Lütfen bekleyiniz...

Hazırlık Atlama ve Cambridge ve Diğer Üniversiteye Giriş Sınavları İçin Dil Okulları: İngiltere ve İrlanda!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Hazırlık Atlama ve Cambridge ve Diğer Üniversiteye Giriş Sınavları İçin Dil Okulları: İngiltere ve İrlanda!

Hazırlık Atlama ve Cambridge ve Diğer Üniversiteye Giriş Sınavları İçin Dil Okulları: İngiltere ve İrlanda!

Yurt dışı üniversite hazırlık aşamaları hem geçiş sınavları hem de giriş sınavları ile gün geçtikçe daha da nitelikli hale geliyor. Tüm dünya tarafından kabul görülen Cambridge giriş sınavları, en prestijli sınavlardan bir tanesi ve tüm dünya üniversiteleri hazırlık atlama için uyguladıkları sınavlara Cambridge’in uyguladığı sınavın aynısını uyguluyorlar.  Yaz aylarında, lise son sınıfta sömestır döneminde veya nisan, mayıs aylarında tercih edilen İngiltere dil okulları, muhtemelen Cambridge sınavlarına, üniversite giriş sınavları için ve elbette üniversite hazırlık atlama sınavları için en nitelikli dil okulları kategorisini barındrıyor. Öyle ki; Kaplan Internaational, St. Giles Cambridge, Stafford House gibi tepe seviye okulları, çeşitli İngiltere dil okulları çerçevesinde sınav hazırlık veya üniversite hazırlık süreci sağlıyorlar. Üstelik, İngiltere dil okulları çeşitli sertifikalar ile öğrencilerin dil okulları sürecinden sonra da destekliyorlar.

İngiltere Dil Okulları: Cambridge Hazırlık, Üniversitelere Giriş Sınavları, Hazırlık Atlama İçin Tepe Seviye Eğitim Veriyor

Türkiye’de de çeşitli platformlarca organiz edilen Cambridge hazırlık sınavı, belki de dünyanın en prestijli sınav çeşitlerinden bir tanesi. Uluslar arası geçerlilik niteliğideki Cambridge sınavları, hazırlık aşamasında hem konuşma, hem yazma hem de dinleme kategorilerinde oldukça başarılı bir İngilizce istiyor. Zira, dünyadaki çeşitli üniversiteler Cambridge sınavı ile başarı sağlamış öğrencilere imkan sağlayabiliyorlar. Cambridge sınavları, her yılın akademik eğitim öğretim yılının son çeyreğinde gerçekleştiriliyor. Oldukça zahmetli ve donanım isteyen Cambridge sınavı, İngiltere dil okulları ile daha da mümkün hale gelebiliyor.  İngiltere’deki çeşitli eğitim kurumları, sadece Cambridge sınavı için özel eğitim programları yürütüyorlar ve bu güne kadar oldukça da başarılı oldular.

İngiltere Dil Okulları Çerçevesinde Hangi Dersleri ve Hangi Seviye İngilizce Standartlarını Alabilirim?

Elbette her dil okulu, benzerliklerinin yanısıra farklı yoğunlukta ve farklı programlarda dil eğitimi, sınav hazırlık süreci sağlıyorlar. Genel olarak baktığımızda; Genel İngilizce ( 20-25-30saat), İş İngilizcesi Dönem/Yıl ( 25-30 saat ), Cambridge Sınavı Hazırlık (25-30 saat), IELTS Sınavı Hazırlık (25-30 saat ) eğitim programlarından herhangi birini seçerek profesyonel eğitim çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Ayrıca yüz yüze sınav çalışmaları da çeşitli programlar içerisinde yer alıyor.

İrlanda Dil Okulları İle IELTS Hazırlık, Üniversite Hazırlık Geçme ve Cambridge Sınavı Hazırlık Süreci

Bir diğer taraftan, İngiltere’ye yakın bir eğitim sistemi barındıran İrlanda, Cambridge ve IELTS sınavlarına yönelik de İngilizce eğitimi veriyorlar. Bunlarla birlikte, üniversiteye giriş sınavı ve IELTS sınavı hazırlık aşamasında değerlendiriliyor.

Programların içeriğine bakacak olursak; : genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademisyenler için İngilizce, Tatil İngilizcesi, TOEFL, IELTS, Cambridge sertifikaları GMAT, GRE, CAE, birebir İngilizce gibi eğitim programları yürütüyorlar.

Son olarak, İngiltere ve İrlanda yaz okulları son günlerde Bologna süreci ile birlikte uygulamaya konulan üniversite hazırlık atlama sınavları doğrultusunda da Türkiye’den tercih ediliyor. Zira, üniversitelerin Bologna süreci ile birlikte okullarında uyguladıkları hazırlık atlama sınavları, temel olarak Cambridge sınavı çerçevesinde hazırlandı. İlk olarak yazılı ve çoktan seçmeli sınavlar ile dil bilgisi, kelime bilgisi sınavları, ardından dinleme sınavları üniversite hazırlık atlama sınavları çerçevesinde uygulanıyor. En can alıcı bölüm ise 2. kısım olarak uygulanan konuşma sınavı... Dolayısıyla, üniversite hazırlık atlama konusunda da öğrenciler İngiltere ve İrlanda yaz okulları programlarından faydalanabilirler.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-17 16:03:46