Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de İngilizce Yaz Okulları: Tavsiye ve Öneriler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de İngilizce Yaz Okulları: Tavsiye ve Öneriler

İngiltere’de İngilizce Yaz Okulları: Tavsiye ve Öneriler

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler haftalık en aşağı 20 saatlik, yani 15 derslik İngilizce dil eğitimi alıyorlar. Yani, İngiltere’nin zorunlu kıldığı bir ortalama ders süresi olan bu programlarda, tepe nokta ders saati de 30 saat, yani yaklaşık 27 dersten oluşan İngilizce dil okulları mevcut. İngiltere’de dil okulları arasından seçilen dil okuluna göre sınıflar 8 – 16 kişilik olarak belirleniyor ve kontejan kapandığında alımlar da kapanıyor. Eğitim kalitesinin daha yüksek olduğu okullarda sınıfların düzeni gerçekleştirilirken mümkün olduğunca uluslar arası sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Dil eğitiminin başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girerler ve sınav sonucuna göre belirlenen sınıftan itibaren eğitim almaya başlarlar. Bu da öğrencilerin bildiği şeyleri tekrar etmemeleri konusunda önemli bir detaya sahip.

İngiltere’de, dil eğitimi için birçok ülkede olduğu gibi İngiltere’de de öğrenciler Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarını tercih edebiliyorlar. Genel İngilizce, ağırlıklı olarak gençlerin yaz okulları olarak katıldığı programlarda veya üniversite eğitimi esnasında dil gelişimi için katılım sağlanan İngilizce yaz okulları çerçevesinde değerlendiriliyor. Buna bağlı olarak, daha az sayıda ders almak isteyen öğrenciler haftada 20 ders olan programları tercih ederken, yoğun bir programa dahil olmak isteyenler ise 30 ders olan programları ediyorlar. Bu gruplar, ağırlıklı olarak iş ingilizcesi, sınava hazırlık, üniversiteye veya yüksek lisansa hazırlık olarak ortaya çıkıyor.

İngiltere’de Yaz Okulları Hangi Programlardan Oluşuyor?

 

İngiltere yaz okulları ve dil  okulları, bünyesinde barındırdığı çeşitli programlarla sunduğu özel etkinlik seçenekleriyle öğrenciler İngilizce’yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip olur. Aktivitelerin amacı, İngilizce’nin sadece kağıt üzerinde değil pratikte de öğrenilmesine olanak tanıyorlar.

Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler daha önceki örneklere bakılırsa ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabiliyorlar. Elbette bu durum, ağırlıklı olarak iş amaçlı İngilizce eğitimi programlarına katılan kişiler tarafından tercih ediliyor

 İngiltere yaz okulları veya dil okulları, ağırlıklı olarak akademik yıl içerisinde eğitim ve öğretim sürdüren okul ve akademilerin kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Böylece İngiltere’de, akademik bir eğitim almak isteyen lise ve üniversite çağındaki kişiler de, başlangıç noktası olarak İngiltere’yi belirlemiş durumda.

İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye’ye yakın olması, İngilizce’nin anavatanı olması ve 11 ayın üzerindeki dil eğitimlerinde çalışma hakkı sağlıyor olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. Mevcut vize prosedürüne göre 11 ayın üzerinde bir dil eğitimi programına katılan öğrenciler haftada 10 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Bu sayede öğrenciler, bulunduğu süre boyunca bir yandan cep harçlığını ve konaklama masraflarının bir kısmını çıkarırken diğer bir yandan da öğrendiği dili pratik etme şansı da buluyorlar.

İngiltere Dil Okulları, Hangi Programlarla Eğitim Sağlıyor?

İngiltere dil okulları ile ilgili bir karar aldıysanız, karşınıza 2 farklı  dil okulu içeriği sunulacaktır. Genel İngilizce ve yoğun İngilizce olarak ikiye ayrılan öğrenim paketlerinde, ağırlıklı larak genel İngilizce tercih edilse de, Bu kişiler ağırlıklı olarak sınav hazırlık veya yurtdışı eğitim hayatını sürdürmek isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Bir diğer tarafta da yoğun İngilizce programları yer alır. Yoğun İngilizce programı,  haftada 30 saat ile belirlendi. Yoğun İngilizcenin kendi içerisinde çeşitli varyasyonları var. Bunlar, Akademik Program, Business Program ya da sınavlara yönelik programlar olarak birçok farklı şekilde veriliyor.

İngilizce dil okulları 4 hafta  ile  11 aya kadar uzatılarak tercih edilebiliyor. Bu İngilizce kursları sadece öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle kalmazlar. Aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü deneyimlerle öğrenmelerine de yardımcı olur. olarak İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu olmak üzere 6 ay ve üstü programları önermekteyiz. İngilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler ise İngilizcelerini geliştirmek üzere haftada 30 saat olan Yoğun akademik programlara kayıt yaptırabilirler.

Bu programlar genellikle dört haftalık programlardan oluşur. Alınan Akademik İngilizce programı öğrenciye İngiltere’de ki akademik kültürü yakından tanımasına yardımcı olur ve onların daha ilk andan itibaren çevrelerine uyum sağlamalarına yönelik eğitim verir. İngiltere’ de İngilizce eğitimi genellikle Cuma günleri aktivite programları ile öğrenciye yabancısı olduğu şehri yakından tanıması için tarihi yerleri ve kültürel organizasyonları yerinde görmesini sağlar. Bu gezilerde öğrenci sınıf hocası tarafından sadece gezdirilmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf içerisindeki ders programını gezi boyunca da çeşitli eğlencelerle devam etiriyor. Elbette buradaki en büyük amaç, sosyalleşme çevresinde daha pratik bir İngilizce’nin kullanılmasını hedeflenmesi.

Eklenme Tarihi: 2018-04-23 15:03:12