Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Dijital Medya Üzerine Yurtdışı Eğitim
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Dijital Medya Üzerine Yurtdışı Eğitim

İngiltere’de Dijital Medya Üzerine Yurtdışı Eğitim

İngiltere’de, dijital medya üzerine yurtdışı eğitim olanaklarıyla çocuklarınıza yeni bir meslek kazandırmak ister misiniz? Dünyada olgunlaşan, Türkiye’de ise olgunlaşmakta olan dijital medya sektörü, her ne kadar gelişiyor olsa da insan açlığı içerisinde. Yani özellikle uluslar arası kariyere oldukça açık bir alan olduğunu söylemekte fayda var. Grafiklerin yükselmesiyle birlikte yurtdışı eğitim programları da, İngiltere’de sertifika programları içerisie dijital medya üzerine yurtdışı eğitim okulları açtılar ve bu yaz sezonu itibariyle katılımcılarını bekliyorlar. 8 yaş ile 17 yaş aralığının heyecanla katılabileceği, İngiltere’deki bu yurtdışı eğitim programlarına örneklerden bir tanesi Oxford Royale Academy tarafından, Oxford Royale coding olarak duyuruldu.

İngiltere’de Dijital Medya ve Kodlama Üzerine Yurtdışı Eğitim

İngiltere'nin önde gelen uluslar arası kategoride yurtdışı eğitim yaz okullarından bir tanesi ve yaz döneminde 13-18 yaş arası öğrencilere üniversite hazırlık programları, 08-12 yaş arası öğrencilere ise hem genel hem de akademik İngilizce programları sunuyor. Her yıl yüzlerce öğrenci dünyanın dört bir yanından Oxford Royale Academy'e katılarak dünyanın en ilham verici şehirlerinden birinde öğrenci olma fırsatını yakalamaktadır.

 Okulun eğitimleri dünyanın en prestijli üniversiteleri arasında yer alan İngiliiz üniversiteleri Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Imperial College ve St Mary's Boarding School kampüslerinde yapılmaktadır. Ayrıca Oxford Royale, İngiltere dışında İskoçya'daki University of St Andrew's bünyesinde de eğitim olanağı sunabiliyor.

Yurtdışı Eğitim ile Dijital Medya ve Kodlama Eğitimi Nasıl Alınır?

Oxford Royale Academy; birçok farklı ve güncel eğitim programlarının yanında; üniversite kapüslerinde gerçekleştirilen ve rehberlerin gözetimi altında bu mükemmel kampüslerde konaklama, okulların sosyal ve sportif donanımlarından yararlanma, akademisyenler tarafından verilen konferanslara katılabilme, İngiltere‘nin en güzel şehirlerini görme ve tanıma imkanı bulacağınız hem öğreneceğiniz hem de keyifli ve verimli zaman geçireceğiniz bir program olduğunu söylemekte fayda var.

Oxford Royale Academy öğrencileri, yurtdışı eğitim kategorisinde çoğu eğitimli veya şu anda İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden bazılarında çalışan yüksek kalibreli öğretmenler tarafından eğitim alınıyor. Öğretmenleri, öğrencilerin yeni perspektifleri geliştirmelerine ve akademik potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için yoğun bir ilgi göstermektedir. 2017 yazında 135 farklı ülkeden gelen öğrenciler mükemmel bir milliyet dağılımı oluşturdukları, okulun resmi web sitesinde bahsediliyor.

Bunun yanısıra; St. Giles yaz okulu yurtdışı eğitim programı da, öğrencilere kodlama ve dijital medya eğitimleri sağlayabiliyor. Bu okul, yurtdışı eğitim katılımcılarına TOEFL gibi sınav hazırlıklarını da sunabiliyorken Okulun en üst katı ise Platinum Center olarak adlandırılmıştır, çünkü bu merkez iş dünyasından gelen profesyonellere ve iş adamlarına yönelik birebir veya küçük gruplar halinde eğitim vermek için özel dizayn edilmiştir. Belirli bir yaş ortalamasında ve yine belirli bir iş deneyimine sahip kişilerin kullanımına yönelik tasarlanmış bu özel merkezde executive level eğitim sunulmaktadır. Başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar tüm kategoriler mevcut olmakla birlikte yoğun iş temponuza uygun olabilecek şekilde ders saatleri size özel olarak ayarlanabilmektedir.

Londra’ nın en ünlü üniversitesi olan UCL’ de bulunan rezidanslarda Bloomsbury’ de şehrin kalbinde konaklama fırsatları da sunulmuş. Windsor Kalesi, Londra Kulesi gibi mekanlara düzenlenen geziler ile de genel-kültür seviyenizi geliştirme fırsatı sunulmuş. Uzman eğitmenler eşliğinde alınacak eğitimler kafanızdaki tüm soru işaretlerini silecek ve size geleceğin mesleği olan bu programda kariyer basamaklarını emin adımlar ile çıkaracaktır.

İngiltere’deki Yurtdışı Eğitim Programlarıyla Çocuklar İçin CSS, HTML ve Javascript Eğitimleri

Ağırlıklı olarak bilişim alanlarında eğitim sağlayan dijital medya yurtdışı eğitim programları, yaz okulları kategorisinde programlama dilleri, kütüphaneler, CSS formatları, HTML kodlama, Javascript ve dijital medyaya yönelik problem çözümleme gibi alanlarda eğitim ve destek sağlıyorlar. Elbette, bu okullarda ağırlıklı olarak web sitesi üretimi, uygulama kodlama, mobil oyun geliştirme gibi çeşitli çeşitli platformlarda eğitimler sağlanıyor. Bununla birlikte İngiltere’de bu yurtdışı eğitim programları, yaz okulları katılımcılarına en az 3 farkl programlama dili öğretmeyi hedefliyor.

Yurtdışı eğitim ile birlikte bu tarz bir yaz okulu programına katılmak isteyen kişiler, yaklaşık 15 kişilik sınıflarda, 20+ saatlik ders saaati, workshop’lar ve sertifikalarla beslenecekler. Programlama alanında verilen eğitimde, öğrencilerin programlamanın temel gereksinimlerini keşfetmelerine imkan sağlamak amacıyla minyatür Raspberry Pi bilgisayarları kullanılıyor. Asıl hedeflenen, elbette Windows programları çerçevesinde değil daha geniş yeplazede yazılım ve programlamayı öğrenmektir. Yeni nesil teknoloji alanları, kesinlikle kişilerden tamamiyle Windows’tan ayrılarak daha çeşitli platformları tanıma ve bilme yetenekleri istiyorlar.  Eğitim programı bitiminde öğrencilere çalışmalarına daha sonra devam edebilmeleri için Raspberry Pi cihazları veriliyor. Eğitim içerikleri ise tekrar kodlama eğitimi çerçevesinde geliştirildi. Kişinin çevreyi tanıma amaçlı olarak planlanmış, her hafta 2 tam ve 1 yarım gün, Londra, Brighton, Cambridge, Oxford gibi şehirlere gerçekleşecek olan gezileri ve öğrencilerin bir arada paylaşımda bulunmalarına teşvik eden çeşitli kültürel, sportif ve eğlenceli aktiviteleri de içeriğinde barındırıyor.

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-23 17:30:47