Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Yaz Okulu Hangi Sertifikaları Sağlıyor?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Yaz Okulu Hangi Sertifikaları Sağlıyor?

İngiltere Yaz Okulu Hangi Sertifikaları Sağlıyor?

İngiltere yaz okulu programları, sadece İngilizce dil eğitimi ile değil hem branşlara yönelik hem de spor aktivitelerine yönelik gerçekleştirdiği yaz okulu eğitimlerinin yanısıra verdiği sertifikalarla da tercih ediliyor. Hem İngiltere’nin sertifika onayı konusundaki gücü hem de eğitim sisteminin İngiltere’de alınan sertifikaları bir sonraki yurtdışı eğitim serüveninde farklılığı var. İngiltere yaz okulu programları her sene dünyanın dört bir yanından gelen genç öğrencilere bir çok farklı merkezlerde İngilizce dil eğitimi ve yaz kampı programları sunuyorlar.

Yurtdışı  eğitim programları ile başarılı olmak günümüzde, branşlara yönelik ve kariyer planlamasına yönelik gerçekleştirilen eğitimlerle daha da önemli hale geldi. Sabah saatlerinde çocuklarınız profesyonel üniversitelere ait veya liselere ait binalarında, farklı yaş aralıklarına göre sınıflandırılmış gruplar içerisinde İngilizce eğitimi alırken bir taraftan da branşlarla ilgili uygulamalı, eğlenceli dersler verilir. Örneğin, bilgisayarda tasarım dersleri, moda tasarım dersleri, kodlama eğitimleri, futbol okulları gibi çeşitli alanlarda eğitimler sağlanıyor . Öğleden sonra, İngiltere yaz okulu programlarının gösterebileceği farklılıklara göre, sonraki saatlerde ise çocuklarınız eğlenceli aktivite programlarına devam ederken, bir diğer taraftan yaşıtlarıyla ve eğitmenleriyle iletişim kurarak ve İngilizce konuşarak eğitimlerini sürdürüyorlar ve bununla birlikte İngiltere yaz okulu programları çerçevesinde gerçekleştirilen kültürel geziye katılarak saatlerini, dakikalarını değerlendirebiliyorlar. Konaklamanızı ise katılacağınız okulun seçeneklerine göre, kampüs içi, aile yanı veya otel olarak tercih edebilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulu Programları, Hangi Sertifikaları Sağlıyorlar?

Yaz okulu programları, özellikle İngiltere’de yer alan okullar sadece eğitimleriyle değil sertifika gücüyle de ön plandalar. Hangi eğitimlerden geçildiyse, hangi aktiviteler gerçekleştirildiyse öğrencilerin başarılarını ortaya çıkarabilen çeşitli sertifikalar veriliyor. Elbette en mühim olanı İngilizce dil eğitimini başarıyla tamamladığına dair verilen çeşitli sertifikalar. Bunun yanısıra, kodlama, tasarım, moda, futbol gibi alanlarda da İngiltere yaz okulu programları tercih edildiyse, branşlara yönelik sertifikalar da öğrencilere sağlanabiliyor.

Eğitim dönemi tamamlandığında, yaz aylarında tatil seçeneklerini İngiltere yaz okulu programı çerçevesinde  dil eğitimi almak için yurtdışı eğitimi tercih eden kişilerin sayısı her gün artıyor. Zira Türkiye’deki öğrenciler yabancı dil eğitimlerini, aktif olarak sözlü bir şekilde geliştiremedikleri için üniversiteye giriş esnasında veya iş görüşmesi sırasında problem yaşayabiliyorlar. İngilizceyi en doğru şekilde öğrenmenin merkezlerinden biri de elbette İngiltere yaz okulu programları. Yaz aylarında öğrenciler, İngiltere’de ki yaz okulu programlarını tercih ederek, dil eğitimlerini tam anlamıyla tamamlamayı amaçlıyorlar. İngiltere yaz okulu eğitimleri, öğrencilerin hem farklı kültürlerde insanlarla tanışmalarına ve bu sayede bakış açılarının genişlemesine hem yeni arkadaşlıklar kurulmasına olanak sağlar. İngiltere yaz kamplarını tercih eden öğrenciler, birçok avantajı da beraberinde yaşıyorlar. Farklı bir ülkede yaşamanın vermiş olduğu özgüven, yeni insanlarla tanışarak dili pratiğe dökme fırsatı da, yaz kamplarının en büyük avantajları arasında yer alır.

İngiltere'de yaz okulu ülkenin tamamına yayılmış durumdadır. İsterseniz Brighton, Eastbourne, Bournemouth, Portsmouth gibi sahil şehirlerinde, isterseniz Londra, Manchester, Liverpool gibi iç şehirlerde ya da Oxford ve Cambridge gibi tarihi eğitim şehirlerinde eğitim alabilirsiniz.

 

İngiltere yaz okulu dil eğitim programları; dersler, aktiviteler ve gezilerden oluşuyor. Bu aktivitelerdeki uyumlulukları, girişkenlikleri de İngiltere yaz okulu çerçevesinde verilen sertifikalarca kanıtlanabiliyor. İngiltere yaz okulu, genellikle haftada 20 ya da 30 saatlik İngilizce dersleri maksimum 15 kişilik sınıflarda sunulur. Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavıyla öğrenciler kendi yaşıtları ve seviyelerindeki öğrencilerle birlikte eğitim alırlar.

İngiltere Yaz Okulu Programları Hangi Etkinliklerle Sertifikalar Sağlıyor?

İngiltere yaz okulu programları çerçevesinde öğleden sonraları yapılan aktiviteler hem öğrencilerin dünyanın her yerinden gelen diğer öğrencilerle keyifli vakit geçirebilmeleri hem de İngilizce pratik yapabilmelerini sağlayan özenle hazırlanmış programlardan oluşturuldu. Tüm aktiviteler okulun uzman eğitimcilerinin gözetiminde yapılıyor ve bu eğitmenler; İngiltere yaz okulu programı çerçevesinde hangi programın veya hangi branşı içeriyorsa, o branşla ilgili yarışmalar, geziler, spor, sanat, el işi ve daha birçok eğlence için samimi aktivite personelleri çocukları bekliyor. Yeni mekanları gezer, yeni beceriler kazanır ve yeni arkadaşlarınızla unutulmaz anılar edinecekler.

İngiltere yaz okulu çerçevesinde eğitim almanın en iyi yanlarından biri de her gün kent simgeleri ve görülmeyi bekleyen harika mekanlar gibi yeni bir şeyler keşfetmek olacak. Bu programlar çerçevesinde çocuklarınız gözlemlemeyi, incelemeyi, tarih öğrenmeyi üstelik, gezi fotoğrafları da çekmeyi öğrenebilecekler. Dolayısıyla tüm okullarda hafta içi yarım gün ve hafta sonları tam gün gezileri düzenleniyor. Yarım gün gezilerinde eğitim alınan şehrin popüler ve tarihi yerlerine gidilmesi tercih ediliren. Tam gün gezilerinde ise çevredeki şehirlere geziler düzenlenmektedir.

Öğrencilerin eğitim alırken kaldıkları yer; yaşadıkları deneyimde, edindikleri arkadaşlarda, konfor ve güvenliklerinde önemli rol oynuyor. Bu sebeple İngiltere yaz okulu programları, öğrencilerini en iyi şekilde evlerinde gibi hisetirecek en kaliteli konaklamaları bulmak için çok sıkı araştırma ve sonrasında denetleme yapmak zorundalar. Öğrencilere genellikle kampüs içerisinde veya dışarısında yurtlarda ve aile yanlarında konaklama seçenekleri sunuluyor.

Çocukların daha iyi bir geleceğe hazırlanması, branşlara şimdiden hazırlanması, inceleme, irdeleme, gözlemleme yeteneklerinin genişleyebilmesi için, İngiltere’de bulunan yaz okullarını yaz aylarında tercih ederek, aynı zamanda İngilizcenizi geliştirme fırsatını elde edebilirsiniz.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-03 13:03:18