Lütfen bekleyiniz...

Grup Katılımlı Tavsiye Dil Okulu: Amerika Dil Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Grup Katılımlı Tavsiye Dil Okulu: Amerika Dil Okulları

Grup Katılımlı Tavsiye Dil Okulu: Amerika Dil Okulları

Amerika dil okulları, grup halinde katılımcıları da kabul edebiliyor. Bazı şirketler, 3-4 kişilik gruplarla Amerika’da dil okulu programlarına katılmayı tercih ederken bazı platformlar TOEFL ve SAT sınav hazırlıkları için Amerika dil okulları programlarından yana tercihlerini sunabiliyor. Amerika, yurtdışında İngilizce eğitim almak isteyenleri büyüleyici eğitim yelpazesi, coğrafi yapısı, dünya çapında adından sıklıkla bahsettiren eğlence merkezleri ile kendine çekmeyi başardı.

Amerika’da dil okulları ve üniversiteler dünyanın en iyi eğitim veren yabancı dil merkezleri arasında her zaman ilk tercihlerinden bir tanesi oldu. Bu da, dünyadaki hemen hemen tüm trendlerinin başkenti olmasına borçlu. Film endüstrisi, gazetecilik, teknoloji ve bunun gibi alanlarda başarılı olan Amerika dil okulları, özellikle ‘business’ seviyesindeki katılımcılara yüksek segmentte eğitimler sağlıyor. Herkesin bütçesine ve hedeflerine uygun dil okulunun bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde,  52 eyalet ve bu eyaletlerde birbirinden profesyonel dil okulları bulunuyor.

Amerika’da Dil Okulları ile Grup Odaklı Eğitimler 2 Kategoride Değerledirilebilir

Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra lisans veya yüksek lisans eğitimi alınması, şansları biraz daha artırabiliyor. İlk kategori, akademik eğitimini ABD’de sürdürme amacıyla Amerika dil okulları ile tercih kullanan kişilerden oluşur. 2,3 veya 4 kişilik öğrenci grupları Amerika yaz okulları programları ile çeşitli akademik öğretim sınavlarına katılım için ve başarılı olabilmek adına bu dil okulları programlarını tercih ediyorlar Bununla birlikte, Amerika dil okulları, profesyonel ve rol model olan üniversitelerin kampüslerinde gerçekleştiriliyor ve böylece,  eğitime devam etmek istiyorsanız üniversite kampüsünde yer alan birçok dil okulu seçeneği ile üniversiteleri yakından tanımış olursunuz. Bunlardan birini tercih ederek henüz üniversite eğitimine başlamadan kampüs ortamını görmüş ve kampüs imkanlarından yararlanır ve daha faydalı bir süreç yaşarsınız.

Amerika Dil Okulları, Katılımcılara Hangi Şartları Sunuyor?

Kozmopolit yapısı sayesinde farklı kültürleri tanıyıp analiz edebilirsiniz. her farklı deneyimden öğrenceğiniz bir şey olduğunu unutmamalısınız.

Konaklama seçenekleri açısından Amerika çok çeşitli imkanlara sahiptir. Bütçenize uygun istediğiniz konaklama seçeneğini sürekli duyduğunuz dünyaca ünlü şehirlerin hepsinde bulabilirsiniz. Amerika’da dil okulları programlarını almak için her hangi bir şart aranmasa da; bütün okullar sizlerden intermediate seviyesinde bir İngilizce seviyesi bekleyeceklerdir. Zira, TOEFL ve SAT sınavlarına katılım sağlayacaksanız, elbette advanced seviye ve biraz daha çevresindeki seviyeler daha uygun olacaktır. Sürekli pratik yaparak aktif şekilde İngilizce eğitimi alacağınız dil okulları sayesinde içinizde ki potansiyelin farkına varırsınız.

Amerika dil okulları programlarının eğitim politikası, blok derslerden oluşsa da bu durum iletişim odaklı bir eğitimle sağlandığı için tamamiyle öğrenciyi sıkmadan, teşvik ederek ve İngilizce’yi severek öğrenmesini sağlamak üzerine kurulu. Öğrenci gerçek biraz daha içe kapanık ve bu durum eğitimini etkiliyorsa, Amerika dil okulları çerçevesinde hizmet veren eğitmenler muhakkak bu durumun üstesinden öğrencinin leyhine olacak bir şekilde geliyorlar. Bundan yola çıkarak öğrencilerle sürekli iletişim içerisinde olup gelişimleri takip edilir.

Amerika’da dil eğitimi süresi tamamen size bağlıdır. Bu süre birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Fakat öğrendiklerinizin kalıcı olmasını istiyorsanız en az 2 aylık bir eğitim sürecinden geçmeniz  tavsiye edilir. Dil eğitimi program türleri olarak  genel İngilizce, yoğun İngilizce gibi standart kursların yanı sıra; GRE –GMAT, TOEFL – IETLS sınavları hazırlık programları, çeşitli diploma programları ve iş hayatınıza yönelik iş İngilizcesi, tıp İngilizcesi eğitimleri gibi zengin seçenekler sunar. Üniversite eğitimlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmek isteyen öğrenciler özellikle üniversite kampüsü içinde eğitim sunan okulları tercih edebilir ve lisans eğitimleri öncesi oryantasyonlarını sağlamış olurlar.

Amerika Dil Okulları ile Tercih Edilen Grup Katılımlı Programlardan Bir Diğeri: İş Meselesi!

İş İngilizcesi gerçekten mühim bir konu. Sözleşmeler, şirket içerisindeki hem yönetici olsun hem de beyaz yakalı personel olsun yabancı personelle İngilizce anlaşabilmek, profesyonel bir seviyede İngilizce dil bilgisi istiyor. Bu sorunların üstesinden gelinmesi için de; Amerika dil okulları çerçevesinde iş İngilizcesi grupları kuruldu. Sözleşmeler, hitap şekilleri ve şirket içerisinde yöneticileri ve beyaz yakalıları etkileyebilecek tüm İngilizce dil prosedürleri, bu Amerika dil okulları çerçevesinde daha da kolaylaşacak.

Amerika dil okulları sayesinde Amerika’nın zengin teknolojik imkanlarından yararlanarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Okullarda ki sınıflar görsel ve işitsel teknolojik materyallerle donatıldı. Yani, Amerika dil okulları ile İngilizce sunum yapma, sözleşme hazırlama, materyal üretme gibi detayları sınıf ortamında uygulamalı bir şekilde geliştireceksiniz.

Uluslararası öğrenciler genellikle New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Berkeley, Washington ve Chicago gibi herkesin bildiği dünyaca ünlü metropolleri tercih ediyorlar.

Okul tercihi yaparken asla zorlanmayacağınız ülkelerden biridir, çünkü planladığınız bütçeye, katılmak istediğiniz eğitim türüne, hobilerinize ve sosyal yaşantınıza uygun bir şehir mutlaka bulacaksınız. Öğrencilerin öncelikli olarak tercih ettiği şehirler arasında ülkenin kuzey doğusunda yer alan New York, Boston, Washington DC, batı’da bilişimin ve film sektöründen gelebilecek katılımcılar; bu sektörün öncüsü San Francisco, Los Angeles ve San Diego, bunun yanı sıra güney doğu’da Florida eyaleti ile Miami, kuzeyde spor sanat ve tarihin şehri Chicago, Seattle öncelikli tercihleriniz olabilir elbette. Amerika Birleşik Devletleri’nde tüm eyaletlerde dil okulu imkanı bulunuyor. İster üniversite kampüslerinde, isterseniz de kolejlerde ya da şehir merkezinde yer alan dil okulu binalarında eğitim alabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-14 19:00:29

2018-05-14 16:00:29