Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Gezisi ve İngilizce Eğitimli Yaz Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Gezisi ve İngilizce Eğitimli Yaz Okulu Programları

İngiltere Gezisi ve İngilizce Eğitimli Yaz Okulu Programları

İngiltere’de gezi programlarıyla da yaz okulu etkinliklerine katılabilirsiniz. Yaz döneminin gelmesiyle birlikte yurtdışında gezi odaklı yaz okulu programları da oldukça popüler. İngiltere, yurtdışında dil eğitimi almak ve aynı zamanda gezi programlarını da aksatmak istemeyenler için sıklıkla tercih edilen ülkelerden bir tanesi elbette. İngilizce dil eğitiminin en tepe seviyede alınabileceği İngiltere’deki gezi programlı bu yaz okulları programlarıyla da bu üne hakkıyla sahip çıkıyorlar. İngiltere’de gezi programlı İngilizce yaz okulu Programları da British Council platformu tarafından onaylı binlerce dil okulu barındıran İngiltere, dil eğitimi üzerinde oldukça fazla duran ülkelerden biridir ve bu sebeple bu okulların hepsi her zaman sıkı denetimlerden geçer.  İngiltere’nin Bath şehrinde çalışan Churchill House İngiltere yaz okulu programı, kendi çerçevesinde gezi programlarını da içermesiyle birlikte tatilcilerin ve gezicilerin de odağında oldu.  Londra’ya oldukça yakın bir okul olan İngiltere’de gezi üzerine yapılan yaz okulu konseptine iyi bir örnek. Bu detaylar da İngiltere’deki okulların profesyonelliğinin bir göstergesi olarak sayılabilir.

İngiltere’de gezi amaçlı yaz okulu programları,  yoğun olarak Londra ve çevresinde yer alıyor. Londra, tıpkı Oxford ve Brighton gibi bir öğrenci kentidir. Lakin, Londra’nın turizm konusunda ve tarihi bölgelerin geniş yelpazesi nedeniyle İngiltere’de gezi programlı İngilizce yaz okulu içerikleri, ağırlıklı olarak Londra’da oluşturuldu.

İngiltere Gezisi Formatında İngilizce Yaz Okulu ve Dil Eğitimi

İngiltere’nin en popüler şehri olan Londra’da açılan İngiltere gezisi formatlı İngilizce yaz okulu programları, katılımcıların tatil ile dil eğitimlerini üstlenebilecek bir çeşit format geliştirmişler. Londra’nın hem merkezinde hem de Greenwich gibi biraz dışında kalan bölgelerinde üniversite kalitesinde ve akademi kalitesinde yaz okulu bulabilirsiniz. Uzman akademisyenlere, ayrıca uzman gezi rehberleri ve bilir kişi katıldığında da daha faydalı bir gezi ve eğitim programı sunuluyor.  Londra, popülerliği nedeniyle seçeceğiniz yaz okulu programları çerçevesinde sık sık belirtilse de, sık sık İngiltere’de gezi programlı yaz okullarında Bournemouth, Bristol, Bath gibi kültürel şehirleri de ziyaret edebilecekler. Elbette ki Londra’dan daha küçük ve daha sakin bir yerde eğitim almak isterseniz Brighton, Bournemouth, Oxford, Cambridge gibi şehirlerinde de bolca kaliteli dil okulu bulunmaktadır. Brighton ve Bournemouth sahil kenarında, daha çok tatil beldesi denebilecek yerlerdendir. Doğa ve özellikle sörf gibi deniz sporları yapmaktan hoşlananlar için Brighton ve Bournemouth en uygun yerlerdir.

İngiltere Gezisi Olarak Tasarlanan Yaz Okulu Programları Hangi Ayrıcalıkları Sunuyor?

Çok net ayırt edilebilecek bir fark var. İngiltere’de gezi programlı yaz okulu katılımı sağlayacaksınız katılımcılar sadece kent, şehir ve park gezilerine yoğunlaşacaklar. Yani, hiçbir şekilde sınıf dersi yok, sunum yok. Tamamiyle iletişime odaklı ve gezi-tatile odaklı bir yaz okulu kategorisi sunuluyor. Böylece öğrenciler ya da katılımcılar İngiltere’de gezi ve tatil organizasyonlarına katılırken İngilizce iletişim becerilerini artırabilir, konuşma İngilizce seviyesini ilerletebilirler. Esasında, her İngiltere yaz okulu programları İngiltere gezisi içeriklerini sunsa da her gün muhakkak yarım gün sınıf içi İngilizce dil eğitimi verilir.

Bir diğer taraftan da İngiltere’de gezi programları ve gezi turları akademik programlar çerçevesinde yürütülüyor. Şimdi de İngiltere’de akademi odaklı gezi turlarını inceleyelim.

İngiltere’de Gezi Turlarıyla Üniversite Kampüslerini Keşif

Bu program, ağırlıklı olarak lise 3 ve lise 4 eğitimi alan kişilere yöneliktir. İngiltere’de üniversite okumak isteyen çocuklara yönelik gerçekleştiriliyor. İngiltere’de üniversite gezisiyle öğrenciler bu ülkedeki üniversiteleri daha yakından tanıyor, kampüsleri gezebiliyor ve akademisyenlerle de tanışabiliyorlar. Londra, Bath, Oxford ve Cambridge’de gerçekleştirilen bu İngiltere gezisi programı, 14 ve 17 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olarak tasarlandı.  Bu İngiltere gezisi çerçevesinde akademik bir yaz okulu düzenleyen programa detaylıca göz atacak olursak; : Geziler; Cardiff, Bristol, Londra, Oxford, London Eye, Warwick, Oxford Universitesi, Bristol, Cardiff Universitesi, Westminster Universitesi, Warwick Universitesi. Yapılacak aktiviteler ise, Kareoke, Bowling, Temalı disko, West end show, Yetenek yarışmaları, Film geceleri gibi örneklendirilebilir.

Oxford ve Cambridge ise tam anlamıyla birer üniversite şehirleridir. Dünyanın sayılı en iyi üniversiteleri olan Oxford ve Cambridge Üniversitelerinin bulunduğu şehirde dil eğitimi almak da bir ayrıcalık sayılır. Bu üniversiteleri ziyaret etme fırsatı edinebilir ve böylelikle belki kendiniz için de istediğiniz bölümde okuyabilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Genel ve Klasik Yaz Okulu ile İngiltere Gezisi Formatındaki Yaz Okullarının Farkları Neler?

İngiltere’deki dil okullarında verilen İngilizce eğitimi Genel İngilizce (standartya da eeeyoğun), İş İngilizcesi (ticaret, hukuk gibi çeşitli mesleki gruplarına yönelik), Sınav Hazırlık (IELTS, TOEFL, Cambridge sınavı vb.) ve Akademik Amaçlar için İngilizce gibi programlarla sınıflandırabiliriz. Bu yaz okulu programlarında gezi organizasyonları düzenlense de ağırlıklı olarak sınıf içi eğitimler sağlanıyor. Bu aktiviteler,  okuldan okula çeşitlilik gösterir ve kimi okullarda da fotoğrafçılık, müzik, resim gibi konularla ilgili ek veya seçmeli dersler de sunulur. Dahası bu etkinliklerden sertifika bile alabilirsiniz.

Bir diğer taraftan İngiltere gezisi kapsamındaki yaz okulu programlarında ise ağırlıklı olarak geziler ön plana atılıyor. Böylece İngiltere gezisi sonrası dil eğitimine gidip birçok artıyla geri dönmüş olursunuz. İngiltere’de kısa süreli de olsa bir dil okuluna gitmek demek sadece İngilizce öğrenmek demek değil, aynı zamanda kültürel açıdan da kendinizi tatmin edici biçimde beslemek demektir. Yani döndüğünüzde sadece İngilizce biliyor ve konuşuyor olmakla kalmayıp çok daha geniş bir ufka ve kaliteli bir deneyime sahip hale gelmiş olursunuz. Bu şekilde tasarlanan yaz okullarıyla, size Türkiye’de de birçok kapıyı aralayacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-05-16 14:34:47