Lütfen bekleyiniz...

En Popüler Yurtdışı Eğitim Programı: Kanada Plus Program
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

En Popüler Yurtdışı Eğitim Programı: Kanada Plus Program

En Popüler Yurtdışı Eğitim Programı: Kanada Plus Program

Yurtdışı eğitim konusunda 2018’in tercih edilen ülkelerinden olan Kanada, yaz okulu kategorisinde plus programlarıyla da çocukları kendisine çekiyor. Klasik yurtıdşı eğitim programları 8 17 yaş aralığına 20 saatten oluşan İngilizce eğitimleri sağlarken Kanada yurtdışı eğitim programlarına tanımlanan plus programlar ise, çocuklarınıza aşçılıktan futbola, futboldan hayvan eğitmenliğine kadar geniş yelpazede eğitim veriyor. Kanada’nın Ontario bölgesi dahil, Vancouver ve Toronto’da gerçekleştirilen Kanada yurtdışı eğitim plus yaz okulu programı, sanat ve teknoloji derslerini de beraberinde getiriyor. Bu yaz okulu programı, yurtdışı eğitim planınıza 15 ya da 20 saatlik haftalık İngilizce dil eğitimi verir.

Kanada Plus Program, Yurtdışı Eğitim Programlarına Nasıl Katkı Sağlıyor?

Kanada Yurtdışı Eğitim programı arasından plus programlara bakıyorsanız öncelikle aklınızda spesifik eğitim biçimleri olmasını tavsiye ediyoruz. Kanada yaz okulu ile yurtdışı eğitim, İngilizce eğitimleri ile birlikte çeşitli branş aktiviteleri ve eğitimleri de sağlandığında bunun adına plus program deniyor.  Burada, çocuklarınızın İngilizce dil eğitimine katkı bulunmak ve tiyatro, müzik, binicilik, pastacılık, aşçılık, hayvan bakıcılığı gibi çeşitli alanlara da ilgi duymasını ya da yeteneklerini güçlendirilmesi amaçlanır. Yurtdışı eğitim kategorisinde son yılların trendi haline gelen yeni nesil Kanada yaz okulu modelinden bir örnek vermek gerekirse, Bronte College Plus program, uygun bir örnek olacaktır. Toronto’da gerçekleştirilen bu yurtdışı eğitim programına Ripley's akvaryumu, Niagara Şelalesi, Toronto İsland, Royal Ontario Museum, Toronto Zoo ve Canada's Wonderland'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenirken ğrenciler bowling, lazer gösterileri, mini golf, spor yarışmaları, yetenek yarışmaları film geceleri gibi daha birçok aktiviteden yararlanma imkanı bulurlar. Ek hizmetler ise şu şekilde; Wifi, Tüm öğünler ve geziler için paketlenmiş öğle yemeği, dinlenme odaları, teknoloji donanımlı modern derslikler, havaalanı transferleri, sigorta, kurs bitiminde sertifika, müzik odaları, tam donanımlı spor tesisleri.

Kanada’da Plus Programlar İle Yurtdışı Eğitim Fiyatları

Yine örneklendirdiğimiz Kanada yaz okulu programlarına bakacak olursak; : 3 Haftalık Program Başlangıç Tarıihleri : 10 Temmuz - 31 Temmuz -- 17 Temmuz - 07 Ağustos -- 24 Temmuz - 14 Ağustos Haftalık 1450 CAD --- 4 Haftalık Program Başlangıç Tarihleri : 10 Temmuz - 07 Ağustos -- 17 Temmuz - 14 Ağustos -- 24 Temmuz - 21 Ağustos Haftalık 1238 CAD gibi bir fiyatlandırma ortaya çıkar.

Kanada Yurtdışı Eğitim Tavsiye Şehirler: Yaz Okulları Hangi Şehirlerde?

Kanada yaz okulu programları, hem yaşam standartlarının yüksek olması hem de sahip olduğu muhteşem doğasıyla yurtdışı eğitim kategorisinde sık sık tercih edilen bir ülke. Son yıllarda ABD ile İngiltere’ye göre kurlarının düşük olması ve sahip olduğu kaliteli eğitim sistemi ile Türkiye’den giden öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Özellikle Toronto, Vancouver, Victoria, Halifax ve Montreal gibi şehirler ziyaretçi çekerken dil eğitimi için en çok Toronto, Vancouver ve Montreal şehirleri tercih ediliyor.

Toronto’da Yurtdışı Eğitim

Ontario eyaletine bağlı olan Toronto, Kanada’nın en kalabalık ve yurtdışı eğitim programlarının yoğunlaştığı bölgelerden bir tanesi İngilizce’nin Fransızca’ya nazaran daha yoğunlukta konuşulduğu bir bölgededir. Ülkenin batı yakasındadır ve Niagara Şelaleleri’ne yakındır. Karasal iklime sahip olup kışları soğuk, yazları ise ılık geçer. Böyle büyük ve kalabalık bir şehirde bile her yerde doğal güzellikleri görmeniz mümkün. Bu durum özellikle Toronto gibi gelişmiş, kalabalık büyük şehirlerde hiç de yaygın olmamasına rağmen Toronto bu yapıyı koruyan nadir yerlerdendir. Uluslararası iş ve finans merkezlerinden biridir. Çok kültürlü ve kozmopolitan bir sosyokültürel yapısı vardır. Burada yaşamakla sadece tipik bir Kanada yaşam deneyimi edinmekle kalmaz başka kültürleri de yakından görmüş olursunuz. Yemek konusunda hassassanız asla aç kalmayacağınız şehirlerden biridir çünkü her kültürün mutfağını bu büyük şehirde kolaylıkla bulabilirsiniz. Büyük, kalabalık ve hareketli şehirlerde yaşamayı tercih edenler için Toronto, Kanada içerisinde en uygun şehirdir diyebiliriz. Toronto içerisinde ulaşım konusunda sıkıntı yaşamak zordur çünkü otobüsler ve metro yaygın olarak kullanılır. Ülke ekonomisinin iyi olması dolayısıyla halkın çoğunun kendi özel arabaları vardır. Hatta son yıllarda bisiklet kullanımı da artmaya başladı.

Vancouver Kanada Yaz Okulu Programları

Kullanılan dil konusunda İngilizcenin yoğunlukta olduğu bir bölgesindedir. Kanada standartlarına göre ülkenin en sıcak şehirlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Vancouver, sahip olduğu bu iklim ve coğrafya şartlarıyla birçok spora elverişli bir şehir olarak göze çarpar, özellikle kış sporları için oldukça idealdir. 2010 Kış Olimpiyatları burada gerçekleşmiştir. Ülkenin doğu yakasında yer alır ve tam bir liman kentidir, dolayısıyla aynı zamanda uluslararası bir ticaret merkezidir.

Montreal’de Fransızca Yaz Okulları da Bulmak Mümkün

Ülkenin batı yakasında yer alır ve Quebec eyaletine bağlıdır. Toronto’ya çok yakındır ve yoğun olarak Fransızcanın konuşulduğu bir şehirdir. Buradaki dil okullarında İngilizce ve Fransızca eğitimleri bir arada verilir. Tıpkı Vancouver gibi Montreal de önemli bir liman şehridir. Dört mevsimin yaşandığı bir karasal iklime sahiptir. Yazları sıcak, kışları ise soğuk geçer. Ortası yok gibi.

Eklenme Tarihi: 2018-05-28 18:48:39

2018-05-30 13:16:18