Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Yurtdışı Eğitim ile Hayvan Bakımı Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Yurtdışı Eğitim ile Hayvan Bakımı Yaz Okulu

İngiltere’de Yurtdışı Eğitim ile Hayvan Bakımı Yaz Okulu

İngiltere’de gerçekleştirilen bazı yurtdışı eğitim programları, müfredatına hayvan bakımını ve veterinerlik bilgilerini de dahil ettiler. İngiltere yaz okulu içinde sanat ve el işleri programlarıyla dikkat çeken Bucksmore, bu yaz itibariyle katılımcılara hayvan bakımı ve hayvan eğitimi konusunda da eğitimler sağlıyorlar. Böylece çocuklarınız, hayvan eğitimi konusunda diğerlerinden daha erken bir yaşta hayvan bilgisi konusunda daha donanımlı olacaklar. İngiltere’de yurtdışı eğitim almayı planlayan aileler, listemizde bulunan ‘plus’ programlar sayesinde İngilizce dil eğitimi yanısıra çeşitli alanlarda da uygulamalı eğitimler alabiliyorlar.

İngiltere’de Yurtdışı Eğitim ve Yaz Okulu Programları İçin Katılım Şartları

Ebeveynler okulların kapandığı ve yaz tatilin başladığı dönemde çocuklarının tatillerini daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına yurtdışı yaz okullarını tercih etmektedirler. Böylece öğrenciler erken yaşta yurtdışı deneyimine sahip olacakları gibi, farklı kültürleri keşfetmeyi de genç yaşta öğrenirler. Farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip, bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan sıradışı bir yaz okulu tecrübesi sahibi olurlar. Yurtdışı eğitim kategorisinde katılım sağlanacak olan çeşitli programlar elbette okullar tarafından çeşitli şartlarla sınırlandırılıyor. Zira; İngiltere yaz okulu programları sadece çocukların gelişimi odaklı olması nedeniyle

 Çocuklarınızın erken yaşta kazanılacak bu tecrübe öğrencinin kişisel gelişimi, özellikle gelecekte veterinerlik hekimliği gibi alanlarda profesyonelleşmek isteyen çocuklarınız, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkileyecek. 8-17 yaş aralığındaki bir çok öğrenci bu deneyimi yaşıyorlar. Yani İngiltere, yurtdışı eğitim almak isteyen katılımcılara, yaz okulu konusunda ilk olarak bu şartı sunuyor; 8 ile 17 yaş aralığında olmak gibi bir şart sunuluyor.

İngiltere’de Yurtdışı Eğitim Yaz Okulu Fiyatları

İngiltere’de yurtdışı eğitim geniş yelpazeye ayrılmış durumda. Pound cinsiyle tercih edeceğiniz İngiltere yaz okulu programları, fiyatlar açısından akademik eğitimden yaz okulu eğitime kadar farklı çizgiler çiziyor.  Bahsini ettiğimiz, İngiltere’de hayvanlara yönelik yurtdışı eğitim programı sunan Bucksmore İngiltere yaz okulu, : Geziler; Londra, Brighton, Thorpe Park, Buckingham Palace, Big Ben, Houses of Parliament, Trafalgar Square, Royal Observatory, National Maritime Museum & the Cutty Sark. Aktiviteler; Zombie Run, Beat the Clock, Granny's Candy, Film Night gibi etkinlikleri kapsayacak bir şekilde 1250 GBP, yani İngiltere poundu olarak fiyatlandırılmış. İngiltere yaz okulu fiyatları ve yurtdışı eğitim konusuna yansıyacak olan fiyatı, diğer ülkelere nazaran farklı olsa da; alacağınız sertifikaların British Council onaylı olduğunu unutmayın.

İngiltere Yaz Okulu, Yurtdışı Eğitim Konusunda Burada Farkını Koyuyor: Hem İngilizce Dil Kursu Hem de Hayvan Bakımı

Yurtdışı eğitim alanında, İngiltere yaz okuul programları ile belki de ilk defa çocuklarından ayrı kalacak aileler, çocuklarının kişisel sorumluluk duygularının gelişmesine fırsat tanımış olacaklar. Bu adım ne kadar erken atıldıysa kazanımları da o kadar fazla olacaktır. Unutmayın ki, çocuklarınız tüm yaz okulu sürecini İngilizce olarak tamamlar, tüm iletişim kuvetini İngilizce’den yana kullanır.  Yaz okulu için İngiltere yurtdışı eğitim programlarını tercih eden öğrenciler, British Council onaylı yaz okulları tarafından eğitim alırlar. Bunlar içerisinden beklenti ve hedeflerine uygun olanları, istedikleri lokasyonları seçme şansına sahiptirler. Dil eğitimi ile öğrencilere birçok sosyal aktivite ve şehir turları imkan sunan okullar, öğrencilere tatilde olduklarını unutturmadan eğitim vermeyi amaçlamışlardır. Bunun yanı sıra kültürel ve spor aktiviteleri ile sürekli öğretme ve geliştirme merkezli olduklarını unutmamak gerekir.

Her yıl Haziran ve Ağustos ayları arasında 8-18 yaş arası çocukların yaz tatillerini İngiltere’de hem İngilizce öğrenerek, hem de eğlenerek geçirmelerine olanak sağlayan İngiltere Yaz Okulları programlarında,  öğrencilerin etkin bir dil eğitimi almalarının yanı sıra, farklı kültürlerden gelen öğrencilerle kaynaşmaları ve bu sayede farklı kültürleri tanımaları sağlanıyor. Bu kategoride, özellikle sağlık konusunda verdiği eğitimlerle Bucksmore Yurtdışı Eğitim programı oldukça faydalı olacaktır.

Gençlere yönelik yaz dönemi kursları sınıf içi teorik gramer öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor.  Derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşıyor. Gençlerin ders sonrası boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor.

İngiltere Yaz Okullarında Konaklama Şartları Nasıl?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi çocuklara ve genç yetişkinlerin katılım sağladığı yurtdışı eğitim programından  İngiltere Yaz Okulu kategorisinde daha çok kampüs konaklamalı programlar önerilmektedir.  Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları gelmektedir. Güvenilir ve profesyonel kişiler tarafından yalnız bırakılmayan ve eğitim ve öğretim altında bulunan çocuklarınızı emanet ederken gözünüz arkada kalmasın diyoruz.

Bunun yanısıra kampüslerde genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar tam çevreli spor tesislerinin bulunması, sabahtan akşama kadar gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebi. Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzman danışmanların bulunduğu yaz okulları, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olurlar.

Eklenme Tarihi: 2018-05-28 14:33:54