Lütfen bekleyiniz...

İngiltere: Londra’da Yaz Okulları ile Tepe Seviye İngilizce Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere: Londra’da Yaz Okulları ile Tepe Seviye İngilizce Eğitimi

İngiltere: Londra’da Yaz Okulları ile Tepe Seviye İngilizce Eğitimi

İngiltere, Avrupa yaz okulları kategorisinde başı çeken ülkelerden bir tanesi. Londra ise en çok soruşturulan, en fazla araştırılan şehirlerden bir tanesi. Birleşik Krallık’ın en yoğun bölgesi olan Londra, dünya çapında tanınırlığını yakalamış yaz okulları programlarına da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ayrıca, Galler, İskoçya, Kuzey İrlanda gibi ülkeleri de bünyesinde barındırmasıyla, İngiltere en seçkin eğitim bölgelerinden bir tanesidir. 9 yaş ile 19 yaş aralığındaki öğrencileri kabul etmekte olan Londra yaz okulları,  İngilizce seviyelerini geliştirirken bir yandan da eğlenerek yeni arkadaşlıklar kuracağı ve Londra'nın tüm muhteşem faaliyetlerinden yararlanırken yaz kampı aktivitelerini ingilizce dersleri ile birleştirebileceği imkanlar sunar.

Londra’da yaz okulları, eğitim platformlarıyla birlite  aynı zamanda yetişkinlere yönelik İngilizce programlarına da ev sahipliği yapar. Böylece ebeveynleriyle veya kendilerince İngiltere yaz okulları programlarına katılan genç yetişkin veya daha genç yaşlardaki İngilizce öğrencilerimiz İngilizce yaz kampına katılırken farklı kategorilerdeki programlar çerçevesinde sağlanan aile katılımlı programlarla, İngiltere yaz okulları ile ilgili  bir parçası olarak çeşitli aktivitelerde yer alabiliyorlar.

Öğrenciler dersler ve yemeklerden sonra düzenlenen günlük aktivite programlarına dil eğitimi odaklı olarak katılabiliyorlar ve bu aktiviteler esnasında Londra yaz okulları çerçevesinde dil eğitimine devam edebiliyorlar. Aktivite ve gezi programları öğrencilerin sosyal ilişkilerini geliştirmeye ve İngilizce pratik yapabilmeleri için uygun ortamların oluşturulmasına yöneliktir. Aktivite programları İngilizce derslerini aksatmayacak şekilde organize ediliyor. Her ne kadar aile katılımlı programlar yer alıyorsa da; aile katılımlı programlardan çok sadece öğrenci katılımlı programlar ağırlıklı olarak tercih ediliyor.

İngiltere’de Yurtdışı Yaz Okulları: Brighton ve Londra Ağırlıklı Olarak Tavsiye Ediliyor

Yaz okulları, İngiltere nezninde özellikle Londra ve Brighton’da tavsiye ediliyorsa, bir yaz okulu programı olması nedeniyle öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre ayrılmış eğitim ve aktivitelerden oluşmasına temellendirildi. Ağırlıklı olarak, haftalık 15-20 ders dil eğitimi içeren programlarda gün kahvaltı ardından dersle başlıyor. Öğle yemeği saatine kadar süren ders süresince öğrencilere, yaş ve seviyelerine uygun sınıflarda, pratik ağırlıklı interaktif dil eğitimi veriliyor. Bununla birlikte, birçok farklı ülkeden öğrencilerin kaynaştırıldığı bu gruplarda öğrenciler, yabancı dil kullanarak iletişim kurabildiklerini fark ederek, İngilizce öğrenmeye daha fazla motive olabiliyorlar. Ardından, hem lise, üniversite ve kariyer adımlarını daha hızlı tırmanabiliyorlar. Zira, Londra ve İngiltere  yaz okulu programının temel eğitim amaçlarından biri de budur.

Londra Yaz Okulları Programları ile Hangi Etkinlikleri Yaşayabiliyorlar?

Eğtim programı öğle yemeğinin ardından çeşitli aktivitelerle desteklenerek öğrencilerin eğlenceli, öğretici ve her şeyden önemlisi uluslararası bir ortamda iletişim ve paylaşım içinde eğlenceli zaman geçirmeleri sağlanır. Aktiviteler içinde basketbol, futbol, teniz, yüzme, binicilik gibi değişik sporların yanı sıra, resim, müzik, dans gibi sanatsal faaliyetlere de yer verilir. Her okulun kendi belirlediği bir aktivite programı vardır ve bu öğrenciler gittiklerinde menü şeklinde sunulur. Londra yaz okulları programları çerçevesinde gerçekleştirilen aktiviteler, okulların görevlendirdiği aktivite liderleri tarafından organze edilir ve onların sorumluluk ve gözetmenliğinde gerçekleşiyor!

İngiltere yaz okulları programlarının en önemli faaliyetlerinden biri de şüphesiz gezilerdir. Londra yaz okulu seçeneklerinde her hafta bir tam güm bir de yarım gün geziler düzenlenir. Tam gün gezilerde günü birlik olarak İngiltere’nin popüler ve tarihi şehirleri rehber eşliğinde ziyaret edilir. Yarım günlük gezilerde ise yakın mesafede bulunan eğlence merkezleri, tarihi yerler, alışveriş merkezler vb ziyaret edilir. Okullar ayrıca isteğe bağlı özel turlar da düzenleyerek tercih eden öğrencilere daha fazla yer görme olanağı da sunarlar. Bu nedenlerle de, İngiltere yaz okulları programları içerisinde Londra en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesi.

Londra Kültür ve sanatta da çok çeşitlilik gösteren Londra’da yer alan yurtdışı yaz okulları, kişisel gelişim anlamında çok üst seviyelere taşıyacağı kesin .Londra yaz okulları ile birlikte son yıllarda STEM, CODING, SAT, AKADEMİK, STANDART,SPOR ve SANAT Programları olarak profesyonel bir yaz okulu hizmeti vermeye devam ediyor.

İngiltere Yaz Okulları Programları, Londra Yanısıra Hangi Şehirlerde Düzenleniyor?

Yaz okulu programınızı Londra başta olmak üzere yine eğitim olanakları ve uluslar arası düzeyde tanınırlığı ile ön planda olan Cambridge, Birmingham, Liverpool, Bournemouth, Brigton, Oxford ve Manchester şehirlerinde yaz okulları programlarına dahil olabiliyorsunuz. Üstelik dilerseniz İngiltere yaz okulları programları ile ilgili gerekli detayları öğrenmek için York Yurtdışı Eğitim’den gerekli bilgileri ediebilirsiniz.

Son olarak İngiltere yaz okulları ile İrlanda yaz okulları programları oldukça benzerlik gösterebiliyor. Zira çalışan eğitim kurumları da İngiltere ile İrlanda’nın popüler şehirlerinde yaz okulu programları aynı isimlere sahiptir.

 İngiltere’de en çok tercih edilen yaz okulları ise şöyle sıralanabilir: Harrow House, Studio Cambridge, Anglo Continental, St. Giles International, Frances King, Kings Summer gibi eğitim kurumlarının sağladığı yaz okulları programları, İngiltere genelinde en çok tercih edilen yaz okularıdır.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-30 14:57:23

2018-04-30 11:57:23