Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Sokaklarında Geçen Dizi ve Filmler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Sokaklarında Geçen Dizi ve Filmler

İngiltere Sokaklarında Geçen Dizi ve Filmler

İngiltere Sokaklarında Geçen Dizi ve Filmler

İngiltere İngiltere... Birbirinden güzel sokakları, binaları, mimarisi, ruhu, havasıyla hem turistleri hem gitmek isteyenleri kendine çeken ülke. Dünya’nın en güzel sokaklarına sahip İngiltere, bu zamana kadar çok kez izlediğiniz ya da izlemeyi düşündüğünüz dizi ve filmlere de ev sahipliği yapmış, yapmaya da devam ediyor. Biz de York olarak İngiltere’ye gidenlere tekrar hatırlatmak, gitmek isteyenleri de biraz daha heveslendirmek için İngiltere sokaklarında geçen dizi ve filmleri derledik.

 

Sherlock

İngiltere’de çekilmiş diziler denince akla ilk gelen tabii ki efsane Sherlock oluyor. Sherlock Holmes romanından uyarlanan dizi, bir dedektifin maceraları ile birlikte İngiltere sokaklarını da sizinle buluşturuyor. Yolunuz İngiltere’ye düşerse Sherlock Holmes’un Londra’daki ünlü evini 221b Baker Sokak’ta bulabilirsiniz. 

 

Peaky Blinders

Başarılı bir gangster dizisi olan Peaky Blinders, İngiltere’nin tarihi yapısını da çok iyi yansıtıyor. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından kendi yolunu bulmaya çalışan Birmingham’da geçen dizi, mimari konusunda göz doldurucu güzelliğe sahip olan Liverpool ile de sık sık seyirciyi bir araya getiriyor.

 

Sex Education

Netflix izleyicilerinin son dönemlerdeki favori dizilerinden Sex Education’da İngiltere’nin şahane mimarısına sahip bir okulu gezmeniz mümkün. Güney Galler Üniversitesi’nin Caerleon Kampüsü’nde ilerleyen dizi, doğa ile iç içe manzarası ile de hemen bilet alma hevesi uyandırmıyor değil.

 

Downton Abbey

Downton Malikanesi’nde yaşayan Crawley ailesi ve çalışanlarının hayatlarını konu alan dizi tam bir tarihi öykü. İngiliz aile yaşamının görkemli aynı zamanda karışık dünyasını gözler önüne seren dizi, Highclere Castel’da geçiyor. Muhteşem görkemi ile İngiltere’nin en önemli tarihi yerlerinden birine ışık tutuyor.

 

The Holiday

Cameron Diaz, Jude Law ve Kate Winslet’lı muhteşem bir romantik komedi The Holiday! Londra’nın kalbinde yaşayan bir kadınla daha sakin ve ıssız bölgesinde yaşayan iki kadının evlerini değiştirmesiyle başlayan macerada, karlı bir İngiltere havası ekranlarınıza düşüyor. İngiltere’nin yağmuru meşhurdur, bir de karlı sokaklarını görmeye ne dersiniz?

 

Harry Potter

Çocuk filmi serisi gibi bilinen ama her yaştan insanın hayranlığını kazanan Harry Potter serisi İngiltere’yi ziyaret edenleri adeta büyülüyor. King’s Cross İstasyonu, St Pancras, Claremont Meydanı, Londra’nın birçok yerinden esinlenerek oluşturulan Diagon Alley ve The Leaky Cauldron, Themes Nehri, Tower Bridge, London City Hall ve çooook daha fazlası Harry Potter serisi ile birçok kez izleyenleri İngiltere’ye götürüyor.

 

Aşk ve Gurur

Jane Austen’ın muhteşem kitabı Aşk ve Gurur, film olarak çekilirken de hikayenin büyüsünün bozulmaması için orijinal mekanda çekilmiş. Londra’nın tarihi evlerinin bulunduğu, büyüleyici bir yeşillik ve orman içerisinde de geçen Aşk ve Gurur ile İngiltere’nin huzur veren dokusuna yolculuk yapıyorsunuz.

 

Siz de İngiltere'de mükemmel bir eğitim alma ayrıcalığı yaşarken, bu harika film ve dizilerin çekildiği İngiltere'nin büyüleyici sokaklarında keyifli vakit geçirmek için ingiltere dil okulları linkini tıklayabilir, York Education Solutions Nişantaşı şubemizi ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Eklenme Tarihi: 2019-03-10 15:39:45

2019-03-10 13:18:25