Lütfen bekleyiniz...

İngilizceyi Öğrendiyseniz Almanya Yaz Okuluna Ne Dersiniz?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngilizceyi Öğrendiyseniz Almanya Yaz Okuluna Ne Dersiniz?

İngilizceyi Öğrendiyseniz Almanya Yaz Okuluna Ne Dersiniz?

Genel olarak konu dil eğitimi olduğunda başarılı bir gelecek ve kariyer açısından öğrenilmesi kaçınılmaz olan dil İngilizce oluyor. Her ne kadar İngilizceye öncelik versek de herkes 2. ve 3. bir dil bilmenin avantajlarının da farkında. Çocuğumuz zaten İngilizce biliyor ya da geçen yıl yaz okuluna gitti ve İngilizceyi başarılı bir şekilde öğrendi. Peki, bu yıl onu yaz okulundan mahrum mu bırakacaksınız? Yoksa ona kendini daha da geliştirmesi için fırsat mı tanıyacaksınız? 

Diğer Ülkelerin Aksine Almanya’da Eğitim İki Dilde!Dil öğrenmek için yurt dışında eğitim almanın önemini ve avantajlarını her yazımızda sıklıkla dile getiriyoruz. Bir dili öğrenmek için o dilin konuşulduğu ülkede bulunmak, öğrenme verimini arttırmak açısından bütünleyici bir faktör olarak görülüyor. Daha önce İngilizce öğrenmek için çocuğunuzu İngiltere yaz okulu, Amerika yaz okulu, Kanada yaz okulu ya da İsviçre yaz okuluna yollamış iseniz dil becerilerini geliştirmek dışında ona daha pek çok şey kazandırdığını fark etmişsinizdir. Kısaca Almanya ve Almanya yaz okullarından da bahsedecek olursak; Almanya Orta Avrupa’nın en büyük nüfusa sahip ülkelerinden biridir. Almanya sosyo-ekonomik faktörlerin yüksek olduğu bir ülkedir. öğrencilerin performansları da bu faktörlerden daha çok etkilenir. Almanya'daki üniversiteler, ülkedeki yüksek eğitim standartlarıyla uluslararası bir saygınlığa sahiptir. Almanya’da ki 3 üniversite dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında bulunur. Yani Almaya eğitim konusunda başarılı bir tarihe ve gelişime sahiptir. Bu açıdan bakıldığına Almanya’da yurt dışı eğitimi almanın ilk büyük avantajı, dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında yer alan İngilizce ve Almancayı en iyi ve kaliteli şekilde öğretmesidir. Yani evet Almanya yaz okulları diğer ülkelerde olduğu gibi kaliteli bir şekilde İngilizce eğitim olanağı da sunmaktadır. Bununla birlikte eğitim aldığınız yaz okulu, iş ya da akademik kariyeriniz açısından oldukça önemlidir. Almanya’daki yaz okulu eğitimi, dil eğitiminin yanı sıra çocukların kişisel ve kültürel gelişimine de yoğun katkılar sunmaktadır. Bu nedenle Almanya üniversitelerinden mezun olanlar tüm dünyada kariyer yapabilme şansına sahip olurlar.

Almanya Yaz Okulu İçin Hangi Şehir?

 

Almanya yaz okulları öğrencilere farklı eğitim seviye ve bölümlere göre olanaklar sunmaktadır. Almanca eğitim ve diğer diller için tercih edilen şehirler genellikle Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih’tir. Eğer tercihinizi Almanca öğrenmek için kullanırsanız, Almanya yaz okullarında Almanca eğitim haftada 20 saati kapsayan dersler ile uygulanır. Klasik yaz programı dışında yoğun yaz programları da mevcuttur. Ayrıca tabi ki + aktiviteli dediğimiz spor, sanat, moda, kodlama programları dışında minikler için özel junior yaz programları ve gençler için üniversite ve akademik sınavlara hazırlık kurslarının yer aldığı zengin seçenekler mevcuttur. Örneğin kurumumuzun da çalıştığı ve önerdiği okullar arasında yer alan Humboldt Institut yaz okulunun hemen hemen her lokasyonda farklı alanlarda eğitim sunan merkezleri bulunmaktadır. Yani kısacası Almanya yaz okulu için tercih edeceğiniz şehir çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu eğitime göre sekilenmektedir.

Almanya Yaz Okulunda Eğitim Programı Nasıldır?Almanya  yaz okullarında düzen bildiğimiz diğer ülkeler ile hemen hemen aynı ilerlemektedir. Genel olarak kahvaltıdan sonra dil eğitimi öğlen yemeğine kadar devam etmektedir. Öğlen yemeği sonrasında okulun belirlemiş olduğu çeşitli aktiviteler ve gezi programları ile dil eğitimi desteklenmekte ve keyifli bir eğitim süreci hedeflenmektedir.

A) Almanya yaz okulu aktiviteleri nelerdir?

 

Aktiviteler arasında basketbol, futbol ve yüzme gibi spor aktiviteleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sanatsal faaliyetler de bulunmaktadır. Her okulun kendisine göre bir aktivite programı vardır ve bu programlar menü şeklinde öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler bu menü üzerinden aktivite tercihlerini yaparlar. Böylece dil eğitiminden sonra kişisel ya da grup aktivitelerine katılabilirler. Yalnızca kampüs içi aktiviteler değil aynı zamanda çeşitli gezi programları da bulunmaktadır. Almanya’nın kültürünü yakından tanıma fırsatı sunan programlar bazen yakın ülkelere yapılan ziyaretler ile Avrupa’yı keşfetmelerine de olanak tanımaktadır.

B) Almanya yaz okullarında yaş aralığı nedir?

 

Genel olarak 8 ile 18 yaş arası gençler için yaz kursları bulunmaktadır. Ancak yine de bazı okullarda yetişkinler için dil eğitimleri bulunabilir. Okullarda yaş aralıkları değişkenlik göstermektedir.

C) Almanya yaz okulunda dil eğitimi ve seviye nasıl belirlenir?

 

Almanya yaz okullarında genel olarak haftalık 20 saat Almanca eğitimi verilmektedir. Yoğun programlarda bu süre haftalık 25 ve 30 saate ulaşmaktadır. Öğrenciler okulun ilk günü yaşlarına ve seviyelerine göre sınıflara ayrılır ve bu şekilde dil eğitimi almaya başlarlar.

D) Eğitim süresi ve seçenekleri nelerdir?

 

Yaz okulu seçenekleri 2 hafta, 3 hafta ya da 4 hafta şeklinde belirlenebilirler. Minimum 2 hafta eğitim alması önemlidir. Dil eğitimi adına temel şeyleri 2 haftada öğrenirler fakat farklı alanlarda eğitim görüyorlarsa örneğin; dil eğitimi ve üniversite hazırlık gibi uzun dönem gitmeleri başarı oranını yükselttiği için daha verimli olacaktır.  Bu şekilde ihtiyaca uygun olarak öğrenciler yaz okulu dönemlerini belirleyebilirler.

Almanya Yaz Okulunda Konaklama Seçenekleri ve Güvenlik Nasıldır?

 

Almanya’da yaz okulu tercih eden öğrenciler için okul fiyatına dahil olarak yurtlarda konaklama seçeneği sunulur. Kampüse ve sınıflara yakın ve 7/24 güvenlikli yurt binalarında, çocukların ihtiyaçları adına her şey düşünülmüştür. Kaliteli ve konforlu bir ortamın yanı sıra tek kişilik ve paylaşımlı oda seçenekleri bulunur. Öğrenciler paylaşımlı odalarda farklı milletten öğrenciler ile birlikte konaklarlar. Almanya yaz okulu yurtlarında aynı milletten öğrenciler aynı odaya verilmez. Çocukların hem iletişime teşvik edilmesi hem farklı kültürlere aşina olması hem de bolca dil pratiği yapması için bu önemli bir unsurdur. Genel olarak kampüs içerisinde olan yurtlarda yemek seçenekleri üç öğündür. Hem kahvaltı, hem öğle yemeği hem de aynı zamanda akşam yemeği seçenekleri bulunmaktadır. Zengin ve sağlıklı menüler hazırlanır ve herkese hitap edecek alternatifler dışında geleneksel tatlara da yer verilir. Her öğünde mutlaka meyve, süt ürünleri ve sebze yemekleri gibi besleyici şeyler yer alır ve çocuğunuzun bunları yediğinden ve doğru beslendiğinden mutlaka emin olurlar.

Peki, Almanya Yaz Okulu Fiyatları Ne Kadardır?Almanya yaz okulu fiyatları çocuğunuz seçeceği okul, program ve süreye göre farklılık göstermektedir. Fakat her bütçeye uygun program bulmak mümkündür. Programlar paket şeklindedir. Yaz okulu paketinde fiyata dahil olan hizmetler; Okul ücreti, konaklama, yeme-içme, gezi ve aktiviteler, kayıt ücreti, havaalanı transferi ve her kurumun kendi bünyesinde sunduğu imkanları kapsamaktadır. Almanya yaz okulu klasik program  fiyatları haftalık 700 €’dan başlamakta ve farklı seçenekler ile haftalık maksimum 950 €’ya kadar çıkabilmektedir. Vize işlemleri, uçak bileti ve cep harçlığı için ekstra ödeme yapmanız gerekir. Vize işlemlerini York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak belgeler ve vize ücreti karşılığında öğrenciler adına biz yürütmekteyiz. Dilerseniz uygun uçak bileti bulma işlemi için danışanlarımızdan destek alabilirsiniz. Cep harçlığı için gereken miktar ve çocuğunuz ihtiyacı olan her şeyin detaylı listesi de danışanlarımız tarafından size sunulmaktadır.

Yurt dışı yaz okulu fiyatları için tıklayınız.Yurt dışı eğitim ve Almanya yaz okulu ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 17:56:27

2017-12-05 14:56:27