Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Yaz Okulu Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Yaz Okulu Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’de Yaz Okulu Başvuru Tarihleri ve Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’de yaz okulu başvuru tarihleri için geç olmadan harekete geçmeniz gerekiyor. Tatil günlerini İngilizce dil eğitimi için ayırmak isteyen veliler, çok da fazla sıkıntı yaşamadan İngiltere’de yaz okulu başvurusu gerçekleştirebilirler. Öncelikle York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’na geliyorsunuz, ardından okulunuzu seçiyorsunuz, ardından da malumunuz vize işlemleri... Peki, bu süreç içerisinde nelerden geçeceksiniz? Hangi evrelerden geçip, nasıl bir süreç geçireceksiniz? Sık sık sorulan bu sorulara yanıtları daha sağlıklı bir şekilde blog yazımızda bulabilirsiniz. 

Köklü bir geçmişe sahip olan İngiltere yaz okulu programları, İngiltere’nin eğitim sistemini ve eğitimdeki tecrübe ve disiplinlerini direkt olarak almış durumda.. Bu sayede devletin bu tür kurslara katılan öğrencilerin eğitimlerini sağlayan ve yurtdışından katılım sağlayan öğrencilere ciddi bir mekanizma oluşturduğu biliniyor. İngiltere yaz okulu programlarına yansıyan bu İngiliz disiplini, okulların işleyişini ve çalışma prensiplerini direkt olarak etkilemiş; İngiltere’de yaz okulu programlarının her seviyede daha güvenilir olmasını sağladı.  Böylece, öğretmenlerin nitelikleri ve adli durumları, çocuklar ile çalışanların yetkinlik ve güvenilirlikleri, binaların güvenlik ve uygunluk durumları yönetmelik ve kanunlar ile belirlendiğini söyleyebiliriz.

İngiltere’de Yaz Okulu Başvuru Tarihleri ve Yapmanız Gerekenler

Yaz dönemlerini şenlendiren İngiltere’de faaliyet gösteren yaz okulu programları, öğrencilere vize açısından pek fazla sıkıntı çıkarmayan bir ülke. Lakin; alacağınız vizeler kesinlikle çocuklarınızın kaç aylık bir İngiltere yaz okulu programı düşündüğüne, kaç aylık bir program sürdürmek istediğine göre değişir. Minimum 3 haftalık, maksimum 3 ay süren İngiltere’de yaz okulu programları, son başvuru tarihleri açısından şimdiden kayıtlar yoğun olarak devam ediyor ve mayıs ayı itibariyle bu durum biraz gec olmuş olabilir. Zira, Temmuz ve Ağustos aylarında da 3’ler haftalık İngiltere yaz okulu programına katılım sağlayabilirsiniz.

 İngiltere’de yaz okulu için katilan bir öğrenci sadece İngilizcesini geliştirmeyecek, aynı zamanda, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen çocuklarla tanışacak, İngiliz eğitim ve yaşam tarzını görerek ufkunu açmış olacak ve herşeyden önemlisi kendi ayakları üstünde durmayı öğrenecektir. Bundan dolayı guruplar ile gitmektense tek başına böyle bir programa katılması teşvik edilebilir.

İngiltere yaz okulu programları daha çok yaz döneminde boş olan yatılı lise ve ilköğretim okulları ile bazı üniversite kampuslerinde sunulmaktadır. Öğrenciler için güvenli ve neşeli bir atmosfer oluşturan bu okullar genellikle yeşillikler içinde büyük kampüs ortamları sunarlar. Bu kampüslarin her türlü olanağından doğal olarak yazın bu okullara giden öğrenciler toplu bir şekilde yararlanırlar. Konaklama İngiliz aileler yanında veya okul yurtlarında sunulabilir. İngiltere yaz okulları öğleden sonra ve hafta sonu aktivitelerini daha çok tarihi ve turistik yerlere geziler, yüzme, tenis, futbol, basketbol, binicilik gibi sporlar ile kültürel dersler içerir.

İngiltere’de Yaz Okulu Programları İçin İstenen Şartlar

Öncelikle, İngiltere yaz okulu programları sadece genç yetişkinlere ya da çocuklara yönelik gerçekleştirilen etkinlikler olduğu için herhangi bir sınav ya da İngilizce seviye ispatı ya da bunun gibi evraklar gerektirmiyor. Ön kayıt, pasaport, gibi evraklar, birkaç ay öncesinden hazır olabilecek şekilde elinizde olmalı ve unutmayın ki; İngiltere yaz okulu öncesi vize başvurusuna cevap yaklaşık 15 günlük bir zaman sizleri bekliyor.

Bunun ardından, evraklarınızı tamamladığınızı var sayalım ve okul kabul mektubu’nun gelmesini beklerken başvuru yapacağınız ülkenin vize için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamanız olacaktır. Böylece zaman kazanarak okul kabul yazısı gelir gelmez erken vize başvurusu yapmanın avantajını korumuş olacak ve İngiltere yaz okulu başvuru tarihinizi erteletmek ya da ötelemek zorunda kalmazsınız. Zira vize başvurusu için gerekli olan belgelerin hazırlanması 1 ya da 2 hafta sürmektedir. İngiltere yaz okulu programları için başvuracağınız vize için gerekli evrak listesine ve vize başvuru aşaması hakkında detaylı bilgiye eğitim danışmanlarımızdan ve çözüm merkezimizden ulaşabilirsiniz.

İngiltere yaz okulu programları, ağırlıklı olarak 7 yaş ile 17 yaş aralığındaki öğrencilere kapılarını açıyor. Bu yaz okullarına sadece çocuklar değil, çocukların anneleri veya başka velileri de katılabiliyorlar. Lakin, çocuğunuzla beraber İngiltere yaz okulu programlarına katılacaksanız, bu yapılacan olan işlemler, takip edilmesi gereken prosedürler sizin için de geçerli olacak. Yani, çocukların anneleri ya da ebeveynleri de evraklar toplayacak, vize formu dolduracak ve okul başvurusunun yanısıra niyet mektubu da yazacaklar.

İngiltere yaz okulu programlarında, standart İngilizce eğitimlerin yanısıra kodlama eğitimleri, sinema-TV eğitimleri, fotoğrafçılık, futbol akademileri gibi çeşitli içeriklere katılabilirler. Öğrenciler ve veliler, : Program boyunca haftada 3 yarım gün çeşitli spor aktiviteleri ve dil eğitimini destekleyen geleneksel İngiliz oyun etkinlikleri düzenlenir. Ayrıca her hafta bir tam gün İngiltere’nin görülmeye değer eşsiz lokasyonlarından olan Thorpe Park, Brighton ve Londra’ya keyifli ve kültürel gezilere katılacaklar. Buna dahili hizmetler ise; Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, haftada 1 gün laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri yer alıyor.

Eklenme Tarihi: 2018-05-15 12:11:38