Lütfen bekleyiniz...

İngiltere'den Mektup Var: İngiltere Dil Okulu Tavsiye Stafford House
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere'den Mektup Var: İngiltere Dil Okulu Tavsiye Stafford House

İngiltere'den Mektup Var: İngiltere Dil Okulu Tavsiye Stafford House

Türkay Kızılkan
Stafford House London, İngiltere

“Londra’ya geldiğimden beri hiçbir sıkıntı yaşamadım okul gayet iyi hem eğitimi hem öğrencileri yönlendirmesi, çok güzel aktiviteler yapılıyor başka öğrencilerle tanışmamızı kolaylaştırmak adına daha ilk haftadan birsürü arkadaşım oldu. Dediğim gibi her şey güzel gidiyor sadece yiyecek konusunda ara sıra zorluk yaşıyorum pek damak tadıma uymuyor ama onu da hallediyoruz bir şekilde.

Size de çok teşekkür ederim York Ailesi...

Geçmiş yıllarda Stafford’a gelip bu sene tekrar gelenler var. Okulu herkese gönül rahatlığıyla önerebilirsiniz.”

Yılın her döneminde 17+ yaş gruplarına yönelik düzenlenen İngiltere dil okulları, dünyanın her yerinden katılımcılar alıyor. York Education Solutions aracılığıyla Londra’daki Stafford House programını tercih eden Türkay Kızılkan da, eğitim durumundan oldukça memnun gibi. IELTS, Cambridge sınavı hazırlık, iş İngilizcesi eğitimi ve genel İngilizce dersleri ile oldukça geniş kitleye hitap eden Stafford House, İngiltere’nin en köklü eğitim kurumlarından bir tanesi. Buna karşın; yemek konusunda, Türkiye’den dünyanın herhangi bir yerine eğitim için giden kişilerde kısa süreliğine yaşanan bir sıkıntı yaşanabilir. O halde, York’tan yemek sıkıntısını aşmak için bir tavsiye; restaurantlarda biraz daha kişiselleştirilmiş bir yiyeceğin, vereceğiniz tip’ler ile önünü açabilirsiniz. Bununla birlikte okul yurtlarında özel isteklerinizin de muhakkak karşılığı gelecektir.

Stafford House Londra Dil Okulu’nda Hangi Etkinlikler Var?

1952 yılından bu yana her yerden öğrenci çeken Stafford House dil okulu, Londra’nın en merkezi bölgelerinden bir tanesinde konuşlanmış. Aktivite ve etkinlikler ağırlıklı olarak kültür gezileri odaklı ve muhtemelen; müze, sergi ve üniversite gezilerine Stafford House İngiltere dil okulu programı ile doyacaksınız. Zira; Türkay’ın da katılım sağladığı bu dil okulu, British Museum’a sadece 5 ya da 6 dakikalık bir mesafede. 

Londra, İngiltere’nin başkenti olması nedeniyle bu bölgedeki İngiltere dil okulları müfredatlarını buna göre ayarlıyorlar. Yani ders-etkinlik oranı, çevredeki kültürel etkinliklere yönelik ayarlanır. Üstelik; bu bölgedeki uluslar arası festivaller ve konserler de bu okulların radarında olacaktır.

Stafford İngiltere Dil Okulunda Hangi Eğitimler Veriliyor?

Türkan’ın Stafford’u tercih etmesiyle, zaten yurtdışında üniversitenin kapılarını araladığını gördük. Zira, Stafford’un eğitim müfredatında IELTS, Cambridge sınav hazırlık gibi sınavlara hem moral-motivasyon hem de İngilizce içerik açısından direkt olarak hazırlanabiliyorlar.

Yılın her döneminde, her haftanın Pazartesi gününden başlayan İngiltere dil okulları, her seviyede İngilizceye sahip kişilerce tercih edilebilir. Çok spesifik durumlar olmadıkça sizlerden herhangi bir yüksek seviye İngilizce dil bilgisi beklenmez.

Standart olarak baktığımızda Stafford House’un müfredatında yarı yoğun İngilizce programları, yoğun programlar, seçmeli dersler, standart İngilizce, IELTS, pre- IELTS, Cambridge ESOL sınav hazırlık programları var.

Bunun gibi branş odaklı ya da sınav odaklı İngilizce dil okulları için, elbette sizlerden belirli bir seviyede İngilizce dil bilgisi beklenecektir. Bununla birlikte bu tarz dil okulu içerikleri genel İngilizce gibi standart programlara göre daha yüksek segmenttedir.

Elbette, bunlara ek olarak iş İngilizcesi eğitimleri de veriliyor. 1 ile 11 hafta arasında istediğiniz kadar süre ile katılabilirsiniz. Sadece Londra şubesinde, yani katılımcımızın eğitimini sürdürdüğü okulda düzenleniyor. Haftada 25 ya da 30 ders seçenekleri mevcuttur. 18 yaş ve üzeri öğrenciler kabul edilirken her pazartesi ilk program düzenleniyor. Programa katılabilmek için en azından orta seviyede  İngilizce bilgisine sahip olmanız beklenir.

Konaklama Seçenekleri Neler?

Dil eğitimi almak için İngiltere'yi tercih eden öğrencilerin birçoğunun seçtiği Stafford House Dil Okulu, bünyesinde barındırdığı öğrencilerine yurt konaklaması seçeneğinin yanısıra, öğrenci evlerinde konaklama seçeneğini ve de aile yanı konaklamasını da tercih etme hakkı verebiliyor. İngiltere koşulları ve öğrenci ekosistemi düşünüldüğünde öğrencilerin en mantıklı tercihi elbette danışmanlarımız bu konuyla ilgili detaylı bilgileri sağlayacaktır.  Böylece size en uygun konaklama biçimi belirlenir, masraflarınınız yarı yarıya düşmesiyle birlikte, İngiltere dil okullarından alacağınız eğitimlere direkt olarak odaklanmış olursunuz. Buna ek olarak yaşam tarzını da yakından tanımış ve dil becerilerini çok daha rahat pratiğe dökmüş olacaklar.

İngiltere’deki Dil Okulları, Yurtdışında Üniversite Hayalinin Başlangıç Noktası

Eğitim hayatlarına İngitere’de devam etirmek isteyen öğrenciler, bu serüvenlerine genellikle İngiltere dil okullarıyla başlıyorlar. En önemli etkenlerden bir tanesi, özellikle İngiltere’deki üniversitelerin, öğrencilerin ya da adayların yurtdışında eğitim geçmişine ve yurtdışında eğitim tecrübesine bakıyorlar. Ardından, İngilizce dil bilgisini ne kadar spontane ve pratik kullanabildiğiniz İngiltere’deki üniversiteler için oldukça mühim detaylar. Türkay gibi İngiltere dil okullarına katılım sağlayarak, bu üniversitelerin sizlerden beklediği pratik İngilizce ile birlikte yurtdışında eğitim tecrübesini kazanabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2018-06-12 17:28:03