’ programına katıldım. İrlanda yaz okulunda 3 hafta geçirdim. İrlanda’da geçirdiğim sürede buranın harika bir ülke olduğunu ve insanların çok nazik olduklarını fark ettim. Yemyeşil bir doğası var. İleride kesinlikle yaşamak isteyeceğim ülke.

İrlanda’nın en eski üniversitesi; Trinity College

İrlanda'nın en iyi üniversitesi Trinity College Yaz okulu nasıldı? İrlanda yaz okulu konaklama seçenekleri nasıl?

 

3 hafta eğitim gördüğüm İrlanda Trinity College 1592 yılında inşa edilmiş tarihi ve köklü bir okul. Aynı zamanda Trinity College dünyanın en eski kütüphanesine sahip. İrlanda Yaz okulu süresince hem kampüs hem de kaldığım yurt çok güzel ve rahattı. Derslerimiz eğlenceli ve verimli geçti. Hem İrlanda’nın kültürünü öğrenip hem de bolca İngilizce pratik yapma şansı buldum. Ayrıca pek çok farklı ülkeden gelen insanlar ile tanışıp arkadaşlık kurdum.  Hepsi ile de görüşmeye devam edeceğimi düşünüyorum.
 


İrlanda yaz okulu bünyesinde her hafta geziler ve sosyal aktiviteler düzenlendi. Hepsinde de çok eğlenip yeni deneyimler kazandım. İrlanda’ya ve Trinity College’a geldiğim için çok ama çok mutlu oldum. Yurt dışına çıkmak ve eğitim görmek gerçekten ilgi çekiciydi.

 

Hiçbir sorun yaşamadan hayatımın en iyi yazını geçirdim!


İrlanda Yaz okulları eğlenceli mi?


İrlanda yaz okulunda sıkılıp, üzülmenize imkan tanıyacak hiç bir şey yok. Dersler, oyunlar, geziler, yemekler derken vakit hızla geçiyor. Yabancı insanlarla vakit geçirirken sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz. Öğretmenlerimiz ve bize sürekli eşlik eden grup liderleri çok naziklerdi.İrlanda için en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı hangisi? :)

Yurt dışında yaz okuluna gidebilmem için bize danışmanlık eden York ailesine ve okul seçimi yaparken bize her türlü desteği sağlayan York çalışanlarına çok teşekkür ederim, en ince ayrıntıya kadar çok ilgilendiler ve hiçbir sorun yaşamadım. İlk yurt dışı eğitim maceramı ve hayatımın en iyi yazını geçirmeme yardımcı oldular. York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı İrlanda ve bizim için doğru seçim oldu.

Her şey için teşekkürler…

 

Eklenme Tarihi: 2018-01-03 12:20:30

2018-01-03 09:20:30