Lütfen bekleyiniz...

İrlanda Sınır Tanımıyor: Kızıl Saçlılar Buluşması
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda Sınır Tanımıyor: Kızıl Saçlılar Buluşması

İrlanda Sınır Tanımıyor: Kızıl Saçlılar Buluşması

İrlanda festivaller konusunda görkemli havası ile göz boyuyor. Onlar için en önemlisi ve en renklisi ise İrlanda Kızıllar Buluşması. Her sene Ağustos ayının ortasında gerçekleşen Kızıllar Buluşması, Cork kentinde binlerce katılımcı ile görkemli bir alana dönüşüyor. Sadece İrlanda değil, dünyanın her yerinden kızıl saçlıların katılım sağladığı festivale denk gelirseniz mutlaka katılmalısınız.

Şaka Olarak Başlamış

Kızıllar Buluşması ilk olarak bir şaka olarak başlamış. Joleen ve Denis Cronin kardeşlerin aile arasında bir buluşma düzenledikleri etkinlik, küçük bir aileden onlarca kişinin gönüllü olarak katılımı ile bir buluşmaya dönüştü. Birkaç yıl içinde de binlerce kişinin katılımı ile festival olarak İrlanda’nın en sıradışı etkinlikleri arasında yerini aldı.

Kral ve Kraliçe Yarış 

İrlanda Kızıllar Buluşması sadece bir toplanma alanı değil, büyük bir yarışa da sahne oluyor. festivale katılan binlerce insan içinden her sene bir Kral ve bir Kraliçe seçiliyor. İrlandalı halkın hoşgörülü tavırları ile bir yarıştan daha çok keyifli bir hale dönüşen Kral ve Kraliçe yarışının galipleri de renkli fotoğraflarla kutlamaya dahil oluyor.

Eğlenceli Yarışmalar

İrlanda Kızıllar Buluşması, eğlenceli yarışmalar ve oyunlarla da katılımcılara keyifli anlar yaşatıyor. Etkinliğin kendisi gibi yarışmaları da akıllara durgunluk veriyor. Kızıl saçlıların en önemli özelliklerinden olan çilleri bir yarışmanın belirleyicisi. Çil sayma yarışında birinci seçilenler, çilleriyle ne kadar gurur duysa az. Aynı zamanda havuç çevirme yarışması da binlerce katılımcının dahil olduğu bir alan yaratıyor.

Kanser Vakfı’na Bağış

İrlanda Kızıllar Buluşması bir şaka toplanmasından festivale dönüşse de sadece eğlence ile sınırlı kalmıyor. Dünya nüfusunun sadece yüzde 2’sini oluşturan kızıl saç özelliği, beyaz tenle birleşince deri kanseri için de riskli bir duruma geliyor. Hücrelerdeki bazı pigmentlerin eksikliğinden doğan deri kanseri, dünyada en çok beyaz tenli ve kızıl saçlılarda görülüyor. İrlanda’nın muhteşem insanları da sadece toplanıp kızıl saçlı olmaları ile gururlanmak yerine festival gelirini İrlanda Kanser Vakfı’na bağışlıyor. Böylece sosyal bir duyarlılığa da katkı sağlanmış olunuyor.

Siz de binlerce kızıl saçlı insanın bir arada eğlendiği ve gelirinin bağışlandığı bir etkinliğe dahil olmak için mutlaka İrlanda yaz veya dil okulu programlarını incelemesiniz. Unutmayın her Ağustos’ta İrlanda Kızıllar Buluşması sizleri bekliyor!

Eklenme Tarihi: 2019-04-26 12:05:00