Lütfen bekleyiniz...

İrlanda- 25 Hafta Work and Study Programı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda- 25 Hafta Work and Study Programı

İrlanda- 25 Hafta Work and Study Programı

 

İrlanda Hükümeti’nin sadece Türk öğrencilere tanıdığı Work and Study programı, öğrencilere yasal olarak haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. 25 haftalık dil eğitimi ve çalışma vizesine ek olarak İrlanda Hükümeti 8 hafta daha vize vermektedir. Yani vizeniz 25+8= 33 haftadır. Son 8 haftasını yasal olarak kullanmak isteyen öğrencilere  İrlanda Hükümeti haftada 40 saat yani full-time çalışma izni vermektedir. İrlanda Work and Study programına katılmak için öğrencilerin üniversite mezunu olması ve aynı zamanda 21-31 yaş aralığında olması gerekiyor. İrlanda 25 Hafta Dil Okulu'nun fiyatları 2664€’dan başlamakta ve okuldan okula göre değişmektedir.

 

Dublin Avrupa’nın silikon vadisi olduğu için öğrenciler Facebook, Google, Instagram, Apple gibi firmalarda çalışmakta ve genellikle 700-1200 €  arasında aylık gelir elde etmektedir. Öğrenciler İngilizce dil seviyelerine göre 2. aydan itibaren çalışmaya başlamaktadır çünkü öğrenciler birinci seviyeyi tamamlamadıktan sonra kendilerine gelen özgüvenle birlikte iş aramaya başlamaktadır.

İrlanda-25 Hafta Work and Study Vize Koşulu ve Şartları

-Üniversite mezunu olması

-21-31 yaş aralığında olması.

- Öğrenciler Türkiye’den başvurduklarında İrlanda Hükümeti 3 aylık vize vermektedir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra hem çalışma vizenizi hem de oturum vizenizi uzatmanız gerekmektedir.

İrlanda’da Konaklama:

İngiltere gibi çok fazla konaklama alternatifi sunmayan İrlanda'da öğrenciler biraz zorluk yaşıyor. Buna rağmen İrlanda Work and Study programında aile yanı ya da yurt konaklaması imkanları sunuluyor. İrlanda'da en yaygın tercih edilen de aile yanı konaklama. Bunun en büyük avantajı ailelerin devletin seçmiş olduğu ailelerin her türlü psikolojik testten geçmiş olması. Öğrenciler için en iyi özelliği ise ailelerin şehir merkezine oldukça yakın olması ve bütçenin uygun oluşu. Yurtlarda ise aile yanında olduğu gibi yemek imkanı verilmemekte ve öğrenciler 2-3 kişilik odalarda konaklamaktadır. Fiyat aralıkları da aile yanına göre değişkenlik gösteriyor.

 

Not: İrlanda 25 hafta Work and Study sadece bir vize türüdür. Okulların size iş bulma gibi sorumluluğu yoktur. Eğer okulların size iş bulması söz konusu olsaydı, okullar bundan ek bir ücret talep ederdi. İş bulma sorumluluğu tamamen size aittir.

 

İrlanda-Work and Study Programına neden katılmalıyım?

 • Yeni bir kültür öğrenme konusunda yardımcı olmaktadır.
 • İş deneyi kazanabilirsiniz.
 • Yasal olarak Haftada 20-40 saat çalışabilirsiniz.
 • İş bulma sorumluluğu tamamen size aittir.
 • Eğer Dil Seviyenizde bir problem yoksa, kendi alanınızda kurumsal firmalarda çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz bu sayede kazancınız 1200-2500 € arasında değişmektedir.

İrlanda’ya gittiğinizde görmeniz gereken yerler:

 • Şehir Merkezinde bulunan Temple Bar.
 • Guiness- House Bira Fabrikası
 • Dublin Trinity College
 • Dublin Kalesi
 • Phoneix Park
 • İrlanda Ulusal Galerisi
 • Leinster Evi

 

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’ndaki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir ya da 0212 231 6954 den bize ulaşabilirsiniz.

En çok beğenilen 25 Hafta- Work and Study Dil Okulları

https://www.york.com.tr/yurt-disi-dil-okulu-irlanda

 

Eklenme Tarihi: 2019-01-21 12:09:06

2019-01-21 11:57:04