Lütfen bekleyiniz...

Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

GCSE Sınavı

GCSE Sınavı

2019  Ağustos ayında açıklanan GCSE sonuçları bir çok aile için hayal kırıklığı yarattı.

 

Peki Nedir GCSE?

 

GCSE İngiliz sistemindeki lise yeterliliğini ölçen sınavdır. Bu sertifika öğrenciler için genellikle A Level almadan ya da IB den önce 9. ve 10. Sınıflarda tercih edilir. Sebebi ezbere dayalı olmayan bir sistemden yaratıcı düşünce ile gelmekte sınavı vermek zor gibi gözükse de çocukların Matematik Kimya ve Fizikte özellikle çok güzel bir yol ile anlamlandırmalarını sağlamaktadır.

 

Türkiye’de GCSE ye hazırlanan öğrenciler neden başarısız?

 

GCSE için tabi en uygun ülke anavatanı İngiltere’de Türkiye’deki bazı okullarda olmasının yanı sıra, özel derslerle de desteklenen öğrencilerin başarısız olmasının sebebi Türkiye’ de ne yazık ki artık bu dersi veren öğretmenlerin başka ülkelerde olması. Bunun yanış sıra yaratıcı öğretmenlere ihtiyaç duyan bu sertifikaya hazırlayan öğretmen ve kuruluşların zaten bu alt yapıya değil ezber sistemi ve eski kafa yöntem ile bu sınava hazırlamaları, göstermelik projelerle velilerin ve öğrencilerin vaktinin alınması.

 

Türkiye yerine İngiltere’de GCSE eğitimini tercih etmeli mi? Maliyetleri nedir?

 

İngiltere’de yatılı okullarda GCSE’ ye hazırlanan öğrenciler İngiltere içinde GCSE başarı ligine göre, her yıl okul puanlamasına tabidirler. Bu velilere daha şeffaf bir platformda okul başarılarını değerlendirme imkanı verir. Aşağıdaki linkten bu sıralamaya ulaşabilirsiniz.

 

https://www.best-schools.co.uk/uk-school-league-tables/list-of-league-tables/top-boarding-schools-by-gcse/

 

İyi bir GCSE lisesinde eğitim almanın maliyeti 200 bin TL ile 300 bin TL dersler geziler yemek kalma kurslar projeler dahil değişmektedir.

Eklenme Tarihi: 2019-08-08 10:54:24

2019-08-21 07:58:16