Lütfen bekleyiniz...

İngiltere’de Anne Katılımlı Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere’de Anne Katılımlı Yaz Okulu

İngiltere’de Anne Katılımlı Yaz Okulu

İngiltere’de ebeveyn, yani anne katılımlı yaz okulu programları tatil hedefinde olan anneler ve İngilizce dil eğitimi hedefinde olan 9 yaş ile 17 yaş aralığındaki çocuklar için tam anlamıyla İngilizce dil eğitimi sağlıyor. İngiltere’de anne katılımlı yaz okulu programları, ağırlıklı olarak 2 aylık dil eğitimlerine eğilim gösteriyorlar. İngiltere’deki yaz okulu maratonunuzda, arkanızda Cambridge ve Swansea gibi eğitim bölgelerini arkanıza alarak çocuklarınızın İngilizce dil eğitimi gelişimlerini yakından takip edebilir ve bu bölgelerin öğrenci yetiştirme ve dil eğitimi verme konusundaki başarılarını arkanıza alabilirsiniz.

İngilizce dil eğitimi denince ilk akla gelen ülke olan İngiltere’de çok sayıda yaz okulu bulunmaktadır. Yaz okulları genelde 7 ile 17 yaş arasındaki genç yetişkin kategorisindeki öğrencilere de İngilizce kursları ve aktivitelerden oluşan paket programlar sunmaktadır. İngiltere yaz okulları paket programlarına İngilizce eğitim, konaklama, gezi ve aktiviteler, havalimanı transferi ve rehberlik dahildir.

İngiltere’de Anne, Yani Ebeveyn Katılımlı Yaz Okulu Programları Nasıl Sürdürülüyor?

İngiltere yaz okulları için çocuklarla birlikte çocukların anneleri de katılımlar sağlayabiliyor. Yaz okulu için  kayıt olan öğrenciler sabah veya öğleden sonra yarım gün süren derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerine katılabiliyorlar. Öğleden sonra çeşitli sportif aktiviteler ve gezi programları düzenlenmektedir. İngiltere yaz okullarında aktivite programlarında haftada en az bir kez şehir turu gezileri yapılmaktadır. Rehber öğretmen eşliğinde şehir keşfine çıkan öğrenciler İngiltere’yi tarihi, sanatı ve kültürü ile daha yakından tanıma şansı yakalamaktadırlar.

İngiltere yaz okulları, İngilizceyi anavatanında öğrenmek isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen yaz okulu programlarındandır. İngiltere yaz okullarında çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte çok kültürlü bir uyum ortamı oluşuyor. Çok sayıda ülke kültürünü buluşturan İngiltere yaz okulları ile öğrenciler İngilizcelerini pratik yaparak 1, 2 veya 3 aylık dil eğitim programlarıyla  geliştirebiliyorlar. İngiltere yaz okullarında öğrencilere okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Öğrenciler İngilizce seviyelerine göre farklı sınıflara yerleştiriliyor. Şunu unutmayın; İngilizce dil okulu programlarına begginer’dan advanced’a her seviyedeki İngilizce bilgisi katılım sağlayabilir.

İngiltere yaz okulu ile sabah verilen genel İngilizce kursları genelde haftada 15 veya 20 saatten oluşmaktadır. İngiltere yaz okulları, İngilizce kurslarında derslerin küçük gruplarla işlenmesi öğrenci öğretmen etkileşimini arttırarak öğrencilerin yüksek verim almasını sağlamaktadır. İngiltere yaz okulları öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurdu konaklama seçenekleri sunmaktadır.

İngiltere Yaz Okulu Programlarında Anneler Stonehenge Gezisinde, Çocuklar Dil Eğitiminde!

Yurtdışı yaz okullarında öğrenciler sabah erken saatte güne başlarlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle sosyal yönlerini geliştirir. Sabahları, çocuklarınız İngilizce dil eğitim programlarına katılım sağlıyorken sizler de başka bir ülkeden gelen çocukların ebeveynleriyle çeşitli aktivitelerine katılabilirsiniz. İngiltere yaz okulu ile seçeneklerinize göre, sizler de elbette İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz.

Yurtdışı yaz okullarındaki tek amaç çocukların dil becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmak değil aynı zamanda öğretirken eğlendirmektir. Öğrencilerine farklı birçok aktiviteyle farklı düşünmeyi, arkadaş edinmeyi de aşılayan yaz okulları özellikle çağımız bilgisayar gençliğinin hayata karışması için en uygun programlar olarak da görülebilir.

Sabah başlayan dil eğitiminin ardından öğrenciler okulun düzenlediği kültürel, sportif diğer aktivitelerle güne devam ederler. Kimi zamanlarsa öğrenciler yine okulların düzenlediği kültürel geziler ve aktiviteler sayesinde gittikleri ülkenin farklı bölgelerini de görme imkanı bulabiliyorlar. Bütün bu faaliyetler sayesinde hem ufku genişleyen öğrenciler, yeni yerler keşfettikleri gibi sene içinde okulda öğrendikleri dersleri de tekrar ederek yaz tatilini bir eğitim dönemine dönüştürmüş ouyorlar. Yurtdışındaki bir yaz okuluna gitmenin bir öğrenci için en büyük avantajı iste derslerde gördüğü İngilizce’yi yaşayarak, pratik yaparak öğrenme imkanı bulabilmiş olmasıdır.

Çoğunlukla bu tip programlar okulların kapandığı Haziran ayı ile yaz döneminin sonlarına denk düşen Ağustos ayları arasında yapılmaktadır. En az 1 hafta ile sınırlı olan bu kurs dönemleri, en çok 6 haftalık programlardan oluşur.

İngiltere Yaz Okulu ile Çocuklarınız Üniversitelere de Hazırlanabilir!

İngiltere, ‘hazırlık’ odaklı İngilizce dil eğitimi konusunda oldukça disiplinli ve iyi bir müfredatla çocuklarınızı üniversiteye hazırlıyor. 16 ile 18 yaş aralığının tercih ettiği bu İngiltere dil okulu programları, direkt olarak üniversitede sizlere gerekli olabilecek İngilizce dil seviyesini geliştirmeyi amaçlıyor.  Örnek bir İngiltere yaz okulu programına göz gezdirirsek; Bucksmore Uni Hazırlık programı bunlardan bir tanesi. Oxford ve Cambridge’de gerçekleştirilen bu İngiltere yaz okulu varyasyonları, çocuklara en az 1 seviye İngilizce dil eğitimi atlatmayı planlıyor. Sosyalleşmenin yanısıra; çocuklarınız sadece kendi yaş gurubuyla İngilizce konuşma bilgisi değil, profesyonel kişilerle de İngilizce konuşma seviyesine ulaşabilir ve o tecrübeyi kazanabiliyorlar. Anne katılımlı İngiltere yaz okulu programlarının örnek etkinlik havuzu şu şekilde; : Geziler; Oxford, Cambridge, Londra, Brighton, Buckingham Palace, Big Ben, Trafalgar Square, National Maritime Museum, Cutty Sark, Houses of Parliament. Aktiviteler; Geniş aktivite yelpazesi bulunuyor.

Eklenme Tarihi: 2018-05-14 16:44:04