Lütfen bekleyiniz...

IELTS High Score Speaking ve Listening Odaklı İngilizce Yurtdışı Eğitim
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

IELTS High Score Speaking ve Listening Odaklı İngilizce Yurtdışı Eğitim

IELTS High Score Speaking ve Listening Odaklı İngilizce Yurtdışı Eğitim

IELTS sınavı, özellikle speaking ve listening alanlarında daha fazla talep görüyor.  Yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiler, speaking ve listening alanlarında dikkatli olmak zorundalar çünkü ABD, İngiltere, Kanada gibi ülkelerde yurtdışı akademik eğitim süresince en çok speaking ve listenin kabiliyetleriniz sizlerin sınıf içi durumunuzu etkileyecekler. İngilizce yurtdışı eğitim kategorisinde IELTS’den yüksek puanı kategorilendiren High Score IELTS odaklı İngilizce eğitim alabilirsiniz. Elbette yıl içerisinde gerçekleştirilen ve ağırlıklı olarak genç yetişkinlere ve yetişkinlere yönelik düzenlenen dil okulları da IELTS’de speaking ve listening odaklı eğitimler verebiliyorlar. Sadece yurtdışında üniversite eğitimi alacak olan kişiler değil aynı zamanda bankacılık, finans, gazetecilik, teknoloji, bilişim gibi alanlarda kariyer hedefleyen kişiler de IELTS speaking ve listening odaklı İngilizce dil okulları ve yurtdışı eğitim programlarına katılabiliyorlar.

IELTS Speaking ve Listening Sınavları İçin Başarı Nasıl Hedeflenir?

IELTS, çoğunlukla İngilizce bilginizi kanıtlamak üzere alınan bir tür sınav. İngiltere’de, Amerika’da, Kanada’da IELTS High Score kategorisinden speaking ve listening odaklı dil okulları programlarına katılabilirsiniz ve IELTS için dil okulları sizlere speaking ve listening ağırlıklı eğitimler verecektir. ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda başta olmak üzere pek çok ülkede üniversite ve işverenler IELTS sonucu istemektedir. IELTS dünya genelinde 140'dan fazla ülkede 10.000'nin üzerinde profesyonel kurum ve kuruluş tarafından kabul gören bir sınavdan bahsediyoruz. IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

Elbette, IELTS speaking ve listening test kategorileri ağırlıklı olarak İngiltere dil okulları ile hazırlanılıyor. İngiltere’nin eğitim sistemine daha yakın olan IELTS sınavı, ‘high score’ odaklı eğitimler de İngiltere yaz okulları çerçevesinde sağlanabiliyor. Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavı olduğunu biliyorsunuz.

IELTS Speaking Sınavı Odaklı İngilizce Dil Okulları ve Kurslar

ELTS dört beceriyi (listening, reading, writing, speaking) ölçen bir sınavdır. İster Akademik Modülden ister Genel Modülden sınava girsinler, tüm öğrenciler aşağıdaki tabloda belirtilen dört bölümdeki soruları da cevaplamak durumundadırlar. IELTS Speaking testinde dil seviyeniz akıcılık, kelime, gramer ve doğruluk ve telaffuz alanlarında 1-9 arasındaki puan sistemine göre derecelendirilir.

IELTS testini yapan kişiler, ölçme ve değerlendirmeleri en iyi yapacak şekilde özel olarak eğitilmişlerdir. Öğrencilerin gergin, stresli olabileceklerini bildikleri için test süresince oldukça açık, anlaşılır ve teşvik edici davranma yoluyla yardımcı olurlar.

Size neyin sorulduğunu dikkatle dinlemeniz ve sorulara tam ve uzun cevaplar vermeniz önemlidir. Konuya bağlı kalmanız ve tekrarlamalardan ve sorularla ilgisi olmayan yanıtlardan kaçınmanız gerekmektedir.IELTS Speaking testi birebir görüşme formunda yapılan üç bölümden yer alıyor. Her üç bölümdeki görev de farklı konularla ilgili olup değişik dil yapılarını kullanabilmenizi sağlayacak şekilde oluşturuldu. Speaking bölümü için verilen toplam sure 11 ile 14 dakika arasında değişiklik gösterir.

 

En Önemlisi: IELTS Listening Odaklı İngilizce Dil Kursu

 

Listening testi IELTS sınavının ilk bölümünde ortaya çıkan bir tür sınav çeşiti. Her biri on sorudan oluşan ve farklı bir dil ve içeriği kapsayan dört bölümden meydana gelen IELTS listening sınavı, her sorunun değerinin bir puan olduğu bu test yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu süre içinde verdiğiniz bütün cevapları soru kağıdı üzerine yazmalı ve sonra size verilecek 10 dakikalık sürede de cevaplarınızı cevap kağıdına aktarmanız lazım.

  1. Bölüm içerisinde, iki konuşmacı arasındaki sosyal veya yarı resmi içerikli bir konuşma içeriyor.
  2. Bölüm Sadece bir konuşmacı ile yapılan ve akademik olmayan bir konuşma içerir.
  3. Bölüm Sayıları dörde kadar olabilen konuşmacılarla ile birlikte yapılan ve akademik durumlarla ilgili konuşma içerir.
  4. Bölüm ise, üniversitede geçen bir konferans veya konuşma içeren bir test türü.

Soru tiplerine bakacak olursak, bazı sorular bir formun, çizelgenin veya şeklin tamamlanması ile ilgili olurken bazıları da not tamamlama veya dinlediğiniz konuyla ilgili bir listedeki bir takım bilgileri eşleştirmenizi gerektiren nitelikte ya da çoktan seçmeli, duruma göre olabiliyor.

IELTS Speaking ve Listening Test İçin İngiltere ve Amerika Dil Okulları

IELTS’ye yönelik spesifik dersler de alabilirsiniz. Sadece speaking ve listening test odaklı dil okulları programlarına katılmak için, Amerika dil okulları programlarını önerebiliriz. Zira, eğer akademi, üniversite ya da yüksek lisans için IELTS sınavına giriş yapmak istiyorsanız, akademik İngilizce konusunda da İngiltere önerilebilir. Amerika dil okulları, Yeni Başlayanlar için İngilizce, Genel İngilizce, İletişim Becerileri, Yurt dışında Dil Sömestr Tatili, İş İletişim Becerileri İngilizce Kursu, IELTS Sınavına Hazırlık, Birebir İngilizce alanlarında eğitim almanız mümkündür. Dersler haftada 20 ve 30 saatlik eğitim çalışmaları ile şekillendirilen programları uygularken İngiltere ise Genel İngilizce *(20-30), Çalışma Amaçlı İngilizce (30), Akademik Dönem/Yıl*(20-30), İş İngilizcesi Dönem/Yıl (30), Cambridge Sınavı Hazırlık (30), IELTS *Sınavı Hazırlık (30), TOEFL/TOEIC Sınavı Hazırlık (10) alanlarında çalışmalar sunar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-21 14:30:41