Lütfen bekleyiniz...

İngiltere'ye Gidin, Görmeden Gelmeyin!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere'ye Gidin, Görmeden Gelmeyin!

İngiltere'ye Gidin, Görmeden Gelmeyin!

İngiltere'ye Gidin, Görmeden Gelmeyin!

Kendine özgü havası, köklü tarihi, yapıları, doğal güzellikleri ile Avrupa’nın cezbedici ülkesi İngiltere. İster iş, ister eğitim, ister seyahat için gidin, İngiltere’de mutlaka görmeniz gereken yerler var. Tüm ihtişamı ile seyahat edenleri adeta büyüleyen ve klasik önerilerden uzak bu yerlerden bazılarını sizler için sıraladık. Keyifli anların tadını çıkarmak için İngiltere sizleri bekliyor!

 

The Lake District – Göller Bölgesi

Doğal hayatı ve yeşilliği seviyor, eşszi bir manzara hayal ediyorsanız The Lake District olarak adlandırılan İngiltere Göller Bölgesi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Göller Bölgesi, İngiltere’nin kuzeybatısında, Liverpool ve Manchester’ın kuzeyinde yer alıyor. İngiltere’nin en büyük ikinci ulusal parkı olan Göller Bölgesi aynı zamanda İngiltere’nin en yüksek dağı olan ScafellPike’te yer alıyor. Enlerin bölgesi TheLajeDistrict’i ziyaret ettiğinizde nefes kesici bir manzara ve doğal güzelliklerle iç içe bir gün yaşayacaksınız!

 Bath

İngiltere’de mutlaka görülmesi gereken en önemli yerlerden biri de Bath şehri. Kaplıcalarından dolayı bu ismi alan şehir, doğal ve verimli güzelliği sayesinde 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de hak ettiği yeri almış. İngiliz edebiyat kültüründe de vazgeçilmez bir yeri olan Bath şehrini JaneAusten hayranları iyi bilir. Ünlü yazarın romanlarına olduğu kadar kişisel hayatına da etki eden şehir, kaplıcaları sayesinde doğal bir ortam yaratıyor.

 The Cotswold

İngiltere-Londra civarlarına yolunuz düşerse Cotswolds’a uğramadan dönmek çok büyük hata olur. Şehirden uzak bir alanda konumlanan bu bölgede, kendinizi masallar aleminde hissedebilirsiniz. Kireç taşından yapılmış birbirinden muhteşem evleri ile sizleri karşılayan, koyunlarından elde ettikleri meşhur Cotswold yününü ve antikacılarını turistlerin ziyaretine açan bölge, İngiltere yolcuğunuzda görülmesi gerekenlere eklemeniz gerekenlerden.

 Cornwall

Paskalya tatilinin en gözde yerlerinden biri olan Cornwall, İngiltere’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. İngiliz sanatçıların büyük bir kısmının yerleşmek için seçtiği Cornwall, muhteşem bir görsel keyif alanı. Cornwall’a gittiğinizde mutlaka Tintagel Kalesi’ne çıkın, meşhur çöreklerinden tadın, StIves’i ziyaret edin, sokaklarında dolaşın, Barbara Hepworth müzesini gezin.

 The New Forest

İngiltere’nin güney ucunda konumlanan The New Forest, huzurlu bir yürüyüş yapmak isteyenler için kapılarını açıyor. Ulusal park olan The New Forest, Sanayi Devrimi’ne kadar soylular için avlanma ve ata binme bölgesiydi. Şimdilerde ise huzur ve keyif arayan İngiliz gezginleri ve turistler için doğal bir kaçamak bölgesi.

 Devon

İngiltere’nin buz çağından sonraki ilk yerleşim yerlerinden olan Devon, birbirinden güzel sahilleri, tarihi kasabaları ve şehirleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasında konumlanıyor. M.Ö. 600’lü yıllara dayanan tarihi yapısıyla birçok duyguyu içinde barındıran Devon, çiftlikleri ve görkemli evleri ile huzurun ve eğlencenin aynı anda bulunduğu bir bölge.

 Alnwick Kalesi

Yaşı neredeyse 1.000’in üstünde olan Alnwick Kalesi… 11. yüzyıldan bu yana İngiltere’de tüm görkemiyle ziyaretçileri mest eden kale, modern filmlerdeki şövalye sahnelerinden çıkmış gibi. Ortaçağ’dan bugüne kadar mutlaka görülmesi gerekenler arasına giren Alnwick Kalesi, Northumberland Duke’ün mülküyetinde ve son yıllarda ücretsiz olarak ziyarete açılmış durumda.

 Nottingham

Leen Nehri boyunca uzanan bir şehri görmeden İngiltere’den dönmek kesinlikle olmaz. Dantel dokuma gibi geleneksel bir yapıdan futbola kadar birçok alanda ünlü bir şehir Nottingham. Alışveriş merkezleri, eğlence alanları, üniversite yerleşkeleri ile doğal ortamı dinamik tutan şehirde çok farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Sanat merkezleri sayesinde mutlaka deneyimlenmesi gereken alanları da keşfedebilir, sinemasından konser alanlarına kadar birçok yerde keyifli bir tur yapabilirsiniz. Nottingham, İngiltere’de uzun süre yaşamak isteyenler için de en keyifli alanlardan birini sunuyor.

 

Amacınız her ne olursa olsun, yolunuz bir gün İngiltere’ye düşerse, hepsi için vaktiniz olmasa bile bu yerleri mutlaka gezin. Özellikle öğrenci olarak dil okuluna, yüksek lisansa ya da bir seminere gittiyseniz bu yerleri gezmek çok daha keyifli ve ufuk açıcı olacaktır! Keyifli İngiltere günleri!

İngiltere dil okulu seçeneklerimizi İngiltere dil okulları linkine tıklayarak inceleyebilir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da York Education Solutions Nişantaşı şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2019-03-06 10:00:42

2019-03-06 07:04:19