Lütfen bekleyiniz...

İngiltere'de Chelsea FC Foundation Futbol Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere'de Chelsea FC Foundation Futbol Yaz Okulu

İngiltere'de Chelsea FC Foundation Futbol Yaz Okulu

İngiltere Premier Lig’in köklü kulüplerinden Chelsea FC’nin Samiad Trent isimli okulla ortaklaşa gerçekleştirdiği futbol yaz okulu, özellikle 14 yaş ile 17 yaş aralığındaki gençlerin dikkatini çekiyor. Chelsea Foundation, yurtdışından gelebilecek çocukların eğitimlerini sağlayan ve futbol gelişimlerini önemseyen bir futbol organizasyonudur. Zira, Chelsea’nin lig maçlarında sık sık reklamlarıyla karşılaşmışsınızdır. İngiltere futbol yaz okulu programları, futbola ve spora dönük yeteneklerini geliştirmek, genişletmek ve de spor konusunda yurtdışı eğitim tecrübesini edinmek isteyen aileler ve çocuklar tarafından çok uygun. Üstelik; İngiltere’deki Chelsea Futbol Yaz Okulu programlarına aileler de katılımlar sağlayabiliyor.

Chelsea Futbol Yaz Okulu boyunca katılımcılara, futbol dersleri çerçevesinde İngilizce eğitimi sağlanıyor, ayrıca çeşitli etkinlikler de düzenleniyor. Pizza ve Kek yapma, Fotoğraf yarışmaları, Gizem çözme oyunları, Barbekü akşamları, Mini olimpiyatlar, Yetenek yarışmaları, Film akşamları ve dahası. Geziler; Chelsea antrenman turu, Chelsea stadyumu turu(Stamford Bridge), Londra  Müzesi, Wesfield Shopping, Thorpe Park, Theme Park, Arsenal stadyumu turu(Emirates Stadium) düzenleniyor.

Chelsea Futbol Yaz Okulu İçerikleri Neler?

İngiltere’deki bu futbol yaz okulu programı, elbette spora yönelik temellendirildi. Bununla birlikte sınıf içi İngilizce dil eğitimi sağlanmasıyla birlikte geziler düzenleniyor ve ayrıca tenis, basketbol ve müzik gibi çeşitli organizasyonlarla da çocukların gelişimleri üstlenir. Chelesa Futbol Yaz Okulu Programları, 4 haftadan başlıyor 2 ay ve 3 aylık periyodlarla gerçekleştiriliyor. Yaz aylarını yaz okullarında geçiren öğrenciler tüm tatiller boyunca sınıflara tıkılarak ders çalışmazlar. Kendi ilgi alanlarına göre yaz okulu seçebilen öğrenciler bu okullarda düzenlenen aktiviteler ve hobi sınıflarıyla kendilerine vakit ayırma imkanı yakalarlar.

İngiltere Chelsea futbol yaz okulu programları, spora ilgili olan bir öğrenci sportif aktivitelerle İngilizce öğrenimini bir arada yürütülmesi için tasarlandı. Aynı zamanda, sanata ilgi duyan bir öğrenci ise kendini bu alanda geliştirebileceği sınıflara ve futbol sahalarına katılma imkanı yakalar. Hobi ve ilgi alanına göre açılan sınıfların yanı sıra öğrenciler için özel Londra gezileri de düzenleniyor. Okulun bulunduğu bölgede doğa gezileri yada İngiltere’yi tanıtacak şehir gezileri yapılıyor. Bu sayede katılımcılar eğitim aldıkları kadar ülkeyi, tarihini ve kültürünü de tanıma fırsatı bulurlar. Chelsea Futbol yaz okulu ile birlikte sporun ve futbolun inceliklerini, tarihini, taktiklerini dünya devi bu klüpten öğrenin. Gol vuruşları, bireysel beceri antrenmanları, uzun pas, kısa pas, taktik antrenmanları, kondisyon antrenmanları ve bu büyük klübün bünyesindeki tüm çalışmaları öğreneceksiniz. Belki de bir yıldız olacaksınız. Ayrıca Cobham’ daki Chelsea FC anrenmanını da ziyaret etme ayrıcalığına kavuşacaksınız.

Chelsea FC Futbol Yaz Okulu İçin Kimler Katılım Gösterebilir?

13 – 16 yas arası kız ve erkek öğrenciler Chelsea FC futbol yaz okulu programlarına katılım sağlayabilirler.Futbol ve diğer spor branşlarına ilgi duyan, yeni beceriler öğrenmek isteyen öğrenciler, Ara yıl tatil dönemi süresince çeşitli futbol okullarına devam etmiş olan öğrenciler, eğitim gördükleri okullarının ve ya kulüplerin futbol takımlarında oynayan öğrenciler, özel olarak kalecilik eğitimi almak isteyen öğrenciler katılım sağlayabilir. Avantajlarına baktığımız zaman futbol kampının içeriği ve İngilizce kurslarının cazipliği, Resmi Chelsea FC antrenörlerinden ayrıcalıklı futbol eğitimi, yaş ve beceri seviyelerine göre grupların oluşturulması.f iziksel uygunluk ve beceri seviyelerinin tespit edilip, kişiye özel geliştirilmesi. dayanıklılık, kuvvet, sürat ve koordinasyon düzeylerini yükseltici antrenmanlar ve son olarak teknik beceri geliştirici antrenmanlar, taktiksel gelişim antrenmanları ve son olarak kalecilik eğitimi almak isteyenlere özel kalecilik antrenmanları.

İngiltere’deki Yaz Futbol Okulu Programlarıyla İlgili Diğer Dikket Etmeniz Gereken Detaylar

Chelsea Futbol yaz okulu çerçevesinde, bazı akşamlar film gösterisi bazı akşamlar müzik ve eğlenceler olacak. Okulda, eğer bunun gibi bir futbol yaz okulu programlarına katılacaksanız sabahtan öğlene kadar sınıf içinde günlük 3 saat ders verilmekte, öğleden sonraları ise diğer öğrencilerle birlikte öğretmenler eşliğinde aktivite ya da gezi yapılabiliyor. Elbette sınıfların kalabalık olup olmadıkları da önemli; öğrenci sayısı, İngiltere yaz okulu programlarının içeriklerine ve prosedürlerine göre değişir. Öğrenciler sınıflara yerleştirilmeden önce, düzey kurlarını ve sınıf gelişimini en iyi şekilde yansıtmaları için, eğitmenler seviye tespit sınavları gerçekleştirilir.  Bu STS sınav sonucuna göre öğrenciler karma olarak sınıflara alınır ve seviye grupları oluşturulur. Sınıf düzenlemeleri seviye saptama ve sözlü sınavlarından sonra yapılır. 

Bu bahsettiklerimizin dışında, yani konumuza dönersek; futbol yaz okulu programları, futbol ve spor konusunda çok ileri düzeyde olan, iyi bir futbolcu veya sporcu olan gençlere yönelik değil. Yani, bir Messi iseniz Chelsea futbol yaz okulu sizler için uygun değil.

Dikkat etmeniz gereken detaylardan bir tanesi, yaz okulu çerçevesinde derslere ve antremanlara sağladığınız katılımlar. Herkesin, Chelsea futbol yaz okulu programında, her derse ve her antremana katılmak zorunda, çünkü dersler zincir şeklinde ilerler. Bir eksik gün, ertesi günün dersini anlama zorluğu getirir.

İngilizcenizin zayıf olması ya da konuşma yönünden sıkıntı yaşamanız, İngiltere – Chelsea Futbol yaz okulu için büyük bir handikap dğeil.  Zaten programın amaçlarından en önemlisi de İngilizce bilginizi geliştirmektir. Bu konuda öğrencinin can simidi küçük bir sözlüktür. Bu şartlarda öğrenilen İngilizce kesinlikle kalıcıdır. Çünkü iş başa düşmüştür. Kendinden başka kendisine yardım edecek biri yoktur. Ayrıca İngiliz aileler de bu konuda tecrübe sahibidirler. Sizlerle tane tane konuşarak sohbete başlarlar ve İngilizce seviyeniz hakkında bir fikir edinmeye çalışırlar. Gerisi zaten kendiliğinden size uyacaktır. Bunu görecek ve yaşamanız içten bile değil.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-17 16:58:42

2018-05-17 13:58:42