Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Tenis ve Yaz Okulu Programı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Tenis ve Yaz Okulu Programı

İngiltere’de Tenis ve Yaz Okulu Programı

İngiltere’de, çocuklarınızın hem spor ihtiyaçlarını hem de İngilizce dil eğitimi ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz yaz okulu programımız var. İngiltere – Brighton’daki Ardmore Tenis İngiltere yaz okulu programıyla, çocuklarınız hem haftalık İngilizce dil eğitimlerini hem de spor ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Üstelik; çocuklarınızın iş hayatında en çok ihtiyaç duyacağı sporlardan bir tanesi olan teniste uzmanlaşabilecekler. İngiltere, son dönemlerde sadece eğitimleriyle değil branş eğitimleriyle de ön planda.

İngiltere’de Çocuklara Yönelik Yaz Okulu ile Tenis Eğitimi İçeriğinde Neler Var?

Dünyanın eğitim merkezi olarak saydığımız Brighton’daki en prestijli üniversitelerinden bir tanesinde hem İngilizce dil eğitimi hem de tenis eğitimini tercih edebilirsiniz. 1 haftada,, 12 saatlik İngilizce dil eğitimi alacak olan İngiltere yaz okulu katılımcıları, yani çocuklarınız, dil yeteneklerini pekiştirebilmek adına haftaiçi ya da haftasonu okul programı çerçevesinde İngiltere gezilerine katılım sağlayabiliyorlar. Böylelikle, çocuklar diğer ülkelerden katılım sağlayan çocuklarla birlikte dil pratiği yaparak İngilizce gelişiminin yanısıra farklı farklı dillere de aşinalık geliştirebilecekler. Elbette, alacağınız eğitim ve spor branş sertifikaları da bu İngilizce dil eğitimlerinin artısı olarak kullanılabilir.

Tenis Akademisi İçerisinde Kaç Saatlik Yaz Okulu İngilizce Eğitimi Veriliyor?

Profesyonel tenisçilerinin de antremanlarını ve de ziyaretlerini gerçekleştirdiği İngiltere tenis yaz okulu programları içerisinde toplam 12 saat İngilizce, toplam 12 saat tenis dersleri alınabiliyor. Diğer kalan saatlerde ise  1 tam gün Brighton ve Londra gezileri düzenleniyor.  Programlar haftalık olarak düzenlendiği için, bir diğer hafta için yeni bir program düzenlenir.

Okulla ilgili not; İngiltere’deki bu yaz okulu programı, 2 farklı üniversite kampüsünde gerçekleştiriliyor. Berkshire’da ve Brighton’da, farklı kampüslerde eğitim sağlanabilir.

İngiltere Yaz Okulu, Çocuklara Neleri Vaat Ediyor?

Yaz Okulu programlarının amacı; orta okul, lise çağı, yani 7 yaş ile 17 yaş aralığındaki gençlere sportif, sanatsal, sosyal, bilimsel, eğitsel ve kültürel dersleri de içinde bulunduran İngilizce kursları ile birlikte hayatları boyunca anlatacakları bir yaz sunmaktır. İngiltere yaz okulu katılımcıları, ders programlarının dışında haftada 1 tam gün 1 yarım gün olmak üzere başlarındaki profesyonel eğitimcilerle birlikte İngiltere’nin tarihi ve kültürel bölgelerine geziler de gerçekleştiriliyor. İngiltere yaz okullarında aile yanı konaklama, kampüs içi konaklama, yurt konaklaması çeşitli alternatif konaklama çeşidi mevcut olduğunu görebilirsiniz. Bu konaklamalarda öğrencilerin yeme-içme, çamaşırhane gibi detayları programdan programa değişebilir.

8 ile 17 yaş aralığı gibi farklı yaş gruplandırmaları olan yaz okulu programları en az 2 hafta olmak üzere velilerin tercihleri doğrultusunda 6 - 8 hafta da devam edebiliyor. Aileler de tercih ederlerse, elbette bu konuyla ilgili ilk olarak danışmanlarımıza sormanızda fayda var; çocukları ile birlikte bu programa dahil olabilirler. Aynı okulda okuyan ve grup olarak İngiltere’de yaz okulu programına katılmak isteyen grupların başına, gruptaki kişi sayısına göre lider atanabilir.

 

İngiltere yaz okulları,  gerçekleştirdiği kampüslerle olanakları açısından geniş kapsamlı ve genellikle büyük şehirlerin kargaşasından uzak, sakin lokasyonlarda bulunuyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında Cambridge, Swansea, Oxford, Bournemouth gibi İngiltere’nin tarihi ve kültürel yapısının korunduğu ve giden öğrencilerin İngiltere’nin ve dünyanın tanınan üniversitelerinin de havasını koklayabileceği şehirler tercih ediliyor.

 

İngiltere Yaz Okulu İçin Örnek Tenis Akademisi

İngiltere’de, Ardmore’un sunduğu tenis akademisi ve yaz okuluna göz gezdirelim. Program boyunca şehir gezileri ve üniversite turları gibi eğitici ve kültürel geziler saatlik program dahilinde düzenleniyor. Bu İngiltere yaz okulu Programı boyunca sadecec tenis değil, aynı zamanda atlarla da tanışabilirsiniz. Bununla birlikte, müzik oyunları, futbol, badminton, masa tenisi ve kriket gibi etkinlikler ve çeşitli sportif aktiviteler yapılıyor.

İngiltere’deki Yaz Okulları İçin Herhangi Bir Dil Gerekliliği Var Mı?

Kesinlikle yok. Her dil bilgisi seviyesine sahip çocuklar bu eğitim programına katılım sağlayabiliyorlar. Çocuklar için düzenlenen yurtdışı yaz okulları, özellikle Intermediate seviyeden yani başlangıç seviyesi olarak tanımlanan B2 seviyesinden eğitim almak isteyen velilere yönelik gerçekleştiriliyor. Yurtdışı yaz okulları, 8 ile 17 yaş aralığı çocuklarınıza gerçekleştirilen İngilizce dil kursları ile ihtiyaçlarınıza odaklı eğitimler sağlayabiliyorlar. Sadece yurtdışı eğitim amaçlı değil, ülkedeki üniversite ve şehir turlarıyla çocuklar tepeden tırnağa iyi bir eğitim ve öğretim dönemi geçirecekler. Bununla birlikte eğitim ile yaz tatilinin harmanlandığı bir yurtdışı eğitim programıyla çocuklarınız yoğun akademik yıl öncesinde moral ve motivasyon sağlıyorlar. Yurtdışı yaz okulları programları haziran aylarında başlar ve ağustos ayının sonlarına doğru tamamlanır. Artık, eylül itibariyle o okullarda yetişkinler oturacak. Dolayısıyla yaklaşık 2 buçuk aylık bir süreç sizleri bekliyor.

Yurtdışı yaz okullarında çocuklar, sabah erken saatte derslere başlıyorlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle sosyal yönlerini geliştirebilirler. Bazı programlar tam gün ders, haftasonları gezi programları duyursa da bazı yurtdışı yaz okulları programları, yarım gün gezi yarım gün eğitim veriyorlar.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-11 18:24:42