Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de IELTS Hazırlık Kursları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de IELTS Hazırlık Kursları

İngiltere’de IELTS Hazırlık Kursları

İngiltere, şüphesiz ki üniversite hazırlık kurslarında en seçkin eğitim müfredatını sağlayan ülke. İngiltere yaz okulu çerçevesinde gerçekleştirilen IELTS hazırlık kursları, direkt olarak sadece IELTS sınavına yönelik gerçekleştirilir ve öğrenciler tamamiyle IELTS’ye motive olurlar. Sınavla ilgili her geçen gün yeni bir güncelleme British Council tarafından duyuruluyor ve bu kadar organik bir sınav sistemi için her geçen dakika güncel kalmanız ve güncel bilgilerde kalmanız gerekiyor. Soru ve sınav biçimi açısından fazla sistem değişikliği geçirmese de; İngiltere’de IELTS hazırlık kursları sizleri birer IELTS kurdu olarak yapılandıracaktır.

IELTS sınavı hazırlık sonrasında, yurtdışında yaşamın, eğitimin ve çalışmanın kapılarına daha da yakınlaşacaksınız. Dünya çapında IELTS, aralarında devlet kurumları, akademik kurumlar ve istihdam kurumlarının da yer aldığı da 10,000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul ediliyor. Sadece 2016 yılını baz dünya çapında  3 milyondan fazla kez IELTS sınavına girildiği ortaya çıktı. Bununla birlikte

IELTS, özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim ve profesyonel amaçlara yönelik geniş çapta kabul gören bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Akredite IELTS  hazırlık kursumuz, size IELTS sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır. Her ne kadar iyi bir araştırma gerektirse de;  IELTS, İngiltere’ye taşınmak veya orada yaşamak amacıyla vize başvurusunda bulunanlara yönelik onaylanmış ve güvenilir İngilizce dil sınavları listesinde yer alıyor.

İngiltere’de IELTS Sınavı Hazırlık Kursu İçin Öncelikler Neler?

İngiltere’deki yaz okulları, ayrıca IELTS sınavı hazırlık kursu programları da yürütüyorlar. Farklı sınav bölümlerini, sınav sürenizi nasıl en iyi şekilde değerlendireceğinizi ve IELTS sınavındaki soru tiplerini öğrenin. Ayrıca okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yaparak, gramer ve kelime bilginizi geliştirin. Bu yoğun kurs programı tamamen IELTS sınavı hazırlığına odaklanır. Aynı zamanda, IELTS tamamlayıcı kursu da sunuyoruz ve bu programda sizi IELTS sınavına hazırlarken güçlü bir genel İngilizce desteği de sağlıyoruz. İngilizce bilginizi artırmak ve uluslararası geçerliliğe sahip bir İngilizce dil belgesini almak istiyorsanız İngiltere, Kanada, İrlanda ya da yurtdışında herhangi bir bir üniversitede okumak gibi bir amacınız varsa ve IELTS sınav skorunu dil yeterliliği olarak kabul eden bir ülkeye çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyorsa; bunun yanısıra özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel hayatınızda şansınızı daha da artırmak gibi bir amacınız var, dil seviyenizi ve kursa katılımınızı gösteren akredite olmuş başarı sertifikaları almak istiyorsanız, İngiltere’de IELTS hazırlık kursu programları tam olarak size uygun.

İngiltere’de farklı yöntemlerle kişileri İngilizce dil eğitimi ile birlikte IELTS sınavı hazırlık süreci organize eden okullar ve kurslar, İngiltere’de İngilizce öğrenebilmek ve de IELTS sınavı için hazırlık yapacak kişiler için oldukça uygun bir yer. Kozmopolit metropol Londra'da pekçok farklı okul merkezi, tarihi üniversite kenti Cambridge ve capcanlı ve hareketli kıyı şehri Brighton arasında seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. İngiltere’de IELTS sınavı kursu ve yaz okulları, British Council tarafından tamamen akredite edildiğini yinelemekte fayda var ve mükemmel tesisler ve eğitim sever, yüksek deneyimli öğretmenlerle IELTS hazırlık süreci geçirmenize yardımcı olacak.

İngiltere'deki tüm IELTS hazırlık için yaz okulu programları, İngiltere’nin tüm güzelliklerine erişebileceğiniz eksiksiz ve çok renkli bir sosyal program sunar. Hangi IELTS hazırlık yaz okulu programını seçerseniz seçin; Londra'da alışveriş ve West End'deki gösterilerden Cambridge'in sıcak öğretmen-öğrenci ilişkilerine, bir diğer taraftan Brighton'ın ünlü plajında pikniklere, Stonehenge, Edinburgh ve İngiltere’nin kavim zamanlarından bu güne kadar ulaşan ve İngiltere'nin sunabileceği en büyük güzelliklerin tümüne ulaşabilirsiniz. IELTS sınavı için düzenlenen İngiltere yaz okulları, İngilizce iletişim kurma becerinizi teke tek gerçekleştirilen bir konuşma sınavıyla ölçen, yaygın kabul görmüş tek İngilizce dil sınavına sizleri hazırlayacak. Dünya genelinde 10.000 kurum tarafından tanınan bu sınavı geçen sene 2.9 milyon kişi aldı.

IELTS Sınavı Hazırlık Süresince Hangii Üniversiteleri Göz Önünde Bulundurabilirsiniz?

İngiltere’de IELTS sınavı hazırlık kurslarına katılımlar sağlarken, bir taraftan da yurtdışında okuyacağınız üniversitelerin de listelerini çıkarmanız iyi olacaktır. İstatistiklere bakıldığında, öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler ise İngiltere, ABD ve Kanada. IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitim olmak üzere iki tür IELTS sınav varyasyonu mevcut. Dinleme ve Konuşma bölümleri iki sınavda da aynıdır buna karşın;; Okuma ve Yazma bölümlerinin konuları sınavın türüne göre değişmektedir. IELTS sınavının Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri arada herhangi bir mola vermeden aynı gün içerisinde yapılacaktır. Konuşma bölümü, diğer sınavlardan bir hafta önce veya sonra yapılabilir. Bunun yanısıra; dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerini oluşturan 30 dakikalık periyodlarla IELTS sınavı tamamlanacaktır. Sınav, ağırlıklı olarak çoktan seçmeli olarak gerçekleştiriliyor ve özellikle dinleme, yani listening kısımında kısa cevap kısmına, tablo ve şema akışlarını dikkatlice takip etmeniz gerekiyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-16 16:01:47