Lütfen bekleyiniz...

Doların Artışına Rağmen Ucuza Yurtdışı Eğitim Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Doların Artışına Rağmen Ucuza Yurtdışı Eğitim Programları

Doların Artışına Rağmen Ucuza Yurtdışı Eğitim Programları

Dolar ve Euro gün geçtikçe artıyor ve yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenci ile veliler, ucuz yurtdışı eğitim programları ile yurtdışında dil okulu ya da üniversite seçeneklerni arıyorlar. Bazı ülkeler, kendi dolar ve euro politikalarını daha da spesifik olarak yönetmeleri sonucunda biraz daha mantıklı fiyat haritası karşımıza çıkarabilir. Dolayısıyla, doların artmasına rağmen ucuza ve uygun fiyatlı yurtdışı eğitim programları karşımıza çıktık. Yakın bir dönem içerisinde yurtdışı eğitim programı almak isteyen sizler için, oldukça ucuz fiyata yurtdışı eğitim programı derledik, doların artışına ve euro artışına rağmen değerlendirebileceğiniz tam nitelikli bir yurtdışı eğitim rehberi hazırladık. Mutlaka daha fazla detay için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’yla iletişime geçebilirsiniz.  Öncelikle, düşük döviz ve düşük dolar ile yurtdışı eğitim için bir ucuza fiyat programı çıkaralım...

Ucuza Yurtdışı Eğitim Mümkün Mü? Artan Dolar ve Euro Yurtdışı Eğitimi Nasıl Etkiler?

Öncelikle seçeceğiniz yurtdışı eğitim programının ne açıdan ucuza yurtdışı eğitim programı sunabileceği ile ilgili derin araştırmalar yapmanız gerekiyor.  Düşük döviz yurtdışı eğitim ilişkisine girmeden önce şu dengeyi düşünmekte fayda var; öncelikle yurtdışı eğitim ile yaptığınız her harcamayı, yani konaklaması, yaşam masrafları gibi detayları planlamanız gerekli. Kasa fişleri ve nüshalar daha iyi bir bütçe planlama sağlarken sürpriz harcamalara da dikkat etmeniz önemle tavsiye edilir. Lakin eğitmenler ve yurtdışı eğitim grupları özellikle genç yaştaki öğrencilere bunun gibi sürpriz harcamaları pek fazla çıkardığı görülmedi. Gezilere ve aktivitelere bakacak olursak; yurtdışı eğitim programlarındaki yaz okullarında, öğrencilere sunulan her etkinlik ücrete dahil olarak işaretlenir.  Dolayısıyla bu opsiyon daha çok dil okulları ve akademik yurtdışı eğitim almayı tercih eden kişilere yönelik. Böylece ucuza yurtdışı eğitim programı bulmanız daha da kolaylaşacaktır. Dil eğitimi için bile olsa yeni bir ülkeye gittiğinizde yapacak çok şey ve görecek şey olduğunu bilmenizde fayda var! Gezi yolculuklarınız için yol paranızın, yemek ihtiyacınızın ve ücretli giriş olan yerler varsa buraların da ücretlerinini de önceden planlamanızı öneririz.

Uygun Fiyatlı Yurtdışı Eğitim: Malta Dil Okulları ve Kanada Dil Okulları

Yükselen dolara karşın, daha ucuz fiyatlı ve daha uygun döviz şartları ile yurtdışı eğitim programı arıyorsanız, ilk olarak York Yurtdışı Eğitim Danışmanları ilk basamakta sizlere yardımcı olmaya ve en iyisine yönlendirmeye çalışacaklar.  Peki hangi ülkeler, kur bazında Türk lirasına karşın daha uygun ve ucuz fiyat oranı çıkarabiliyor?

Kanada Doları: CAD olarak sitemizde, Kanada dil okulu programları içerisinde göreceğiniz Kanada doları, şu sıralar artan Kanada’da yurtdışı eğitim programlarının arasında en uygun paketleri sağlıyor İngiltere ve Amerika’nın şart koştuğu Dolar, sterlin, pound ya da euro’ya nazaran daha uygun bir parite sunan Kanada doları, yurtdışı eğitim planlamasındaki kişileri cezbeden fiyat oranlarına sahip.  Örnek vermek gerekirse; 1 CAD, 3,63 TL’ye eşit. Yani USD’ye nazaran 1TL’lik fark söz konusu.

Kanada’da Kanada Doları ile Ucuza Yurtdışı Eğitim Programları

Kanada’da dil okulu programı, 11 Temmuz tarihindeki döviz kuru göz önünde bulundurulduğunda 3 haftalık olarak fiyatlandırıldığında 8 bin TL’lik bir fatura detayı karşınıza çıkacak. Lakin, euro ile işlem gören ülkelerde yurtdışı eğitim programlarına katıldığınız takdirde bu fiyat 12 bin TL’lik bir fiyata çıkar, bir diğer taraftan Amerika yurtdışı eğitim faturası da 10 bin TL’yi biraz daha geçecektir. Canada’da yurtdışı eğitim programları arasında 1-8 haftalık dönemler şeklinde haftalık 2140 CAD-- aktiveteli program, haftalık 960 CAD—bir diğer aktivitesiz programın da haftalık 520 CAD olarak özetleyebiliriz.

 

Benzer bir örnek de yetişkinlere yönelik gerçekleştirilen Kanada dil okulları ile verilebilir.

Kanada’da Ekonomik Dolar Kurundan Dil Okulları

En yüksek Kanada dil okulları, yaklaşık haftalık 215 CAD ile fiyatlandırıldı. Şu şekilde örneklendirebiliriz: 4 haftalık bir Kanada dil okulu fiyatları 860 CAD olarak fiyatlandırılacak. 860 CAD ise, TL’ye çevrildiğinde 3.119 TL’lik bir fiyatlandırma çıkacaktır. Program dahilinde CN Towers, Black Creek Pioneer Village, Ontario Parliament, Niagara Şelalesi, Ontario Müzesi ve Toronto Hayvanat Bahçesine eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler düzenlenen yetenek şovları, film geceleri, bowling, spor yarışmaları gibi daha birçok aktiviteye katılma imkanı bulurlar.

Malta’da Ucuza Yurtdışı Eğitim: Dil Okulları

Malta dil okulu programları da sizlere beklediğiniz ucuza yurtdışı eğitim programını vaat ediyor. Haftalık 125 ile 150 euro’dan başlayan Malta dil okulları, Euro olarak fiyatlandırılsa da diğer ülkelere rağmen yaklaşık 200 300 euro daha uygun fiyata geliyor. Haftalık 150 euro olarak ücretlendirilen ucuza yurtdışında eğitim programı olan Malta dil okulları arasından EC English, eğitim içeriklerinin içerisinde : Genel İngilizce, çalışma amaçlı İngilizce, iş İngilizcesi mini grubu, akademik dönem, Cambridge sınav hazırlık ve IELTS/TOEFL sınavlarına hazırlık çalışmaları programa dahildir. Her seviyeye uygun dil eğitim olanağı mevcuttur. İsteğe bağlı olarak haftada 20 ve 30 saatlik çalışmalar ile dil eğitimi sağlanıyor.

Eklenme Tarihi: 2018-07-11 18:42:22

2018-07-20 09:20:53