Lütfen bekleyiniz...

En İyi Yaz Okulları: İngiltere Mi, Amerika Yaz Okulları Mı Daha İyi?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

En İyi Yaz Okulları: İngiltere Mi, Amerika Yaz Okulları Mı Daha İyi?

En İyi Yaz Okulları: İngiltere Mi, Amerika Yaz Okulları Mı Daha İyi?

En iyi yaz okulları, özellikle Amerika’dan ve İngiltere’den araştırılıyor. En iyi yaz okulları çerçevesinde geliştirilen programlar sayesinde çocuklara ve gençlere yabancı dil eğitimin yanısıra farklı insanlarla grup içinde aktifleşme, yeni arkadaşlar edinme ve tek başına kalabilme tecrübesi vaad ediyorlar. Dolayısıyla, özellikle genç ve genç yetişkinler için en iyi yaz okulları listelerine ve karşılaştırmalarına bakmak oldukça önemli.

Yurtdışındaki yaz okullarının en büyük avantajı okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda çocuklara ve gençlere yardımcı olmasıdır. Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılabiliyorlar. Öğleden sonrasında  ise dil eğitimi çerçevesinde, çocukar birbirleriyle iletişim kurabileceği çeşitli sosyal aktivitelere yönlendiriliyorlar. Bu aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber bulunulan bölgenin tarihi, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşuyorlar. En iyi yaz okulları, program seçiciliği ile ve aldığı ülkelerin çeşitliliği ile ölçülebilir. Bu ölçütlere göre; gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı arasından tercih hakkı sunuyorlar. Bunlara ek olarak, ülkenin coğrafi konumuna bağlı olarak çeşitli geziler ve şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler gerçekleştiriliyor.

En İyi Yaz Okulları Nerede? İngiltere Mi? Amerika Yaz Okulları Mı?

En iyi yaz okulları, Amerika ve İngiltere açısından karşılaştırıldığında ortaya ‘ne arandığına’bağlı olarak farklılıklar gösteriyor. İngiltere, yaz okulları programlarını eğitim üzerine kurguladı ve öğrenilecek olan İngilizce resmi İngilizceye daha yakın bir dil olacaktır. İngiltere yaz okulları, yakınlığı nedeniyle 11 ile 17 yaş aralığında kabul edilirken, kişiler sınava hazırlık süreçlerini en iyi İngiltere yaz okulları çerçevesinde yürütüyorlar. Amerika yaz okulları ise ağırlıklı olarak iletişim İngilizcesi, konuşmaya yönelik İngilizce ve eğitim öncesi İngilizce eğitimi açısından tercih ediliyor. Amerika’nın doğal kaynakları nedeniyle de Amerika’daki yaz okulları programları İngilizce eğitimlerini aktiviteler eşliğinde gerçekleştiriyorlar.

İngiltere yaz okulları, özellikle sağlayacağı kelime yelpazesi, kültür genişliği ve yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimlerle de tercih edilir.

En iyi yaz okulları arayışında olmakla birlikte, yurt dışına çıkmak konusu eğitim ile göz önünde bulundurulduğunda oldukça farklı durumlar ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, ülkeye uyum, insanlarla uyum açısından,  ilk kez yurt dışına çıkacak  yaz okulu öğrencilerine İngilizce programları için İngiltere daha uygun bir seçim olabilir. En iyi yaz okulları ile ilgili seçim belirtmeden önce, uçuş süresinin yakınlığından çok benzer zaman dilimlerinde olmak öğrencilerin aileleriyle iletişimde olabilmeleri öğrencilerin konsantrasyonu açıısından çok önemli. Yine ilk kez yurtdışında yaz okuluna katılacak öğrenciler için tavsiye edilen süre 3 hafta olarak tercih edilebilir.

Amerika yaz okulları ise, daha önce yurt dışına çıkmış kişiler tarafından daha ağırlıklı olarak tercih ediliyor.

Çocuğunuz ilk kez yaz okulu programına katılmayacaksa ülke ve şehir seçiminde daha özgür davranabilirsiniz. Zira Yaz okullarının sunduğu dil eğitimi programları birbirinden çok farklılık göstermez. Ancak gezi ve aktivitelerin çocuğunuzun ilgisini çekmesi önemlidir. Daha çok outdoor sporları seven  alışveriş seven ve eğlence parklarında zaman geçirmek isteyen çocuğunuz için ABD’de bir yaz okulu seçmek daha unutulmaz bir deneyim olacaktır. Elbette bu esnada insanlarla iletişim kurarak çeşitli diller de geliştirebilirler.

Amerika Yaz Okulları, Sınava Hazırlanmak İsteyen Kişiler İçin En İyi Yaz Okulları Kategorisinde

Amerika’daki yaz okulları, özellikle güney bölgelerdeki eyaletlerde tercih ediliyor. Miami, Kaliforniya en çok merak edilen ve en çok zorulan yaz okulları eğitim bölgeleri.  Amerika yaz okulları çerçevesinde yaklaşık 7-8 farklı İngilizce derslerden oluşan 15 saatlik bir İngilizce eğitimi sağlanıyor. Bir yaz okulları programından örnek vermek gerekirse; Amerika yaz okulları çerçevesinde faaliyet gösteren LAL Schools, : Program dahilinde Miami Beach, Dolphin Mall, Miami Seaquarium, Nasa Kennedy Space Center, Key Largo, Rapids Water Park, Lion Country Safari, Jungle Island ve Zoo Miami'ye eğitici ve kültürel geziler düzenliyorlar. Bir başka Amerika okulları programına bakacak olursak; Redwing Education bünyesinde gerçekleştirilen yaz okulları, Yale üniversitesinin kampüsünde gerçekleşiyor. : Program dahilinde Boston, New York, Central Park, Midtown, Times Square ve Amerika'nın en tanınmış üniversitelerinden Harvard, Mit, Brown, Columbia'ya eğitici ve kültüreler geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler okulda düzenlenen yetenek gecesi, define avı, Broadway şov, film gecesi, karaoke, ve casino gecesi gibi daha birçok aktiviteden yararlanma fırsatı bulurlar.

İngiltere Yaz Okulları Nasıl? Hangi Dil Eğitimini ve Hangi Aktiviteleri Sağlıyor?

İngiltere yaz okulları kategorisinde, özellikle futbol kulüplerinin sponsoru olduğu veya direkt olarak kendilerinin programladığı yaz okulları tercih ediliyor. Bununla birlikte Stafford House’un da İngiltere yaz okulları sık sık tercih edilen yaz okulları ailesinden. Örnek olarak Stafford House’a bakacak olursak, Haftada bir tam gün gezi; Londra, Warvick Kalesi, Canterbury. Haftada bir yarım günlük gezi; Stamford, Bury St. , Edmunds, Colchester. Oxford, Windsor. Ayrıca; Futbol, tenis, drama, şehir yürüyüşleri, voleybol, badmington, mini olimpiyatlar düzenleniyor.

İngiltere, her seviyede İngilizce eğitim sağlarken İngiltere yaz okulları, IELTS gibi hazırlık sınavına hazırlık programlarıyla fazlasıyla faydalı.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-24 14:20:06

2018-04-24 11:20:06