Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Master İçin 2018 Son Başvuru Tarihi ve Fiyatları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Master İçin 2018 Son Başvuru Tarihi ve Fiyatları

İngiltere’de Master İçin 2018 Son Başvuru Tarihi ve Fiyatları

İngiltere’de master eğitimi son başvuru tarihi elbette 2018 yılı için biraz geç kaldındı. Lakin bugünden itibaren 2018 2019 eğitim yılı master son başvuru tarihlerine hazırlanmanız gerekiyor. Elbette İngiltere’de master başvuru açısından en önemli avantajı, başarılı öğrencilerin vize süreçlerinde oldukça hassas davranmalarıdır. Avrupa – Türkiye mesafesi göz önünde bulundurulduğunda yakın olmasıyla birlikte Türkiye ile sık sık seyehat edilmesiyle  ve İngilizce eğitim imkanı sağlayabilen bir ülke konumunda bulunmasında etki var.

Avrupa’daki diğer ülkeler arasında en önemli artısı ise öğrencilerin kariyerlerine yönelik profesyonel çalışmaları ve formal İngilizce üzerinden eğitimler olması diyebiliriz. Bir diğer önemli artısı da İngiltere’de eğitiminizi sürdürüyorken yarı zamanlı bir iş bulabilme ihtimali yüksek, fakat bununla ilgili detaylı bilgileri York Education Solutions’tan öğrenmekte fayda var. Duruma göre İngiltere’de öğrencilere haftada 20 saat çalışma imkanı veriliyor.

İngiltere’de Master Eğitimi İçin 2018 Yılı Fiyatları

İngiltere’de 2018 yılı master fiyatları araştırıyorsanız, karşınıza geniş yelpazede fiyat tablosu çıkacak. İlk yapmanız gereken İngiltere’deki master programları çerçevesinde ne kadar harcayabileceğinizi belirlemek. Bütçenizi belirledikten sonra seçim yapmak ve buna göre bir bütçe belirlemek daha kolay olacaktır. İngiltere’de yüksek lisans fiyatları Türkiye’de olduğu gibi geniş bir aralıkta. Ne kadar harcama yapmanız gerektiği hangi üniversitede hangi bölümde master yapacağınıza göre oldukça organik bir durum. Bu sebeple önce bütçenizi belirleyip bütçenize uymayan master programlarını elemeniz başvuru sürecinizi kolaylaştıracak ve gereksiz yere bütçenizi aşan üniversitelerle zaman harcamanızı önlemenizi öneriyoruz.

İngiltere’de master eğitimi fiyatları belirlenmesinin başında İngilizce programlarının yoğunluğu geliyor. İngilizceniz İngiltere’de master eğitimi alabilecek seviyede değilse ve İngiltere’de master eğitimi alma konusunda kararlıysanız elbette dil okulu, İngilizce kursu gibi çeşitli çeşitli alternatifleriniz olacak. Keza,İngiltere’deki çeşitli üniversiteler master eğitimlerini dil hazırlık kurslarını da bağlayıp organik bir eğitim sunabiliyorlar. Ya da şu an yaşadığınız yerde özel ders ya da kurs dersi gibi seçeneklerle İngilizcenizi geliştirip daha sonra yüksek lisans eğitiminiz için İngiltere’ye gitmek seçeneğiniz var. Master programlarına yönelik en iyi dil okullarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Her iki opsiyonda da karşınızda belirli miktarda fiyat artışı olacaktır lakin imkanınız imkanlar dahilinde İngiltere’de master yaptığınız takdirde elbette bu masraflar mezuniyet sonrasında karşılığını bulacaktır.

Detaylarıyla 2018 Yılının İngiltere’de Master İçerikleri

Böylece dil eğitiminiz sırasında üniversiteler ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olma şansına da sahip olursunuz. İngiltere’de master eğitimi için okul seçmek mesafe yakınlığı ve İngiltere’deki akademik turlar sayesinde daha sağlıklı bir seçim süreci geçirebilirsiniz. Buna karşın;  İngiltere’de master eğitimi veren üniversitelerin sayısı, ABD ve Kanada’ya nazaran daha da düşük seviyede. Amerika ile kıyaslandığında bir eyaletindeki üniversite sayısının bile oldukça altındadır. Bu sebeple üniversite seçmek ve karar vermek daha kolaydır. Diğer yandan üniversite sayısının az olması kabul alma ihtimalinizi de elbette biraz daha azaltabilen bir durum olduğunu söylememiz gerekir. Yani İngiltere’de master yapmak okul azlığı nedeniyle biraz daha meşakatli bir durum olduğu açık.

Ezcümle ile bu 2 paragrafı tamamlayacak olursak; bütçenizi belirledikten sonra kabul alabileceğinizi düşündüğünüz kendi seviyenize uygun master programlarını belirleyin ve 2018 başvurusu için gerekli yönergeleri inceleyip başvuru öncesi hazır hale gelin İngiltere’de üniversitelerin yüksek lisans başvuru tarihleri ve aralıkları farklılık gösterir. Başvuru yapabileceğiniz üniversiteleri belirledikten sonra ilk iş olarak başvuru tarihlerini araştırın ve bir tablo halinde tutun. Başvuru tarihlerini aldıktan sonra başvuru için gerekli evraklar ve yapılması gereken işlemleri araştırın. Eğer varsa İngiltere’de eğitim almış veya orada yaşayan bir tanıdığınız/yakınınız  size bu konuda yardımcı olabilir. Bilgi ve deneyiminden yararlanabileceğiniz kimse yoksa bu konuda danışmanlık hizmeti veren uzman bir ofisten destek almanız faydalı olacaktır.  Yurtdışı eğitim fuarları da yol gösterici ve aydınlatıcı olur. Her yıl farklı şehirlerde bir kaç kez yapılan bu fuarlara katılmaya çalışın.

2018 Yılı İngiltere’de Master Son Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Belirttiğimiz gibi; 2018 2019 yılı başvuruları açısından geç kalmış olabilirsiniz. Daha net bilgi alabilmek adına York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan bilgi almanızda fayda var. İngiltere’deki master programlarının eğitim başvurularında kendi takvimleri ve farklı başvuru süreçleri var. Master programı başlangıcına yaklaşık 7 ay ya da 1 yıl öncesinde başlar, program başlamadan 3-4 ay önce de sona erer. Eylül / Ekim aylarında başlayan programlar için en uygun başvuru dönemi Kasım – Şubat ayları olduğunu söyleyelim..

İngiltere’deki master programları,  genel olarak 1 yıl sürse de, az sayıda da olsa 2 yıl süren programlar da bulabilirsiniz. Günümüzde zamanın değerli olduğu düşünülürse İngiltere’de yüksek lisans eğitiminin çok avantajlı olduğu ortadadır. Genellikle Eylül ya da Ekim aylarında başlayan 1 yıllık master  eğitimi süreci, 9 ay ders, 3 ay tez veya proje dönemi olarak ikiye bölünüyor. Ocak ya da Şubat ve Mart ayı dönemlerinde başlayan programlarla da mevcut.

İngiltere’de Master Derece ve Programları

Öncelikle, aşağıdaki metin İngiltere üniversitelerinin master sayfalarından çevrildiğini belirtelim.

Pg Cert, Pg Dip Programları

Dersli master programlarıdır. Tercih edilmesinin nedeni  araştırma tezi içermez. Özellikle lisans alanın dışında farklı bir alanında master yapmak isteyen öğrencilere uygun programlar olduğunu belirtmekte fayda var. Sertifika programlarının süresi 3-6 arasında değişirken, diploma programları genellikle 9 ay sürebiliyor. Bazı diploma sonrasında öğrenci gerekli başarıyı sağladığı takdirde bu master programına geçiş hakkı bulabilir.

MA, MSc, MBA, MEng, LLM

Yine 1 yıllık bir master programı. İngiltere’de en fazla tercih edilen master programları arasında bu programlar var. İlk 9 ay zorunlu ve seçmeli dersler ve bu derslerin sınav, proje ve ödevleri ile geçiyor. Teorik ve uygulama ağırlıklı bir master programı. Kalan son 90 günde araştırma tezi veya projesi tamamlanıyor. Sınavlar ve yüksek lisans tezi sonrası diploma alınır. Dersli yüksek lisanslar arasında aşağıdaki belirtilen akademik unvanlı programlar mevcuttur;

MA – Master of Arts

MSc – Master of Science MBA – Master of Business Administration (İşletme master)

Executive MBA

LLM – Master of Law

MArch – Master of Architecture (Mimarlık Yüksek Lisansı)

MPA- Master in Public Administration (Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı)

MEd – Master of Education (Eğitim Yüksek Lisansı)

MEng - Master of Engineering (Mühendislik Yüksek Lisansı)

MFA – Master of Fine Art (Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı)

MLitt – Master of Letters (Edebiyat ve Yazım Yüksek Lisansı)

MMus – Master of Music (Müzik Yüksek Lisansı)

MPharm – Master of Pharmacy (Eczacılık Yüksek Lisansı)

MTh – Master of Theology (İlahiyat Yüksek Lisansı)

MMed- Master of Medicine (Tıp Yüksek Lisansı)

MS - Master of Surgery (Cerrahi Tıp Yüksek Lisansı)

MClinDent - Master of Clinical Dentistry (Diş Hekimliği Yüksek Lisansı)

Eklenme Tarihi: 2018-05-17 12:24:47