Lütfen bekleyiniz...

Game of Thrones ile İngilizce Öğrenmek
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Game of Thrones ile İngilizce Öğrenmek

Game of Thrones ile İngilizce Öğrenmek

Krallıklar, tahtlar, savaşlar, kılıçlar ve fantastik kahramanları ile bizi bizden aldı. Lennister, Targaryen, Tully, Stark ve gece nöbetçileri gibi pek çok sıra dışı aile ile tanıştık. Her yeni sezonu heyecanla bekledik. Altyazıları göz kırpmadan takip ettik. Şimdi ise sıra, İngilizce öğrenmeye ve game of thrones setindeki kahramanlar ile el sıkışmaya geldi. Game of Thrones hayranları, haydi Kuzey İrlanda’ya!

Ak Yürüyen Kuzey İrlandaİrlanda adasının kuzeyinde yer alan ve 1921’de kurulan Kuzey İrlanda, trafiğin soldan aktığı kültür zengini bir ülkedir. Nüfusu ise 2 milyondan daha azdır. Yani oldukça sakindir ve sıcakkanlı insanlara ev sahipliği yapar. İlham olan kendisi midir bilinmez ama Kuzey İrlanda, tıpkı game of thrones dizisindeki gibi kontluklardan oluşur. 6 adet kontluk vardır ve Antrim, Armagh, Down, Fermanagh, Londonderry ve Tyrone gibi diziden alışık olduğumuz geleneksel isimlere sahiptir. Yine esinlenme mi var bilemiyoruz ama 3 resmi dili vardır. Bunlar; İngilizce, İrlandaca ve Ullan dilleridir. Başkenti Belfast’tır ve Belfast dışında 4 şehri daha bulunur. En büyük şehir olan Belfast; Lagan nehri kıyısında ve Antrim tepelerinin eteklerinde yer alır. Kısacası İngilizce öğrenmek için tüm olanaklar idealdir.

Aslında Bütün Olay BelfastYork Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yıllardır binlerce öğrenciye dünyanın dört bir yanında İngilizce öğrenme fırsatı sunduk. Doğa sevenler Kanada’ya, deniz sevenler Malta’ya, sanat sevenler İtalya’ya derken herkes mutlu olacağı yere ulaştı. Peki, game of thrones sevenler nereye? 120’den fazla ülkede yayınlanan, 6 dalda ödül alan ve 5’ten fazla ülkede çekilen Game of Thrones dizisinin Belfast’taki stüdyosundan haberdar olunca; İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek isteyen game of thrones hayranları ile paylaşmadan edemedik. Neden Belfast? derseniz. Belfast, hem dizinin çekildiği ülke olarak keşfedilmeyi bekliyor. Hem de bünyesindeki akredite ve başarılı dil okulları ile uluslararası öğrencileri yerinde İngilizce öğrenmeye davet ediyor. Diğer pek çok ülke ve lokasyona göre daha sakin olan Belfast dil okulları, Türk öğrenci yoğunluğunun az olması nedeniyle de avantaj sağlıyor. Ayrıca pek çok kaliteli dil okulu Amerika ve diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatlarla dil eğitimi sunabiliyor. Bizden söylemesi.

İşte, ‘Demir Taht’a aday olan Belfast dil okullarından biri;

International House Dil Okuluİnternational House Belfast’taki oldukça ünlü ve kapsamlı dil eğitim kurumlarından biridir. İngilizce konuşulan Belfast’ta halkın %40’ının 29 yaşın altında genç ve dinamik bir nüfustan oluşması İngilizce öğrenmek adına pek çok avantaj sağlar. İnternational house dil okulu ise; şehrin en güzel lokasyonunda uluslararası öğrencileri sayısız dil programı ile buluşturur. Bu sayede hem İngilizce öğrenir hem de eşsiz sahil kıyıları ve yemyeşil dağları ile Avrupa’nın en güzel manzarasına tanıklık etme fırsatı bulursunuz.
Belfast dil okulu bünyesinde sunduğu ‘Dil Tatili’ adlı program kapsamında; haftada 20 saat tüm seviyelerde İngilizce eğitim olanağı sunar. Bu program öğrencilere, kültürel değişimler, yoğun İngilizce pratik ve samimi bir eğitim ortamında uzman öğretim imkanı sağlar. Böylece öğrenciler özgün, dinamik, eğlenceli ve iletişime dayalı bir ortamda İngilizceyi kolayca öğrenirler. Tüm yıl boyunca her pazartesi katılım alan dil okulu programı, sınıf başına en fazla 10-12 öğrenci ile organize edilir. Sabahtan 4 saat İngilizce dersi, öğleden sonra ve akşam ise çeşitli etkinlik ve aktiviteler ile dil pratiği yapılması sağlanır.

Belfast’ta UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ünlü ‘Devler Kaldırımı’, Antrim sahilleri, Mourne Dağı gibi görülmeye değer pek çok güzellik bulunur. Ayrıca yürüyüş, kanoculuk, sörf, balıkçılık ve golf gibi açık hava spor aktivitelerine de katılabilirsiniz. Fakat bizim özellikle İnternational House dil okulunu önermemizin sebebi, düzenlediği meşhur haftasonu gezileri arasında ‘Game of Thrones’ setine günübirlik ziyaretin yer almasıdır. Öğrencilerine doyumsuz bir keşif sunmayı amaçlayan İnternational House, organize ettiği bu gezi ile gönlümüzde taht kurmayı başardı.

Belfast dil okulunda konaklama seçeneklerine gelecek olursak; misafirperver ve sıcakkanlı İrlanda aileleri yanında, geleneksel Queens Elm’s öğrenci yurdunda ya da lüks Belfast Sandhurst apartlarında konaklama imkanınız bulunur. Tüm konaklama lokasyonları okula ve şehir merkezine yakın konumdadır. Tek ya da çift kişilik odalarda yarım pansiyon veya tam pansiyon seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Aile yanı konaklama fiyatları haftalık 190 £’ dan başlar. Yurt konaklaması ise haftalık olarak 270 £ civarındadır.

İnternational House İrlanda dil okulu fiyatları ise; alana göre değişiklik göstermekle beraber haftalık 195 £’dan başlamaktadır. Uzun dönem katılımlarda haftalık fiyatlar daha uyguna denk gelir.

Game of Thrones’a Giden Kestirme Yol; Winterfell ToursBelfast’ta İnternational House dışında katılabileceğiniz pek çok dil okulu alternatifi bulunuyor. Peki diğer dil okullarında da game of thrones gezisi var mı? Dil okulları arasında bu geziyi düzenleyen İnternational House dışında kurum yok. Ama sizin için biraz araştırma yaptık ve ‘Winterfell Tours’ adında bir tur şirketi keşfettik. Bu tur şirketi sadece game of thrones konseptli geziler düzenliyor. Game of thrones seti dışında çekildiği lokasyonlar olan ‘demir adalar’ ve ‘devler kaldırımı’ gibi destinasyonlara rehber eşliğinde günübirlik ve uygun fiyatlı geziler organize ediyor.

Sadece Belfast değil İrlanda’nın diğer büyük şehri olan Dublin’den de gezilere katılmak mümkün. Yani İrlanda dil okulu seçenekleri olarak Dublin’i de değerlendirebilirsiniz. Gezi kapsamında Game of thrones’un çekildiği ormanlarda doğa yürüyüşü yaparak filmden sahneleri hatırlayabilir, Jon Snow’un kılıç salladığı ağacın önünde poz verebilir ve Ned Stark’ın idam dağından manzarayı seyredebilirsiniz. Hatta öğlen yemeğinizi Winterfall Surları’nın ardında yiyebilirsiniz. Game of thrones’un ruhuna dokunma ve dizinin devamını altyazısız izleyebilecek kadar iyi İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın.

Winterfell Tours bünyesinde düzenlenen gezi programlarını http://www.gameofthronestours.com adresinden takip edebilir. Web sitesi üzerinden rezervasyon yaptırabilir ve bilet satın alabilirsiniz. Game of thrones gezi biletlerinin ücreti 35-40 £ tutarındadır.

Dublin dil okulu seçeneklerine göz atmak isterseniz aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

İrlanda dil okulları ve fiyatları için tıklayınız.Yurt dışı eğitim ve İrlanda dil okulları ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.


 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 17:20:10

2017-12-05 14:20:10