Lütfen bekleyiniz...

İnternetten İngilizce Dil Okulu Başvurusu ve Vize Başvurusu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İnternetten İngilizce Dil Okulu Başvurusu ve Vize Başvurusu

İnternetten İngilizce Dil Okulu Başvurusu ve Vize Başvurusu

 

Yurtdışında eğitim alacak olan kişiler, başvurularını internetten gerçekleştirebilirler. İşin sonunda muhakkak bir Nişantaşı’na gelmek var lakin, internetten İngilizce dil okulu başvurusu ile ilgili en azından zor kısımları çözümleyebilirsiniz. Zira en zor kısım, internetten size en uygun dil okulu programını bulabilmek ve eğitim danışmanlarımızla size en uygun dil okulu programını bulma kısmıdır. Hazırladığımız rehber aracılığı ile internetten size uygun İngilizce dil okulu için başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten İngilizce Dil Okulu Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternetten İngilizce dil okulu başvurunuzu york.com.tr’deki dil okulu sekmesinden başlatabilirsiniz. İlk olarak dil okulu programları arasından ‘kelime’ sekmesine tıklayarak size uygun programı bulabilir ve ardından o kategorideki İngilizce dil okulu programlarını keşfedebilirsiniz. İnternetten başvuru maratonu, sayfamızın ana sayfamızdaki formu doldurarak bizim sizi ulaşmamızı sağlayacaksınız. Telefon kısmında ise sizin seçtiğiniz dil okulu programının sağladığı ayrıcalıklar, verdiği eğitimler ve kursun içerikleriyle ilgili bilgiler verilir.

Yurtdışında eğitim için vize başvurusu, bu başvuru kısmının ardından başlayacak olan bir süreç. Yurtdışı eğitim danışmanlığı, asıl yeteneklerini burada gösterir ve yurtdışında eğitim için vize başvurusu konusunda insiyatifi York Education Solutions alır.

Yurtdışında Eğitim İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yurtdışında eğitim almayı planlıyorsanız, birinci önceliğiniz gideceğiniz ülkeye vize alıp alamayacağınızı düşünmek olmalıdır. Vize alamayacağınız açıkça belli iken, önceliğinizi vize yerine okul seçimine verirseniz, okul seçimi için boşu boşuna zaman harcamış olursunuz. Vize alamadıktan sonra, doğru bir okul seçmiş olmanız veya kendinizi buna hazırlamış olmanız hiç bir anlam ifade etmeyecektir.

Bu konuyla ilgili biraz detaya inmek gerekiyor. Yurtdışında herhangi bir okula kayıt olmakla vizenin zorluk derecesi aynı değil. .Vize almak için eğer bir okula kayıt olmak, o okuldan davet almak, hatta gitmeyi planladığınız ülkeden birilerinin sizi davet etmesi tek başına yeterli bir detay değil. Vizede aranılan temel şart, sizin niyetinizdir. Eğer, gitmek istediğiniz ülkeye yerleşmek, orada çalışmak, daha iyi bir yaşam kurmak niyetinde iseniz vize almanız neredeyse imkansızdır.

Yurtdışında Eğitim İçin İnternetten Başvuru Yaparken Hangi Vizeleri Bilmem Gerekiyor?

Yurtdışı eğitim sağlayan okullar getirecekleri döviz ile ekonomilerine katkıda bulunacak kişilerin ülkelerine gelmesini istiyorlar. Vize almada en önemli gösterge, sizin ya da ailenizin, yurtdışında eğitim konusunda her masrafı ödeyebileceğine dair gösterebileceği mali güçtür. Niyet mektubu, sponsorlarınızın sizi destekleyebileceği güç ve istenen belgeler beklendiği gibi ise, vize almanızda bir sorun yaşamanız bir sürpriz olacaktır. Eğitim masraflarının ödenebileceğine dair belge ve kanıtlar, yeterli değilse, vize almanız o ölçüde güç olabilir.

Vize almanız esnasında bu niyetinizi ne şekilde beyan ettiğiniz de oldukça önemli. Aslında birinin gerçek niyetini ortaya çıkarmak, işini iyi bilen vize görevlisi için çok kolaydır. Türkiye'de işinden yeni ayrılmış, iş bulma konusunda sıkıntılar yaşamakta olan birinin vize almak için gösterdiği amaç ne olursa olsun vize alması da güçleşececktir. dil okulu, sertifika programları, lise, lisans programları, yüksek lisans programları ve doktora programlarına katılmak isteyen kişiler İngiltere Öğrenci Vizesi için başvurmakları gerekiyor. Alacağınız eğitimin süresine göre alacağınız vize türü değişmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri 3 kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi'dir.

Yurtdışında Eğitim İçin Vize Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere'de dil kurslarına ya da kısa dönem sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünde 6 aydan daha kısa süreli eğitim alacak öğrenciler için verilmektedir.  Vize süresi, yurtdışında eğitim alanlara yönelik uzatılmıyor. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekiyor. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne sahip öğrencilere yurtdışında yasal olarak çalışma izni de verilmiyor. Başvuru öncesinde öğrencilerde İngilizce yeterliliği, eğer akademik amaçlı bir dil okulu değilse beklenmez.

Yurtdışında dil okullarına ya da sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 11'aya kadar eğitim alacak olan öğrencilere verilmektedir. Bu vize türünde öğrencinin vize süresini İngiltere'den uzatma şansı yoktur. Vize bitiş tarihinde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne sahip öğrencilere İngiltere'de yasal olarak çalışma izni verilmemektedir.

6 aydan daha uzun süre İngiltere'de eğitim almak isteyen kişiler TIER 4 vizesine başvurabilirler. TIER 4 vizesi ile dil okullarına, ilköğretim ve üniversite eğitim programlarına, lisans üstü programlara başvuru yapılabilmektedir. TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere'den uzatılabilen bir vize türüdür. Almış olduğunuz eğitim süresi uzarsa, İngiltere vizesi uzatma başvurusu yaparak İngiltere'de kalmaya devam edebilirsiniz. TIER 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesine sahip olan öğrenciler İngiltere'de part-time çalışma hakkına sahip olurlar. Dil eğitimi alan öğrenciler 1haftalık 10 saat, lisans ve lisans üstü eğitim alan öğrenciler ise haftada 20 saat çalışma hakkına sahipler. Buna karşın, çalışma detayları oldukça detaylı bir süreç, bununla ilgili tüm bilgileri yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-06 12:19:32

2018-06-06 09:22:20