Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Dil Okulu Yorumları: İngiltere’de Tavsiye Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Dil Okulu Yorumları: İngiltere’de Tavsiye Dil Okulları

İngiltere Dil Okulu Yorumları: İngiltere’de Tavsiye Dil Okulları

İngiltere dil okulu programları, hem sertifikalarıyla hem de akademik eğitime odaklanan müfredatıyla son yılların en çok tavsiye edilen dil okulları programlarını içeriyor. Cambridge hazırlık sınavı ile birlikte IELTS sınavı için de hazırlık dönemi geçirmenizi sağlayan İngiltere dil okulu programları, özellikle profesyonel sertifika destekleriyle de tavsiye dil okulları parantezinin içerisinde yer alıyor.  Bununla birlikte, İngiltere dil okulu yorumları incelendiğinde; bire bir İngilizce dil eğitimi programlarının da iyiden iyiye tercih edildiği görülüyor.  Son olarak, İngiltere dil okulları, üniversiteye hazırlık ve master eğitimlerinde de tavsiye ediliyor.

İngiltere’de Tavsiye Dil Okulları Hangileri? Dil Okulları ile Hangi Eğitimleri Alabilirim?

İngiltere’de tavsiye edebileceğimiz dil okulları, özellikle akademik sınavlara hazırlık yani, üniversite ve lise sınavlarına yönelik hazırlıkları sağlar. Bir diğer taraftan, İngiltere’ye has eğitim programlarından olan A Level eğitimler de İngiltere dil okulları açısından tavsiye ediliyor. A-Level sistemi ile katılımcılar, Oxford ve Cambridge dahil olmak üzere öğrenciye en iyi İngiliz üniversitelerinin radarına girmeleri kaçınılmaz. Yukarıda belirttiğimiz en köklü İngiltere üniversiteleri, Köprü Yılı olarak isimlendirilen ve daha önce de pekçok kez üzerine dğindiğimiz Foundation Year programından geçiş yapan öğrencileri kabul etmezler. Dolayısıyla sadece A Level ve IB yapan öğrenciler bu üniversitelere başvurabiliyorlar.

Bunlarla birlikte; elbette sizlere sertifika desteği, Cambridge sertifika destekleri ile birlikte branşlara yönelik eğitimler ve iş İngilizcesi eğitimleri de İngiltere dil okulları ile tavsiye ediliyor.

İngiltere Dil Okulu Yorumları ve Tavsiyeleri Hangi Programlara Yönelik?

İngiltere’de eğitim sistemi daha farklı bir içeriğe sahip olması nedenmiyle Türkiye’de liseden mezun olan öğrenci üniversiteye başlayabilecek yeterliliğe sahip olmadığı kabul ediliyor ve hangi üniversitede okuyabileceğini saptamak için ek bir eğitimden geçmesi gerekir. İngiltere’deki ek eğitimlerden en iyisi İngiltere’de A Level’dır lakin İngiltere’nin resmi üniversite girişi için geçerli olan sistemdir. GCSE, yani okulların junior kurlarına denk gelen bir programın sınavlarında başarılı olan öğrenciler A’Level Advanced -Level GCE ya da A2 de olarak bilinir- bilinen ve üniversiteye hazırlayan programa yönlendirilecekler.

Genelinde 16+ yaş üstü genç yetişkin ya da  yetişkin öğrencileri kabul eden İngiltere dil okulları müfredatında aşağıdaki programlar sunulmaktadır. Eğitimler haftada minimum 15 saat olarak sunulsa da, sizin tercih etmeniz gereken İngilizce dile okulu programı, minimum 20 saatten oluşmalı. Bu durum eğitim programınızda kısmi bir değişiklik uygulayacak; 20 saatten aşağı dil okulu programları için genel turist vizesi uygulanıyorken, artan ders sayısı sayesinde İngiltere, sizleri bir öğrenci olarak kabul ediyor ve dolayısıyla öğrenci vizesi alma mecburiyeti var.

İngiltere Dil Okulları İle İlgili Diğer Tavsiyeler ve Öneriler Neler?

Genel İngilizce Kursları, en fazla tavsiye edilen İngilizce dil okulu programlarının arasında yer alıyor. Günlük hayatta kullanılan İngilizce üzerine eğitim verilmekte ve öğrencilerin İngilizce becerileri geliştirilir. Bu yazıda dikkatini çektiğimiz sınava hazırlık İngilizce kurslarıyla uluslar arası İngilizce dil yeterlilik sınavları olan IELTS, TOEFL, Cambridge gibi sınavlar için teknik taktik eğitimler de tavsiye edilebilir. İngiltere dil okulları yorumları incelendiğinde, İngiltere şehirlerinin güneyinde dil okulu seçimleri ön plana çıkıyor. İş İngilizcesi ya da Mesleki İngilizce Kursları olarak da bilienen ve çeşitli meslek kollarına özel İngilizce dil eğitimi sunulmaktadır. Yani ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerin çalışanlarına yönelik eğitimler sağlanır.

Mesleki dil eğitimi alabilmek için, daha da önce belirttiğimiz gibi genel İngilizcenin en az orta seviyede olması gerekiyor. İngilizcesi orta seviyeden az olanların mesleki dil eğitimi alabilecek İngilizce seviyesine ulaşana kadar genel bir dil eğitimi almaları gerekir. İngiltere dil okulları açısından tavsiye edilen genel İngilizce ve mesleki İngilizce programlarını aynı okullarda okumanız durumunda okulunuzun sağladığı etkili bir çalışma takibi ile kendinize özel bir çalışma planı oluşturabilirsiniz.Öğretmenlere yönelik hazırlanmış özel programlarda ise öğretmenlerin kişisel gelişimlerini ve dil yetkinliklerini sağlamaları kolaylaştırılmıştır. Bu programların başında Teacher Training, alanlara ve branşlara yönelik eğitimler, uygulamalı sunum eğitimleri, İngilizce kursları yer alıyor.

Yoğun olarak, tavsiye ve öneriler finans sektörü, öğretmenlik ve eğitmenlik, spor sektörü, teknoloji, bilişim gibi alanlardaki kişiler, yurtdışı eğitim ile sertifika programlarında da görülyor. Özellikle gazetecilik, medya, öğretmenlik, eğitmenlik gibi alanlardaki katılımcılar, tercihlerini İngiltere dil okullarından yana kullanan dil okulu yorumları görülüyor.  İngiltere de, son yıllarda ağırlıklı olarak bilişim sektöründen, finans sektöründen ve aynı zamanda telekomünikasyon sektörlerinde de eğitimler sağlayabiliyorlar.

Listemizden seçeceğiniz herhangi bir yurtdışı eğitim dil okulu paketi, sizlere sağlayacağı mesleki İngilizce dil eğitimi sonrasında çeşitli başarı evrakları ve prestijli katılım ve başarı sertifikaları verecekler.

Executive İngilizce Kursları ile birlikte, bahsettiğimiz akademiye hazırlık ya da akademi hazırlık İngilizce dil kurslarına katılabilirler. Bu İngiltere dil okulu ile birlikte eğitmenler ve A+ yöneticiler için birebir, mini gruplu sınıflar veya öğretmen evlerinde kişiye özel İngilizce dil eğitimi sunuluyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-19 13:56:38