Lütfen bekleyiniz...

Dil Okulları İçin Öğrenci Vizesi Çeşitleri Hangileri?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dil Okulları İçin Öğrenci Vizesi Çeşitleri Hangileri?

Dil Okulları İçin Öğrenci Vizesi Çeşitleri Hangileri?

Yurt dışı üniversite veya dil okulları amacıyla ülke ziyareti gerçekleştirecekseniz, ülkeler vize programlarını epey detaylı yönetiyorlar. Sertifika programları, yüksek lisans programları, yurt dışı dil okulları ve aynı zamanda yaz okulları için öğrenci vizesi dikkat etmeniz gereken detayların başında geliyor. Özellikle doldurduğunuz formlar, beyanlarınız, davet mektuplarınız eksiksiz olmalı ve fotoğraf çektirirken fotoğrafçıya kesinlikle ‘vize formu için’ olduğunu söylemeniz gererekiyor. Bir diğer taraftan yurt dışı dil okulları için öğrenci vizesi, 3 tipte verilir: TIER4 olarak adlandırılan uzun dönem öğrenci vizesi, uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi ve öğrenci ziyaretçi vizesi olarak düzenleniyor. Uzun dönem vize dışında, sizleri biraz daha kolay bir süreç bekliyor.

Öğrenciler için vize, 6 aydan kısa süreli eğitim alacak olan kişilere verilen vize popülasyonundan oluşuyor. Ülkelerin birçoğu ülke içerisinde öğrenci vizelerinin uzatılmasına izin vermezken, ziyaretçi vizesine sahip olan öğrenciler, özellikle İngiltere’de çalışmalarına müsahade verilmiyor.  Bu tip 6 aydan kısa öğrenci vizeleri için herhangi bir üst düzey İngilizce bilgisi aranmaz.

Dil Okulları İçin Öğrenci Vizesi Çeşitleri Hangileri? Hangi Vizelerle Yurt Dışı Okuma Hakkı Kazanılır?

Kısa Süreli öğrenci vizesi: konsoloslukların verdiği, 12 haftaya kadar eğitim imkanı veren basit öğrenci vizesi çeşididir, çalışılmasına izin verilmez. Aynı zamanda bu vize çeşidi uzatılamıyor ve vizenin bitişiyle birlikte ülkeyi terk etmeniz gerekecek.

Bir diğer kısa süreli öğrenci vizesi ise, 12 ile 24 haftalık yurt dışı dil eğitimi sağlayan öğrenci vizelerini kapsıyor. Bu vize programı da ülke konsoloslukları tarafından uzatılmaz, vize tarihlerinin bitiminde ülkenin terk edilmesi gerekiyor.

Uzatılmış öğrenci vizesi, en sık alınan öğrenci vizelerinden bir tanesi. Ağırlıklı olarak lise son veya üniversite son sınıf gibi periyodik dönem içerisinde eğitim alma amacıyla yurt dışı eğitim programlarına kayıt olan kişiler, uzatılmış öğrenci vizesi başvurusunda bulunurlar.  Uzatılmış öğrenci vizesi, ağırlıklı olarak 18 yaş altına veriliyor ve yasal olarak çalışma izinleri olmaz. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere tarafından kabul görülen bir vize çeşidi.

İleri seviye öğrenci vizesi isteniyorsa, yani yüksek lisans, doktora gibi lisans üstü eğitim alacak veya dil eğitimi ve çalışma hayatını kapsayan programları kapsayan TIER4 öğrenci vizesi çeşidi uygulanır. Bununla ilgili olarak, TIER 4 ile eğitim alacak olan öğrenciler, 1 hafta 10 saatlik bir çalışma şansına sahipler. Lisans ve lisans üstü eğitim alacak kişiler ise, 20 saatlik çalışma izinlerine sahip oluyorlar.

Öğrenci Vizesi Alırken Nelere, Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Öncelikle, her ülke yeni mezun kişilere vize verme konusunda pozitifler. Liselerden yeni mezun, okuyor olmak, üniversite mezunu veya üniversite okuyor olmak, bununla birlikte yüksek lisans ile çalışma süreci için yurt dışı vizesi istiyorsanız, stabil bir iş hayatı, SGK dökümü gibi detaylar istenebiliyor.

Genel olarak vize çeşitleri, turistik amaçlar, ticari amaçlar, eğitim amaçlarını, dil kurslarını, akraba ziyaretlerini kapsıyor. Bunun dışında, her ülkenin farklı farklı vize uygulamaları bulunuyor. Bu vize uygulamaları ile ilgili detaylı bilgileri, York’tan sağlayabilirsiniz.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-18 15:22:56