Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de En İyi Futbol Yaz Okulları (2018)
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de En İyi Futbol Yaz Okulları (2018)

İngiltere’de En İyi Futbol Yaz Okulları (2018)

İngiltere’de futbol yaz okulları, ülkenin futbola gerçekleştirdiği yatırımlarla doğru orantılı olarak artış gösterirken kulüplerin yurtdışı eğitim çerçevesinde İngiltere’ye gelen çocuklara yönelik gerçekleştirdiği futbol yaz okulları daha da kaliteli hale geliyor. İngiltere’de futbol yaz okulları, Londra’da, Manchester’da ve Gloucester’da gerçekleştiriliyor. Her şeye karşın; İngiltere’de yer alan en iyi futbol okulları, ağırlıklı olarak Manchester ve Londra çevresindeki bölgelere konuşlandırılmış. Futbol yaz okulları, özellikle İngiltere’de faal olan futbol yaz okulları, öncelikle İngilizce dil eğitimi odaklı ve dolayısıyla İngilizce dil dersleri de futbol yaz okulları çerçevesinde öğrencilere ve katılımlara gösterilecek.

İngiltere’nin En İyi Futbol Yaz Okulları: Şampiyon City ve Chelsea Ön Planda

İngiltere Premier Lig’in son şampiyonu Manchester City, kendi şehiri olan Manchester’da 4 farklı çim sahadan oluşan  ve Etihad Stadyumu’nun hemen yanındaki tesislerde yaz okulları programlarını sürdürüyorlar. Yaklaşık 5 futbol sahası büyüklüğündeki bu alanda, hem Manchester City’nin profesyonel futbolcuları antremanlarını ve kamplarını değerlendiriyorlar aynı zamanda da yaz okulları katılımcıları burada katılımlarını sağlıyorlar. İngiltere futbol yaz okulları ile çocuğunuzun yaz tatilini yeni bir dil öğrenerek değerlendirmesi ve yoğun geçen 1 okul yılınının ardından karne hediyesi arıyorsanız yurtdışında düzenlenen İngiltere yaz okulları onlar için en iyi seçenek. Çocuğunuzun yurtdışında zaman geçirip farklı ülkelerden arkadaşlar edinmesi yeni tanımaya başladığı dünyaya karşı farklı bir bakış açısı edinmesine neden olacaktır. Üstelik, bu özellikleri İngiltere’nin şampiyon kulüplerinin yürüttüğü ve o kulüplerin tesislerinde bu kamplara katılım sağlayacaksınız.

Farklı 7-17 yaş aralığındaki öğrenciler için düzenlenen kamplar için çok fazla seçenek bulunuyor; İngiltere, futbol yaz okulları çerçevesinde sadece futbol programları sunmaz, aynı zamanda şehir turları, müze turları, tarihi geziler ve yemek organizasyonlarını kapsayan programlar bulunuyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi gençlere yönelik futbol yaz okulları sadece futbol odaklı değil, sınıf içi teorik gramer öğretimini de içermekle birlikte daha çok öğrencilerin konuşma becerilerinin o dilin doğal olarak konuşulduğu bir ortamda geliştirilmesini amaçlıyor. İngiltere’deki futbol yaz okulları, ağırlıklı olarak futbol ve spor aktivitelerini hedeflese de; derslerin genellikle yarım gün olduğu İngiltere Yaz Okullarında sınıf içi faaliyetlerin dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrenilen gramer bilgisini günlük hayata taşımayı da amaçlıyorlar.

İngiltere’de City Football Yaz Okulları: Manchester City Yaz Okulları

Söz konusu yaz okulu programlarıyla, öğrencilere sporun ve sporcunun temel prensipleri, temel kuraları, dayanıklılık ve akademik antremanlar gösteriliyor. Eğitim tesisleri, Manchester City’nin Etihad Stadyumu’na yaklaşık 400 metre ötedeki antreman ve kamp sahasında gerçekleştiriliyor. Etihad kampüsünde tüm antrenman tekniklerini, pas koordinasyonlarını, takım kimyasının nasıl oluşturulduğunu futbolun duayenlerinden öğreneceksiniz. Futbolun içinde sadece futbol olmadığını, iyi bir futbol oyuncusu olmak için kültür ve terbiye anlamın da da ön planda olunması gerektğini öğreneceksiniz. City’li topçuların hangi yllardan geçtiğini, kendilerini nasıl organize edip takım olma başarısı gösterdiğini yerinde görme fırsatı yakalayacaksınız.

Gençlerin ders sonrası, futbol yaz okulları içerisinde boş zamanları en verimli şekilde değerlendirmesi için rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. İngiltere Yaz Okulları program içeriği öğrenciyi derse katılmaya ve konuşmaya teşvik eden tarzda düzenleniyor.

16 yaşın altında gençlerin katıldığı İngiltere futbol yaz okulları programlarında daha çok kampüs konaklamalı programlar öneriliyor.  Ailelerin kampus konaklamasını tercih etmelerindeki en önemli nedeni; tüm okul personelinin, öğretmenlerin, grup liderlerinin ve öğrencilerin aynı kampüste konaklamaları ve böylece öğrencilerin sürekli gözetim altında bulunmaları faydalı olabiliyor. Güvenilir ve profesyonel gözetim altında tutulan çocuklar, futbol yaz okulları çerçevesinde güvende kalmakla beraber adeta bir sporcu disiplininde eğitim alacaklar.

Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak uzman danışmanların bulunduğu yaz okulları, öğrencilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olurlar.

Chelsea İngiltere Futbol Yaz Okulları

Samiad Trent’in organizasyonunu sunduğu ve Chelsea  FC Foundation programlarının katkısıyla gerçekleştirilen Chelsea futbol yaz okulu programları, Londra bölgesi içerisinde yerini alıyor. Bu program çerçevesinde futbol dersleri, antremanlar, spor aktivitelerinin yanısıra Chelsea futbol kulübünün resmi olarak antreman sahasında turlar düzenleniyor, antreman programı varsa antremanlara katılabiliyor ve aynı zamanda da Cheslea FC’nin resmi antreman sahasını ve resmi futbol stadyumunu gezebilyorsunuz.

Yine, İngiltere futbol yaz okulları çerçevesinde bu programda Pizza ve Kek yapma, Fotoğraf yarışmaları, Gizem çözme oyunları, Barbekü akşamları, Mini olimpiyatlar, Yetenek yarışmaları, Film akşamları ve dahası. Geziler; Chelsea antrenman turu, Chelsea stadyumu turu(Stamford Bridge), London Museum, Wesfield Shopping, Thorpe Park, Theme Park, Arsenal stadyumu turu gibi etkinlikler de gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra kampüslerde genellikle yüzme havuzundan tenis kortlarına kadar mükemmel spor tesislerinin bulunması, sabahtan akşama kadar gün boyunca yoğun bir etkinlik programı olması kampüs konaklamasının bir diğer tercih edilme sebebidir.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-16 10:54:12