Lütfen bekleyiniz...

İrlanda'da 4 Aylık Dil Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda'da 4 Aylık Dil Okulu Programları

İrlanda'da 4 Aylık Dil Okulu Programları

İrlanda dil okulları genelindeki tüm dil okulu ve kurs programları MEI  olarak adlandırılan Marketing English in Ireland tarafından denetlenir ve onaylanıyor. Aşağı yukarı British Council benzeri bir oluşum diyebiliriz. Bu sebeple dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahip olmaktadır.

Kuzey avrupa bölgesinde konumlanmasından dolayı Türkiye’den yaklaşık 4 saatlik bir uçuş mesafesinde yer alan İrlanda, ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için ideal bir merkezdir. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun avrupa’daki ana ofisleri, yani HQ’ları Dublin'de yer alıyor. Apple, Google, Microsoft, Amazon, E-bay, Linkedin bu şirketlerden sadece bir kaçıdır. Üstelik, dünyanın internet veri tabanının büyük bir kısmı da İrlanda’nın veri tarlalarında depolanıyor. Dolayısıyla son yıllarda İrlanda, teknoloji konusunda da fazlasıyla gelişmiş bir ülke haline geldi. Dolayısıyla teknoloji sektöründe aktif olarak çalışan kişiler de İrlanda dil okulları kapsamındaki iş İngilizcesi programlarına katılabiliyorlar.

İrlanda’da Dil Okulları ile Çalışma İzni Veriliyor Mu?

İrlanda’da, uzun dönem yani, 25 Hafta ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilere İrlanda hükümeti yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni verebiliyor. Bu da dil eğitimi alırken bir şekilde staj programı olarak değerledirilerek hem okulda öğrendiklerinizi pratiğe dökme, hem de kendi harçlığınızı çıkarma şansı sağlar. Türkiye'ye dönüş yaptığınızda CV'nizde hem İrlanda'da dil kursu hem de yurt dışında çalışma tecrübesine sahip olabileceksiniz.

İrlanda Dil Okulu Katılımcıları için Konaklama Şartları Neler?

Okul ve konaklama maliyetleriniz Amerika, Kanada gibi ülkeler göz önünde bulundurulduğunda hemen hemen aynı sonulçları verirken İngiltere gibi ülkelerden çok daha uygun olarak konumlanır. Bununla birlikte, İrlanda dil okulları programlarına uzun dönem olarak katılım sağlamak isteyen öğrenci gruplarına katılım sağladığınızda, özellikle aldığınız eğitimler ile verilen sertifikalar birleştiğinde bunun faydasını muhakkak görececksiniz. Eylül ve ekim ayları itibaren, iş insanları tarafından popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okulları, diğer ülkelerle kıyaslayacak olursak çok daha düşük Türk öğrenci oranına sahiptir. Okullarda sunulan Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, IELTS ve CAE gibi, sizleri akademik eğitime çıkaran sınav hazırlık programları İrlanda'daki en popüler programlardandır. Bir diğer taraftan, en çok katılım sağlanan genel İngilizce programı, İrlanda'daki bir çok dil okulunda hem sabah hem öğlen saatlerinde verilen İngilizce eğitimlerle sunuluyor. Sabah erken kalkmayı sevmeyenlerdenseniz plus programlar içerisinde yerini alan öğlen programları tam size göre olacaktır.

Dil Okullarında Konaklama Şartları ve Alternatifleri Neler?

Kelime ve gramer olarak eksiklik hisseden yurtdışı eğitim katılımcılarıhaftalık 30 derse varan Yoğun İngilizce programlarını tercih ediyorlar. Buna karşın; amacınız daha çok yurtdışında tatil ile İngilizce eğitimi, sosyalleşmek ve pratik yapmak ise haftalık 20 derslik Genel İngilizce programları size istediğiniz eğitim içeriğini sağlayacaktır. İrlanda'ya İngilizce eğtimi için giden katılımcıların pekçoğu yurt konaklama tercih etse de, bir diğer taraftan İrlandalı aileler ile birlikte kalmayı tercih edebiliyorlar. Aile yanı konaklama seçeneği ile hem İngilizce pratik yapacak hem de İrlanda kültürünü çok daha yakından tanıma fırsatı yakalarken, ailelerin akıcı İngilizceleri, sizin eğitiminize olumlu ya da olumsuz anlamda direkt olarak yansıyabilir.

Aile yanı konaklamaya alternatif olarak, İrlanda dil okulları programları tarafından öğrencilere residence ve hostel öğrenci evi gibi farklı seçenekler de sunulabilir. Aynı okuldan öğrencilerle birlikte farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için uygun olan yurt seçenekleri okullar tarafından sıklıkla denetleniyor.

İrlanda’da Dil Okulu ile Çalışma Şartları Nelerdir?

Kısa dönemli eğitimlerde 12 haftaya kadar düzenlenen eğitim uygulaması ile kolay vize avantajı sağlayabiliyor. Uzun dönemli 25 hafta ve üzeri eğitimlerde ise ülke içerisinden, devlet kurumu aracılığı ile  kayıt işlemleri yapılarak 8 aya kadar oturum izni ve çalışma izni verilebiliyor. Çalışma izni genellikle Noel haftası ve Mayıs Eylül döneminde full time iş sağlanması da mümkün ve bununla birlikte yılın geri kalan zamanında part-time olarak sınırlandırıldı. Ayrıca İrlanda ve Dublin bir çok teknoloji ve diğer alanlardaki şirketlerin avrupa merkezi olarak yer almasıyla, ağırlıklı olarak bu sektörlerden insanlar katılım sağlayabiliyor.

İrlanda’nın en büyük şehri olan başkent Dublin, ülkenin doğu kıyısının merkezinde yer almaktadır. 17. yüzyıldan sonra hızla gelişmeye başlayan Dublin’in en ilgi çekici mimarisinin büyük bir bölümü bu dönemden kalmadır. Üç üniversitesi olan Dublin İrlanda dil eğitimde tepe seviye olarak adlandırılan merkezidir. Dublin ayrıca İrlanda’daki hemen her spor kulübünün de merkezidir.

İrlanda Tavsiye Dil Okulları Hangi Şehirlerde?

Dublin’de pure İngilizce olarak adlandırılan, biraz Amerikan biraz İngiliz aksanı ile birleşen sade ve anlaşılır dil konuşuluyor. Bu durum özellikle yurtdışı İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sokakta konuşulan dili rahatlıkla anlayıp iletişim sağlayabilmesi açısından avantaj sağlıyor.

İrlanda dil okullarında İrlanda’da İngilizce dil kursu almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir olan Dublin’de birçok dil okulu var. Her seviyede İngilizce bilgisi eğitimi olanlara yönelik hazırlanmış kursların bulunduğu Dublin İrlanda dil eğitiminde İngilizce dil okullarında genel İngilizceden, sınavlara hazırlık İngilizcesine kadar farklı amaçlara uygun kurslar da veriliyor. Dublin’de İngilizce dil eğitimi yerel ve uluslar arası dil okulları programları aracılığı ile veriliyor.

Eklenme Tarihi: 2018-06-18 15:59:26