Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Üniversite Hazırlığı: SAT, TOEFL, IELTS ve GMAT Hazırlık Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Üniversite Hazırlığı: SAT, TOEFL, IELTS ve GMAT Hazırlık Dil Okulları

İngiltere’de Üniversite Hazırlığı: SAT, TOEFL, IELTS ve GMAT Hazırlık Dil Okulları

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurdukları programlara kabul edilemeleri için bazı sınavlara girmesi gerekebilmektedir. Bu sınavların bazıları öğrencilerin yabancı dil seviyelerini test eden sınavlar olabileceği gibi, bazı sınavlar ise öğrencilerin belirli bir alandaki bilgisini test etmektedir. Yurtdışında eğtitim alacak olan öğrencilerin önlerine en fazla çıkan sınavlar TOEFL IBT, IELTS, SAT, ACT,GMAT, GRE adlı sınavlardır. Dolayısıyla İngiltere’deki üniversite hazırlık amaçlı kurulan İngiltere dil okulları programlarıyla, bu tarz sınavlara hazırlanabilirsiniz.

İngiltere’de üniversite eğitimi hazırlığı özel programlar aracılığı ile başarı oranı daha da yükselebiliyor. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler, İngiltere’deki özel programlı yaz okulları programlarıyla hazırlanacakları sınavlara karşı performanslarını daha da artırabilir, aynı zamanda yurtdışında eğitim açısından fazlasıyla tecrübe edinmiş olursunuz. öğrencilerimizin bu sınavlara hazırlanarak yurtdışındaki en iyi üniversitelere yerleşebilmeleri için SAT, ACT, AP, IB, A-Level, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE Sınavlarına Hazırlık Kursları organize etmteyiz. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İngiltere’de TOEFL Hazırlık Dil Okulları

İngiltere’deki TEOFL odaklı dil okulları, yurtdışı eğitim kapılarını sonuna kadar açmayı hedefliyor. Sınavların tüm bölümlerine ve tüm detaylarına yönelik gerçekleştirilen İngiltere TOEFL hazırlık dil okuları, direkt olarak TOEFL katılımcısının alması gerektiği dil eğitimine odaklanır. Sınavın bölümleri okuma (reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Okuma kısmında 35-36 sorulur ve bu soruların 60 ila 80 dakika arasında cevapladırılması beklenir. Burada akademik metinlerde üç veya dört parça okuma ve sorulara cevap verme becerinizi ölçer. Dinleme bölümünde ise 34-51 arası soru sorulur ve bu sorular için verilen süre 60 ila 90 dakika arasındadır. Konuşmaları dinleme ve ardından soruların yanıtlanması gerekir. Bu iki bölümden sonra on dakikalık bir ara verilir ve sonrasında sınava konuşma bölümüyle devam edilir. Burada altı tane görev vardır ve süre yirmi dakikadır. Bilinen bir konu üzerinden fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşmanız beklenir. Mikrofon aracılığıyla sorulan sorulara cevap verilir, cevaplar dijital ortamda kaydedilir ve ETS’ye gönderilir. Son bölüm ise yazmadır. İki görev vardır ve verilen toplan süre elli dakikadır. Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma ve yazarak bir fikri desteklemeniz beklenir. Bu nedenle zamanlama talimatlarının düzgün okunup takip edilmesi gerekir çünkü; talimatlarda hangi soruya kaç dakika içerisinde cevap vermeniz gerektiği talimatlarda belirtilir. Sınavda Q klavye kullanılmaktadır bu nedenle daha önce bilgisayarlarda Q klavye kullanmamış olanların sınava girmeden önce Q klavye üzerinde pratik yapmaları tavsiye edilir. 

Bu sınava başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Sınav yıl içinde 30-40 kere düzenlenmektedir ve sınava istediğiniz kadar katılma hakkınız vardır. Sınava giriş ücreti ülkemizde 185 dolardır fakat; yine de herhangi bir değişikliğe karşı sınav merkezinden teyit etmekte fayda vardır. TOEFL IBT sınavının geçerliliği iki yıldır. TOEFL IBT sınavında dört bölüm için ayrı ayrı puanlama sistemi birde hepsini kapsayan bir toplam puan vardır.  Böylelikle hangi alanda daha başarılı, hangi alanda eksiklerin olduğu daha rahat anlaşılmaktadır. Sınav internet üzerinden gerçekleştiğinden, sınava girenler 15 gün sonra sınav sonuçlarına internet üzerinden ulaşabilmektedirler. Daha sonrasında skorlar posta yoluyla ulaştırılır.   

Reading ve Listening bölümleri bilgisayar tarafından 0’dan 30’a kadar olan bir puan aralığında hesaplanır. Speaking bölümde ise; her bir göre 0 ile 4 arasında puanlanır ve toplamda 0-30 bir puan üzerinden ölçüldü. Bu sınav puanlayıcıları konuyu nasıl geliştirdiğinizi ve mesajınızı İngilizce olarak ne kadar düzgün yansıttığınıza göre değişebiliyor.

Yurtdışında Eğitim ile IELTS Sınavı Hazırlık ve İngiltere Dil Okulları

 IELTS sınavı İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde okumak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil düzeyini ölçmek için kullanılan bir sınavdır. 1989 yılında yapılmaya başlanmış olan bu sınav Cambridge Üniversitesi Yabancıla için İngilizce Sınav Merkezi, British Council ve IDP Education tarafından düzenlenmektedir.

IELTS sınavı dünya çapında kabul edilmiş bir standart çerçevesinde uygulanmaktadır. Başlangıç seviyesinden en ileri düzeyde İngilizce seviyesine kadar tespit etmek mümkündür. Dünyanın her yerinde kabul gören ve doğruluğuna güvenilen bir sınavdır. Gelecek planlarınıza göre IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birine girebilirsiniz.  Akademik sınav yurtdışında üniversite eğitimi almak veya mesleklerini orada sürdürmek isteyenler için gereklidir. Genel sınav ise akademik olmayan amaçlar için gereklidir. Sınavın geçerliliği iki yıldır.

IELTS dinleme, konuşma, okuma ve yazma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Dinleme, okuma ve yazma sınavlara aynı gün içinde bir ara olmaksızın girilir. Sınav merkezine göre değişmekle beraber konuşma sınavı aynı gün içinde ya da ana sınavdan yedi gün önce ya da sonra yapılır.

İngiltere'de TOEFL'a Hazırlanmak: TOEFL Hazırlık İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Sınav 3,5 saat sürüyor. Her bölüm 30 tam puan üzerinden değerlendirilir. Toplam üzerinden alacağınız puanın yanı sıra, TOEFL’da  test edilen dört beceri alanının (okuma-dinleme-konuşma ve yazma session’ları) her biri için ayrı puan alırsınız. Bilgisayar üzerinde yapılan TOEFL’da skorlar 0 ile 300 arasında değişirken; kağıt üzerinde yapılan TOEFL’da skorlar 200 ile 677 arasında değişiyordu. 

 

IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.  British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir.

 

IELTS Türkiye de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır. IELTS, Avustralya, Kanada,  İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilen bir sınav.

IELTS sınav kayıt işlemlerinin sınav tarihinden 6 hafta öncesine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. IELTS sınavınızın sözlü bölümü, yazılı tarihinden bir hafta önce veya sonra yapılabilir.

Farklı farklı IELTS dil okulu almanız mümkün. Akademik IELTS ve Genel IELTS sınavı. Yurtdışında üniversite veya mastır eğitimi almak isteyen öğrencilerin Akademik IELTS sınavına girmeleri gerekmektedir.

Sına dört bölümden oluşur; Yazma, Okuma, Dinleme ve Konuşma. Sınav sonucunda adaylar 1 den 9 a kadar bir puan elde ederler ve sınav sonuçları 13 gün içinde belli olur. Son olarak IELTS sınavını istediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz ve sınavın 2 yıl geçerliliği vardır.

 

GMAT İçin Dil Okulları: GMAT’te Nelere Dikkat Edilmeli?

Amerika da işletme veya yönetim ile ilgili konularda Master ve MBA yapmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Sınavın amacı sayısal, sözel ve analitik problem çözme yeteneğinizi; İngilizce'yi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyenizi ölçmektir. 

Bilgisayar üzerinden yapılan (CAT) ile bütün dünyada uygulanabilen bir test olan GMAT sözel, sayısal ve analitik olmak üzere 3 ana bölümden oluşur. 

Sözel bölümde (verbal), cümle düzeltme (sentence correction), eleştirel akıl yürütme (critical reasoning) ve okuduğunu anlama (reading comprehension) gibi testler yer alır. 41 soruluk sözel bölümün süresi 75 dakikadır.

Sayısal bölümde (quantitative), veri yeterliliği (data sufficiency) ve problem çözümü (problem solving) testleri yer alır. 37 soruluk sayısal bölümün süresi de 75 dakikadır.

Analitik yazım bölümünde ise, iki değişik kompozisyon (Analytical Writing Assessment) yazmanız istenir. Her kompozisyon için yarım saat süre verilir.

GMAT’ta en düşük skor 200 iken, en yüksek skor 800’dür. İyi bir işletme okulu için 600 ve üzeri puana ihtiyacınız olacaktır.

SAT Sınav Hazırlık İçin İgiltere Dil Okulları ve Yoğun Programlar

SAT, Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversiteler genelde SAT 1 olarak bilinen sınava girmenizi şart koşarlar, fakat okumak istediğiniz bölüme ve okula göre SAT 2 sınavına girmeniz de gerekebilir.

 SAT sınavında her bölüm için minimum puan 200 maksimum puan 800’dür. Yani Writing (W 200-800), matematik kısmı (M 200-800) ve Critical Reading (CR 200 – 800)  MAtematik ve Critical Reading skorlarınız eski SAT sınavındaki Mathematics ve Verbal kısmı gibi düşünülebilir. Ama SAT Writing tamamen yeni sınava özgü bir bölümdür.

SAT I (Reasoning Test) sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşan, yaklaşık üç saatlik bir genel yetenek ve bilgi testidir. Daha önceleri iki bölümden oluşan SAT 1 sınavı Mart 2005 tarihinden itibaren üç bölümden oluşuyor. Sözel bölüm, eleştirel okuma olarak adlandırıldı, sayısal yani matematik bölümü aynen kaldı ve kompozisyon eklendi. Sınav süresi 3 saat 45 dakikadır.

SAT II (Subject Tests) ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Her bir bölüm 800 üzerinden değerlendirilir. SAT sınavlarının geçerliği 5 yıldır; ancak başvurduğunuz kurumun koşullarına bağlı olarak sınava tekrar girmeniz istenebilir.

Yukarıdaki tüm kategorilerin altında, İngiltere'de bu alanlarda ve bu sınavlara yönelik gerçekleştirilen İngiltere yaz okulları programları, size yurtdışı üniversite imkanını sağlayacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-05-24 13:27:40

2018-05-24 10:27:40