Lütfen bekleyiniz...

Girişimcilik İçin İngilizce Dil Okulları Tavsiye: Amerika ve İrlanda Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Girişimcilik İçin İngilizce Dil Okulları Tavsiye: Amerika ve İrlanda Yaz Okulları

Girişimcilik İçin İngilizce Dil Okulları Tavsiye: Amerika ve İrlanda Yaz Okulları

Girişimcilik için İngilizce gereksinimi, en tepe seviyedeki İngilizce ihtiyaçlarından bir tanesi. İş iletişimi için veya sektörel anlamları taşıması açısından iş İngilizcesi, bünyesinde pekçok varyasyonu beraberinde getiriyor. Dolayısıyla, girişimcilik için İngilizce yaz okulları veya dil okulları seçimlerinde, programların içerisinde mutlaka ‘iş İngilizcesi veya Executive English’ seçeneklerinin bulunduğuna emin olmaları gerekiyor. Gündelik İngilizce, tatil İngilizcesi, sözlü İngilizce iş İngilizcesi konusunda pek fazla yardımcı olmuyor.

Girişimcilik seçenekleri artıkça, yatırımlar çoğaldıkça girişimciler kendilerine uygun yerlerde yaz okulları çerçevesinde iş İngilizcesi eğitimi almak istiyorlar. Sadece iş ile ilgili iletişimi yükseltmek değil, kendi sektörlerindeki İngilizce çeşitliliğine, terimsel anlamlara gösterilen yatkınlık, kelime bilgisi genişliği, iş İngilizcesini önemli hale getiren detaylardan sadece birkaçı.  İş İngilizcesi, yani girişimcilik için İngilizce konusunda adım atacaksanız, Amerika yaz okulları veya İrlanda yaz okulları tavsiye edilebilir. Artık, sektörel büyüme çok dilli, çok uluslu bir duruşla mümkün oluyor ve böylece kendi girişiminizi, aldığınız dil okulu çerçevesinde İngilizce seviyenizle de yükseltebilirsiniz. Buna ek olarak girişimcilik için iş İngilizcesi için yaz okulları programları, sizlere hem videou materyaller hem de saha materyalleriyle de eğitim fırsatı veriyor. Özellikle bu alanda, yaz okulları programları İngilizce geliştirmek istiyen yöneticilerden, stajyerlere kadar oldukça geniş kitle katılımlı gerçekleşiyor.

Girişimcilik İçin İngilizce Yaz Okulları Neden Tercih Ediliyor?

İş İngilizcesi, ihtiyaç yönünden oldukça geniş yelpazeye sahip. İş İngilizcesi adı altında terimsel anlam bilgisi, kelime bilgisinin yanısıra İngilizce sunum yapabilme, İngilizce raporlama gerçekleştirebilme, iş sözleşmeleri, iş teklifleri, telefon görüşmeleri, çevrim içi ortamda gerçekleştirilen toplantılar gibi pekçok konu başlıkları altında iş İngilizcesi mevzuatı var. Yurtdışında iş İngilizcesi (Business English) programlarına katılabilmeniz için en az orta düzeyde İngilizce bilgisine ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle, iş İngilizcesi için herhangi bir yaz okulları programlarına katılacaksanız, bir şekilde İngilizce bilgisi beklenecek ve istenecektir sizlerden. Günümüzde kendini ve vizyonunu geliştirmek isteyen iş adamları yoğunlukla bu programları tercih ediyorlar. Buna ek olarak, girişimcilik yoluna başlayan ve işini genişletmek isteyen kişiler de iş İngilizcesi için geliştirilen yaz okulları ile yollarına devam ediyorlar.

İş İngilizcesi sektörel açıdan oldukça geniş bir alana yaygınlaştı. Bünyesinde, işletme İngilizcesi, yönetim İngilizccesi, bankacılık ve finans İngilizcesi, pazarlama İngilizvcesi, tıp İngilizcesi, hukuk iş İngilizcesi

Girişimcilik ve İş İngilizcesi İçin İrlanda Yaz Okulları Nasıl?

Yaz okulları programları, ağırlıklı olarak yetişkin gençler tarafından tercih edilse de, İrlanda gibi ülkeler de dil okulu çerçevesinde yaz okulu açabiliyorlar. Her hafta Pazartesi günü itibariyle olmak üzere, her yılın herhangi bir mevisimi ve dönemi, İrlanda yaz okulları için başlangıç sayılır.

İrlanda yaz okulları ve dil okulları  iş dünyasının profesyonelleri tarafından sık sık tercih ediliyor. Dolayısıyla, İrlanda dil okulları, sadece İngilizce dil eğitimi değil rekabet dünyasına almak isteyen girişimcilere ve girişimcilik adayları için ideal dil okulları içerisinde.

İrlanda yaz okulları programı sayesinde iş hayatınız boyunca gereksinim duyacağınız İngilzice kullanabilme yeteneğini kazanabilirsiniz. Yukarıda saydığımız özelliklerin yanısıra önemli  iş yazışmaları, iş görüşmeleri, raporlama, pazar araştırmaları gibi pek çok konuda da gerçek uygulamalar yapma ve burada kullanacağınız İngilizce çevresini geliştirme imkanı bulacaksınız. Bu tarz yaz okulları veya dil okulları programlarında kullanılan eğitim materyalleri, saha çalışmaları, uygulamalı eğitimlerin yanısıra çeşitli sektörlerden çeşitli profesyonellerle etkinliklere de katılabiliyorsunuz.

Amerika Dil Okulları Nasıl? Amerika, İş İngilizcesi İçin Tavsiye Edilir Mi?

Amerika dil okulları, iş İngilizcesi için en çok tercih edilen ülkelerin başında geliyor. Amerika’daki dil okulları, girişimciliğe daha fazla yatkın olan Hindistan, Güney Kore, Japonya, Çin’den de katılımcılar alıyor. Dolayısıyla, kültür farklılıkları nedeniyle ve de girişimlerin ağırlıklı olarak Amerika’dan yola çıkması nedeniyle Amerika dil okulları tercih ediliyor. Elbette Silikon Vadisi etkenini de unutmamak gerekli.

Amerika dil okulları, ağırlıklı olarak Yeni Başlayanlar için İngilizce, Genel İngilizce, İletişim Becerileri, Tatil ve Seyahat İngilizcesi, Yurtdışında Dil Sömestr Tatili, İş İletişim Becerileri Kursu, TOEFL Sınavına Hazırlık, İngilizce Eylem, Akademik İngilizce, Birebir İngilizce alanlarında tasarlanmış seçkin içerikli programlar ile eğitim olanakları mevcut. Dersler haftada 20 ve 30 saatlik çalışmalar ile yürütülüyor. Yani, genellikle -12 veya 13 adet ders alabiliyorsunuz. Bunun dışında vakitleriniz iş insanlarıyla vakit geçirme, aktivitelere katılma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki turizm alanlarını gezmekle tamamlanıyor. New York, Boston, San Francisco, Los Angeles, San Diego, Berkeley, Washington ve Chicago ağırlıklı olarak girişimcilerin tercih ettiği dil okulları programlarının oluşturulduğu bölgeler diyebiliriz.  Örnek iş İngilizcesi programları ise, , İş İletişim Becerileri Kursu, TOEFL Sınavına Hazırlık, İngilizce Eylem, Akademik İngilizce, Birebir İngilizce alanlarında tasarlanmış seçkin içerikli programlar ile eğitim olanakları mevcuttur. Dersler haftada 20 ve 30 saatlik çalışmalar ile gerçekleştiriliyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-24 17:27:36