Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Yaz Okulları: Yorumlar, Tavsiyeler ve Bilmeniz Gerekenler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Yaz Okulları: Yorumlar, Tavsiyeler ve Bilmeniz Gerekenler

İngiltere Yaz Okulları: Yorumlar, Tavsiyeler ve Bilmeniz Gerekenler

İngiltere yaz okulları, gençlere yönelik yaz dönemi kursları sınıf içi teorik ve pratik öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal rutini  olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor.

 İngiltere yaz okulları, çoğunlukla yarım gün düzeninde devam ediyor ve diğer yaz okulları programları ile aşina olunduğu gibi olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen pratik İngilizce gramer bilgilerini ve konuşma İngilizcesi bilgisini günlük hayata taşımayı amaçlıyorlar.

 İngiltere yaz okulları programlarına katılan kişilerin ders sonrası boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler de eğitici ve öğretici programlar dahilinde ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor. İngiltere yaz okulu çerçevesinde orta öğrenim seviyesindeki gençlerin katıldığı İngiltere yaz okulu programlarında daha çok kampüs, yurt ve rezidans konaklamalı programlar öneriliyor.  Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları gerektiğini düşünüyorlar.

Bununla birlikte İngiltere yaz okulları, üniversite kampüslerinde yer aldığı için genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar mükemmel spor tesislerinin bulunması, gün içerisinde ve  gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebeplerinn içerisinde.

İngiltere yaz okulları kapsamında, dil öğrenmenin en iyi ve kalıcı yolu ise İngilizce konuşulan bir ülkede yurtdışı eğitim deneyimi yaşamaktan geçer.  Yurtdışı İngilizce eğitimi için en çok gidilen ülkelerin başında ise İngiltere geliyor. İngiltere’de İngilizce kursu için tercih edilen şehirler genelde şunlardır: Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Manchester. Zira bu şehirler bir eğitim başkenti olarak görülür. Aşağıda bu şehirlerde yer alan okullarımızın fiyat listelerini görebilirsiniz. Okulların birçoğunun Türk öğrencilerine özel indirimleri vardır. İndirimi olan okullar özellikle belirtilmiştir. İngiltere indirimli fiyat listelerini görmek için ayrı bir fiyat listesine yönlendirileceksiniz.

 

İngiltere Yaz Okulu Yorumları

Sabah saatlerinde çocuklarınız kendilerine ait okul binalarında, farklı yaş aralıklarına göre sınıflandırılmış gruplar içerisinde İngilizce eğitimi alırken, sizde yetişkinlere özel  sınıflarda dil eğitim programlarına katılabilirsiniz. Öğleden sonra saatlerinde ise çocuklarınız eğlenceli aktivite programlarına devam ederken, sizde boş zamanınızı keyif alabileceğiniz herhangi bir spor aktivitesine veya kültürel geziye katılarak değerlendirebilirsiniz. Konaklamanızı ise katılacağınız okulun seçeneklerine göre, kampüs içi, aile yanı veya otel olarak tercih edebilirsiniz.

u programda dersler genellikle sabahtan öğleye kadar yarım gün yapılır. Günün diğer bölümünde rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenir. Öğrencilere şehrin tarihi ve turistik yerleri ile çevre şehir ziyaretleri yaptırılır.

İngiltere yaz okulları kapsamında, İngilizce eğitim sürenizi maksimum verimli olarak geçirebilmeniz için kısa süreli eğitimlerde haftada 25-30 saatlik yoğun programları tercih ediliyor. Uzun süreli eğitimlerde ise haftada 15-20 saatlik programları tercih edebilirsiniz. İngiltere’de bazı okulların öğleden sonra programları da vardır. Eğitim kalitesi ve kullanılan materyal bakımından sabah programıyla aynı olmakla birlikte öğleden sonra programları sabah programlarına göre %25-30 civarında daha uygundur. İngiltere’deki okulların tamamına yakınında IELTS hazırlık ve iş İngilizcesi programları vardır ve bu dersleri seçmeli olarak alınması yoğun olarak görülüyor. Zira, İngiltere yaz okulları, sınav hazırlık programları dolayısıyla tercih ediliyor.

 

Programdaki amaç eğitime katılan gençlerin, ders dışında da İngilizce pratik yapmalarını sağlayarak, farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla kaynaşmalarını ve öz güven kazanmalarını sağlamak olduğunu son olarak söylemek gerekiyor. Daha yoğun bir İngilizce eğitimi ile aktivitelerle yoğunlaştırılmış bir program, İngiltere yaz okulları kapsamında oldukça faydalı olur.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-20 16:11:38

2018-04-20 13:11:38