Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Master Şartları Neler? Hangi Alanlarda Tavsiye Ediliyor?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Master Şartları Neler? Hangi Alanlarda Tavsiye Ediliyor?

İngiltere Master Şartları Neler? Hangi Alanlarda Tavsiye Ediliyor?

Hangi alanlarda İngiltere Master programlarına katılmak istiyorsunuz? İngiltere master şartları neler? Bu iki soru, lisans eğitimi sonrası lisans üstü – master eğitimlerine devam etmek isteyen kişilerin sıklıkla sorduğu sorulardan birkaçı. İngiltere, Master şartları konusunda standartlarını diğer ülkelere kıyasla pek farkının olmadığını görüyoruz amavelakin İngiltere master şartları, eğitim geçmişinizi oldukça irdeleyebilen bir akademik alan. Zira, oldukça iyi bir transkript çevirisi isteyen İngiltere master programları, güzel sanatlar, eğitmenlik, öğretmenlik, edebiyat, mimarlık gibi alanlardan ağırlıklı olarak öğrenci kabul ediyorlar.

İngiltere master şartları, MBA’de işin içerisinde katıldığında 2 yıllık bir iş tecrübesinin de istendiğini şimdiden belirtelim. Bakalım İngiltere master şartları nelermiş?

İngiltere Master Şartları: İyi Bir Transkript, Akademik Referans...

Elbette İngiltere gibi, eğitim konusunda tepe seviye bir ülkede master programına katılabilmek, iyi bir akademik geçmiş ve CV istiyor. Öncelikle eğitim-öğretim notlarınız, not ortalamalarınız, lisans öğretiniminizi nasıl notlarla tamamladığınız ilk sırada önem seviyesinde. Bunun ardından sunum beceriniz, portfolyo genişliğinizin yanısıra MBA programlarına katılmak isteyenler en az 2 yıllık iş geçmişi yaşamış olmaları gerekiyor. Bu gereklilikler, IELTS sınavı başarısı mecburiyetini de beraberinde getiriyor, elbette. İngiltere yüksek lisans şartları, diploma gücüyle bağlantılı olarak ve ülkenin eğitim konusundaki disiplinden kaynaklanıyor.

Şunları tekrar sıralayalım;

IELTS sınavı ile minimum 6.5 not sonucu.

Akademik referans mektuplarınız

Başarılı bir niyet mektubu

Portfolyo, resume, CV hazırlanması

Unutmayın, tüm bu belgelere verilen yanıtlara ortalama 4-6 hafta içerisinde geri dönüş sağlanıyor.

İngiltere Master Tavsiye Alanları Hangiileri?

İngilrtere, özellikle ‘business’ alanlarında hem ziyaretçiler hem de eğitmenler tarafından tavsiye ediliyor. İngiltere master programları, ağırlıklı olarak güzel sanatlar, işletme, güzel sanatlar, sahne sanatları, gazetecilik gibi alanlarda, İngiltere master programları tavsiye ediliyor.

Master programları ile ilgili nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

İngiltere master programları, başlangıçtan 6 ay öncesinden başvuru istiyor. Eylül, ekim, ocak ve şubat aylarında başlayabiliyor. Buna bağlı olarak başvurular nisan, ekim aylarında başlayabiliyor. Merak edilen bir diğer detay ise, İngiltere master programları ile ilgili oluşturulan geniş yelpaze...

İngiltere’de, MA, MSc, MBA, MEd, MLitt, MEng ve LLM. Bu programların eğitim süresi 1 yıldır ve eğitim sonunda, sınav puanları ile tez değerlendirilmesi yapılarak diploma veriliyor. Bir diğer tavsiye edilen İngiltere yüksek lisans varyasyonu, MPhil ve Mres programlarından oluşuyor. Bu programların ülkemizde karşılığı olmadığını şimdiden söylemek gerekir.. Eğitim süresi iki yıldır ve doktora yapmayı düşünenler için daha avantajlıdır. Zira  mezun olan kişiler, doktoralarının bir kısmını tamamlamış kabul edilirler

Ayrıca,  son program varyasyonu, ; Pg Cert ve Pg Dip İngiltere master programlarıdır. Ders ve seminerlerden oluşan bir eğitim programı vardır. Süresi 9 ay kadardır ve yazılması beklenen tezin içeriği, diğer yüksek lisans tiplerine göre daha kısa.

İngiltere Master Fiyatları Ne Kadar?

Master fiyatları, ülkenin resmi para birimi, pound ile ölçülüyor, sağlıklı bir İngiltere master fiyatı öğrenebilmek için, eğitim danışmanlarımıza danışabilirsiniz. Bu fiyatlar, İngiltere’deki okulların portfolyosuna, okulun isimlerine, şehire ve öğrenci popülasyonuna göre değişebiliyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-20 11:23:50