Lütfen bekleyiniz...

İrlanda’da ve İngiltere’de Futbol Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda’da ve İngiltere’de Futbol Yaz Okulları

İrlanda’da ve İngiltere’de Futbol Yaz Okulları

İngiltere’de ve İrlanda’da çeşitli yaz okulları, futbol takımlarının sponsorluğu ile yaz dönemi başlangıcıyla beraber faaliyete giriyorlar. Öncelikle AC Milan’ın İrlanda’da kurduğu futbol yaz okulu ile ilgili bir fikir sunduktan sonra, dünya futbol başkenti İngiltere’ye göz atarak İngiltere futbol okulları programlarına dair bilgiler vereceğiz. Emerald Cultural Institute’nin ev sahipliğinde ve AC Milan’ın sponsorlığunda geliştirilen İrlanda yaz okulları programı, tam da 7-12 yaş aralığının tercih edebileceği yaz okulları programı olduğunu söyleyelim.  İrlanda, İngiltere’den aldığı futbol kültürü ile, futbolla içli dışlı olan çocukların hem dil eğitiminde hem de kültürel eğitiminde büyük fark yaratacaktır.

Avrupa’nın İngiltere yaz okulları dışında ana dil müfredatını İngilizce olarak tanımlayan tek ülkesi İrlanda, İngilizce öğrenmek için haroldukça uygun bir lokasyondur. İrlada yaz okulları, özellikle tarihi ve doğal güzellikleri ile birleştiğinde yaz okulları programları için ideal bir bölge haline geldi. Bu mükemmeliyet nedeniyle de UNESCO birliği tarafından koruma altına alınmış olan İrlanda, yoğun genç nüfus oranıyla da dikkat çekiyor.Başta  İrlanda’nın Başkenti Dublin’de gençler için hazırlamış olduğu yaz programı , şehir merkezine oldukça yakın çeşitli bölgelerde, farklı lokasyonda sunuluyor . İrlanda özellikle Türk öğrenci sayısının düşük olması sebebiyle öğrencilere ingilizceyi daha fazla pratik etme imkanı sağlamaktadır.

Emerald Cultural İnstitute AC Milan İrlanda Yaz Okulları

. Emerald İnstitute yaz okulu A.C Milan futbol yaz kampı yine aynı kuruma ait olan Griffith College, Sandford Park ve St Raphaela's School 'da da gerçekleştiriliyor. Zaman zaman AC Milan’ın ziyaretlerinin de gerçekleştiği bu İrlanda yaz okulları programı, Powerscourt, Glendalough, Trinity College, Book of Kells, GAA Museum ve Croke Park Stadium 'a kültürel ve eğitici geziler. Programa katılan öğrenciler sinema geceleri, karaoke, oyun geceleri, hazine avı, bowling ve daha birçok aktiviteye katılma fırsatı sağlıyor.

İrlanda yaz okulları programlarında öğrencilerin konaklaması için yurt konalamasının yanısıra çeşitli konaklama seçenekleri bulunuyor. İrlanda yaz okulları programı ile yurtta konaklamayı tercih eden öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini arkadaşlarıyla birlikte sağlayabiliyorlar, yurtlar okullara ait yurtlar ve  rehberler tarafından da yalnız bırakılmıyorlar. Yurt konaklamasının yanısıra İrlanda yaz okulları programları ile, öğrenciler arkadaşlarıyla birlikte okulun düzenlediği organizasyonlara ve etkinliklere katılıyorlar. Konaklamalar isteğe tek kişilik ve 2 veya 3 kişilik odalarda olur.

İrlanda, özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor çünkü İrlanda biraz daha lokal bir bölge olması nedeniyle daha az Türk öğrenci bulunduruyor. Böylece öğrenciler sadece farklı uluslardan katılım sağlayan öğrencilerle iletişim kurarak İngilizce dillerini gelitştirebiliyorlar.  İrlanda yaz okulları, urtdışında ingilizce dil eğitimi dendiğinde Türk öğrencilerin dikkatini çekmiştir. Bundan dolayı bir çok ülkeden giden binlerce öğrenciye karşılık Türk öğrenci oranı oldukça düşüktür. Bu da hiç kuşkusuz bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Zira  her zaman dediğimiz gibi ne kadar az Türk öğrenci var ise o kadar fazla diğer ülklerden gelen öğrenciler ile iletişim kurulabiliyor, daha çeşitli dillerle iletişim  imkanı sunarak dili daha hızlı öğrenmeyi sağlayabiliyor.

Samiad Chelsea Futbol İngiltere Yaz Okulları

İngiltere’de faaliyette olan Samiad Chelsea futbol yaz okulları programı, şehir merkezi Londra’ ya 25 kilometre uzaklıkta bir bölgede gerçekleşiyor. Yeniden tasarlanan ve her gün hem Chelsea kulübünden hem de dünya çapında öğrencilerden konuk alan futbol yaz okulları programı özellikle konumu, tesisleri ve konaklaması açısından alışılmışın dışında bir yatılı okul. Samiad Trent bu okulda öğrencilere Chelsea ile bir ortaklık geliştirerek karşımıza Chelsea FC Foundation Soccer School iyi bir İngiltere yaz okulları programı sunuyor. Chelsea FC Foundation koçları sayesinde kaliteli ve verimli antremanlar düzenleniyor. Bu İngiltere yurtdışı yaz okulları programı ile futbolun inceliklerini, tarihini, taktiklerini çeşitli session’lar eşliğinde öğrenebiliyorsunuz. Elbette aktiviteler esnasında İngilizce dil eğitimi yanısıra kişinin gol vuruşları, bireysel beceri antrenmanları, uzun pas, kısa pas, taktik antrenmanları, kondisyon antrenmanları ve bu büyük klübün bünyesindeki tüm çalışmaları kaat önderleri ile birlikte öğrenebiliyorsunuz. Böylece futbolu, daha doğrusu bir spor mantelitesini dünya çapı bir futbol kulübünden öğrenmiş oluyorsunuz. Buna ek olarak genellikle Chelsea futbol takımının kamp yaptığı Cobham’daki Chelsea Futbol Kulübü anrenmanını da ziyaret etme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz elbette.

Bunun yanısıra, İngiltere yaz okulları programı çerçevesinde çeşitli yan aktiviteler de katılımcılara veriliyor. Bu aktiviteler, Pizza ve Kek yapma, Fotoğraf yarışmaları, Gizem çözme oyunları, Barbekü akşamları, Mini olimpiyatlar, Yetenek yarışmaları, Film akşamları ve dahası. Geziler; Chelsea antrenman turu, Chelsea stadyumu turu, London Museum, Wesfield Shopping, Thorpe Park, Theme Park, Arsenal stadyumu turundan oluşuyor.

İngiltere’de bulunan bu yaz okulları programı, en az 2 haftalık düzenleniyor fakat minimum 3 haftalık bir kur, İngilizce eğitim ve iletişim yeteneklerinin daha da başarılı olabilmesi adına tavsiye ediliyor. Bu futbol yaz okulları programı konaklamalı statüde ve öğrenciler, okul yurtlarında kalıyorlar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-26 18:53:10