Lütfen bekleyiniz...

Hayatınızın Bir Kısmını Mutlaka İrlanda’da Geçirmeniz İçin 8 Neden
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Hayatınızın Bir Kısmını Mutlaka İrlanda’da Geçirmeniz İçin 8 Neden

Hayatınızın Bir Kısmını Mutlaka İrlanda’da Geçirmeniz İçin 8 Neden

Bir anda yurt dışına çıkma ve bir süre orada kalma kararı almak kolay değil. Hele ki alışkanlıklarınız varsa… Tüm bunlara rağmen hayatınızın bir kısmını mutlaka İrlanda’da geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kültürü, doğası ve insanları ile tüm dünyayı kendine çeken İrlanda, eğitim seviyesi ile de öğrencilere kaliteli hizmet veriyor. Biz de hala cesaret edemeyenler vardır diye hayatınızın bir kısmını mutlaka İrlanda’da geçirmeniz gereken 8 önemli noktayı sıraladık:

Teknoloji Merkezi Dublin

Google, Facebook, Yahoo, Microsof, Intel, Pay-Pal, eBay, LinkedIn… Tüm dünyanın yakından takip ettiği teknoloji devlerinin hemen hemen hepsi İrlanda’nın başkenti Dublin’de. Birbirinden güzel ofisleri ile tüm iş insanlarının gözünü boyayan bu merkezi randevu alarak görebilirsiniz. Sizi bulunduğunuz dünyadan ayıran bu teknoloji merkezi aynı zamanda Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak da geçiyor. Randevu alıp merkezleri ziyaret edebilir, belki iş bile bulabilirsiniz. Tabii bunun için önce İrlanda’ya gitmeniz gerekiyor…

Irish Live Music

İrlanda’ya gittiğinizde en çok karşılaşacağınız şeylerden biri de hemen hemen her mekanın önündeki ‘Irish Live Music’ yazıları. Neredeyse gece kulüplerinde bile canlı müzik yapmaya hevesli olan sevgili İrlandalılar, Dublin’e özel yaptıkları Molly Malone şarkılarını dillerine dolamış durumda. Türkiye’de de bir çok Irish Pub var diye düşünseniz de o ruhu ve muhteşem müzikleri dinlemek için kesinlikle bir süre İrlanda’da kalmanız gerekiyor.

İrlanda Kültürü

İrlanda, sokakları, mimarisi, doğal yapıları ve insanları ile kendinizi çok farklı bir dünyada hissetmenizi sağlıyor. Galway, Kilkenny ve Connemea bölgelerinin muhteşem yeşil doğası ve binaları ile turistleri bile büyüleyen İrlanda’da yaşayarak neden kendinizi buralara ait hissetmeyesiniz? Uzun süren savaşlarına rağmen yapısını hala koruyan İrlanda’da yeşilliğin muhteşem huzuruna, aynı zamanda tarihi dokulara tanık olabilirsiniz.

Sanat

İrlanda’nın UNESCO tarafından Edebiyat Başkenti ilan edildiğini biliyor muydunuz? Dünyanın en önemli yazarlarının şehri olan Dublin, bu unvanı kesinlikle hak ediyor. Kütüphaneleri ve sanat etkinliklerini yakından görmek için İrlanda sizleri bekliyor!

Musmutlu İnsanlar

‘Bu insanların hiç mi derdi yok’ diyeceğiniz İrlandalılar, farklı bir hayatın olduğunu da ortaya koyuyor. Sizi hiç tanımasalar bile yanınızdan geçerken selam vermeleri, güler yüzü eksik etmemeleri pozitif bir hayatın mümkün olduğu gösteriyor. Elbette dünya şartlarından mutsuz olanlar yok mu? Var. Ama bunu etrafına yansıtmak yerine her zaman kibar ve anlayışlı olmayı seçen, eğlenmeyi bilen İrlandalılar sayesinde burada kaldığınız süre içinde gerçek huzuru bulabilirsiniz.

Festivaller

İrlanda hem tarihi festivalleri hem de eğlenceli etkinlikleri ile gençlerin de sürekli aktif olmasını sağlıyor. Hemen hemen her etkinlikte kullanılan geçit törenleri, görkemli tasarımlar, kostümler ve sokak tiyatroları festival boyunca sizleri alıp götürüyor.

Eğitim

İrlanda özellikle teknoloji alanında eğitim seviyesini yükseltmiş olan ülkeler arasında. Üniversitelerindeki kaliteli eğitimin yanında aynı zamanda dil okulları ile de göz dolduran İrlanda, hayat deneyimi kazanmak için mutlaka tercih etmeniz gereken ülkelerden biri. Dil eğitimi ya da yaz okullarından birini tercih ederek bu havayı siz de soluyabilirsiniz.

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2019-04-19 20:50:33