Lütfen bekleyiniz...

Game of Thrones Hakkında Bilinmeyen Detaylar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Game of Thrones Hakkında Bilinmeyen Detaylar

Game of Thrones Hakkında Bilinmeyen Detaylar

Yıllardır dizi izleyicilerini ekrana kilitleyen Game of Thrones serisinin final sezonu başladı. Her ne kadar hakkında çok yazılıp çizilse de bir kısmı İrlanda’da çekilen Game of Thrones hakkında az bilinen detayları sizler için derledik. Yolunuz İrlanda’ya düştüğünde mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden biri de efsane dizinin set alanı olduğunu unutmayın!

 

Robert Baratheron’un öleceğinin vurgusunun yapıldığı geyik derisi yüzme sahnesinde Charles Dance gerçekten de bir geyiğin derisini yüzmüş.

 

Kit Harington 2012 yılında bileğini kırmıştı. Bir hafta yürüyemediği için de Jon Snow’un olduğu sahneler peruklu bir dublör tarafından çekilmiş.

 

2012 yılı itibariyle Amerika’da doğan yaklaşık 160 bebeğe Khaleesi adı verildi. Bu sayı her geçen yıl artmaya devam ediyor.

 

Dizinin finalinin aslında sinema filmi olması konusunda çok büyük ısrarlar gelmiş. Ancak George R.R. Martin, yeterli etkiyi bulması için gereken bütçenin yetmeyeceği kaygısı ile bu projelerin hepsini elinin tersiyle itmiş.

 

Demir Taht’ın içinde yer alan kılıçlardan bir tanesi Gandalf’ın kılıcı olan Glamdring’in bire bir aynısı.

 

13 yaşındaki bir çocuk karakter olan Jojen Reed’e hayat veren Thomas Brodie-Sangster, dizinin kadrosuna dahil olduğu sene 22 yaşındaymış. Oynadığı rolden bir hayli büyük

 

Seçmeler sırasında tüm karakterler için alternatif oyuncu isimleri olsa da Tyrion Lannister karakteri için en başından beri tek seçenek Peter Dinklage olmuş.

 

2014 yılında İngiltere Kraliçesi Elizabeth ve Prens Philip, bir İrlanda seyahatinde Game of Thrones setini ziyaret ettiler. Onlar bile gitmişken siz neden İrlanda’da bulunup muhteşem dizinin çekim alanını görmeyesiniz?

 

Eklenme Tarihi: 2019-04-29 11:12:58