Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Moda Tasarımı ve Yaz Okulu Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Moda Tasarımı ve Yaz Okulu Programları

İngiltere’de Moda Tasarımı ve Yaz Okulu Programları

İngiltere yurtdışı yaz okulu programları çocukları geleceğin mesleklerine de hazırlamayı görev bildi. Yurtdışı eğitim programlarının en çok araştırılan kategorilerinden bir tanesi; İngiltere’de moda tasarımı yaz okulu içerikleri, çocuklara yönelik gerçekleştiriliyor.  Oxford Royale Academy’nin gerçekleştirdiği bu moda tasarımı yaz okulu programı, 1 Temmuz ile 11 Ağustos aylarında düzenlenir. Yurtdışı eğitim ile alacağınız yaz okulu programları, artık yavaş yavaş meslek odaklı eğitimler gerçekleşitiriyor ve bu sertifikalarla da yurtdışında iş bulabilme ihtimaliniz yükseliyor.

İngiltere Yaz Okulu ile Moda Tasarımı Eğitimi, Çocuklara Nasıl Bir Gelecek Vaad Ediyor?

 İngiltere’de moda tasarımı eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler ve çocuklar için bu alanda hem üniversiteler hem de iş alanları oldukça geliştiğini biliyorsunuz. Dolayısıyla dünyaca ünlü İngiliz markalar ve tasarımcıların yanı sıra ülke de Amerikan, Fransız, İtalyan, Alman ve Belçikalı moda firmalarının da merkezleri bulunuyor. Kariyer imkanlarının fazla olduğu İngiltere’de moda tasarımı okulları için önemli olan yeteneğiniz ve fikirlerinizdir. Zira okullara kabul edilme süreci oldukça zordur. Eğer çocuklarınızın yurtdışında eğitim ile bir hayat devam etirmesini bekliyor ve istiyorsanız, çocuklarınızın genç yaşta yurtdışı eğitim tecrübesi edinmesi, aranan ilk özelliklerden bir tanesi.

İngiltere’deki Moda Tasarımı Yaz Okulları Hangi Eğitimleri Verir?

Elbette İngiltere’de yaz okulu ile alacağınız moda tasarımı kursları, içerikleri öncelikli olarak eğlence amaçlı yürütür. Yani, ilk olarak çocuklarınızın dil eğitimi ile sosyalleşebilme yeteneklerinin artırılması ve gelişimlerine göre, İngiltere moda tasarımı yaz okulu öğrencilerinin daha üst segment dersler alabiliyorlar.

İngiltere’de moda tasarımı okulları, öğrencilerine çizimde teknik becerinin yanı sıra, terzilik süreçleri, kalıp kesimleri, kumaşlar ve çeşitli malzemelerle çalışarak moda endüstrisinin tüm yönlerini öğrenmelerini sağlarlar. Uygulama ağırlıklı derslerin yanı sıra öğrenciler modanın tarihsel gelişimi, trendleri, üretim ve dağıtım gibi süreçleri konusunda da teorik dersler alacaklar. Sık sık moda evlerine yapılan ziyaretlerle nitelik kazanılan derslere, aktif olarak katılan uzmanlar eşlik ederken, moda workshoplarında yer almanıza ve sosyal ağınızı güçlendirmenize imkan verilir. Neredeyse her eğitimde, oldukça popüler eğitmenlerden; modacılardan editörlere, üst düzey satın almacılardan moda fotoğrafçılarına kadar bir konuğun konuşmacı olarak katıldığı ve başarı hikayelerini anlattığı kişilerden yaz okulu eğitimleri ile  kendinizi gösterme fırsatı bulursunuz.

Yurtdışı Eğitim Konusunda Bir Başlangıç: İngiltere’de Çocuklar İçin Yaz Okulu

İngiltere’de bir üniversiteye başvururken öğrencilerin, İngilizce ve okuyacakları bölümle ilgili temel bilgilere sahip olmak için foundation yani hazırlık eğitimi almaları gerekir. Bu eğitimler ülkedeki tüm üniversiteler ve eğitim kurumlarında mevcuttur ve bir akademik yılı kapsar. Lisans eğitiminize başlamadan önce “Foundation Diploma in Art&Design” adlı programdan ders alabilecek seviyeye dahi ulaşabilirsiniz. Moda tasarımı alanındaki foundation eğitiminde bir yıl boyunca hafta içi her gün tasarıma giriş, temel sanat ve temel resim eğitimi gibi dersler alacaklar.

Genç İngiliz tasarımcılar çarpıcı, meydan okuyan, kendini ifade edebilen yaratıcı fikirleri sunarlar ve İngiltere’de eğitim alırken tüm bu yeni trendleri yakından takip edebilirsiniz.  İngiltere’de eğitim alırken alanınıza yönelik son teknoloji ile tanışma ve sınıf derslerini stüdyodaki pratik dersler ile tamamlama şansınız olur. Okulların sanat stüdyosu donanımları dört dörtlük olduğunu söyleyebiliriz.

Yaz Okulu programlarının amacı; 10 - 18 yaş aralığındaki gençlere sportif, sanatsal, sosyal, bilimsel, eğitsel ve kültürel dersleri de içinde bulunduran İngilizce kursları ile birlikte hayatları boyunca anlatacakları bir yaz sunmaktır. İngiltere yaz okulu katılımcıları, ders programlarının dışında haftada 1 tam gün 1 yarım gün olmak üzere başlarındaki profesyonel eğitimcilerle birlikte İngiltere’nin tarihi ve kültürel bölgelerine geziler de gerçekleştiriliyor. İngiltere yaz okullarında aile yanı konaklama, kampüs içi konaklama, yurt konaklaması çeşitli alternatif konaklama çeşidi mevcut olduğunu görebilirsiniz. Bu konaklamalarda öğrencilerin yeme-içme, çamaşırhane gibi detayları programdan programa değişebilir.

İngiltere Yaz Okulu Tasarım Derslerine Kimler Katılabilir?

8 ile 17 yaş aralığı gibi farklı yaş gruplandırmaları olan yaz okulu programları en az 2 hafta olmak üzere velilerin tercihleri doğrultusunda 6 - 8 hafta da devam edebiliyor. Aileler de tercih ederlerse, elbette bu konuyla ilgili ilk olarak danışmanlarımıza sormanızda fayda var; çocukları ile birlikte bu programa dahil olabilirler. Aynı okulda okuyan ve grup olarak İngiltere’de yaz okulu programına katılmak isteyen grupların başına, gruptaki kişi sayısına göre lider atanabilir.

İngiltere yaz okulları,  gerçekleştirdiği kampüslerle olanakları açısından geniş kapsamlı ve genellikle büyük şehirlerin kargaşasından uzak, sakin lokasyonlarda bulunuyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler arasında Cambridge, Swansea, Oxford, Bournemouth gibi İngiltere’nin tarihi ve kültürel yapısının korunduğu ve giden öğrencilerin İngiltere’nin ve dünyanın tanınan üniversitelerinin de havasını koklayabileceği şehirler tercih ediliyor.

Temel Bilgiler ve Örnek Okul

Haftada 20 saatlik olarak da İngilizce dil eğitimi veren Oxford Royale Academy ile Londra, Oxford, Cambridge, Cotswold Wildlife Park ve Blenheim Palace'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Program boyunca kültürel, sportif ve sosyal aktiviteler düzenlenir.

Eklenme Tarihi: 2018-06-04 11:45:51

2018-06-04 09:30:06