Lütfen bekleyiniz...

Dil Eğitimi Sanat ile Buluşuyor
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dil Eğitimi Sanat ile Buluşuyor

Dil Eğitimi Sanat ile Buluşuyor

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurt dışında, sanatçılar ve sanata ilgi duyanlar için tasarlanan dil eğitimi ve sanat programlarına göz attık. Yetenek ve yaratıcılığınızı estetik seviyeye ulaştırmak, kendinizi keşfetmek, geliştirmek ve aynı zamanda yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız bu programlar tam size göre. Ayrıca dünya çapında ünlü üniversitelerin lisans ve yüksek lisans programlarında yer alabilirsiniz. Geleceğin sanatçı adayları, meslek hayatına başlamadan önce bu yazıya mutlaka göz atın!

Sanat ve Dil Eğitimi Programları HakkındaModa, sanat ve tasarım alanlarında eğitim almış ve dil becerilerini geliştirmek isteyenler için ideal olan bu programlar; İtalya, Kanada, İngiltere ve Amerika gibi daha pek çok ülkede faaliyet gösterir. Tüm programlarda dil eğitimleri İngilizcedir fakat bazı kurumlarda 2 dilde eğitim olanağı da bulunur. Devam zorunluluğu olmayan ve 1 aydan 1 yıla kadar katılım sağlayabileceğiniz sanat programları, seçkin üniversitelerin kampüslerinde ortak çalışmalar ile gerçekleştirilir. Dil ve sanata yoğunlaşma konsepti ile sunulan programlarda dil eğitimi dışında alanında en iyi eğitmenler ile eğitim çalışmaları gerçekleştirme fırsatı bulursunuz. Ayrıca sanat dünyasını tanıma, alanınızda uygulamalar yapma ve kariyeriniz için güçlü temeller oluşturma şansına da sahip olursunuz. Böylece uluslararası bir perspektif kazanır ve dünya standartlarını yakalayabilirsiniz. Sanat ve tasarımın en çok ilgi gördüğü ülkelerde, uluslararası öğrencilerin katılımı ile düzenlenen eğitimler sayesinde, vizyon ve bakış açınıza bambaşka bir boyut kazandırmanız mümkün. Yabancı dil becerilerinizi geliştirirken meslek alanınıza ait yabancı terimleri öğrenir ve sanat tarihine yerinde tanıklık etme şansı bulursunuz. Hemen alanınıza ve tarzınıza uygun ülkeyi seçin ve o ülkenin kültürü, tarihi ve sanat zenginliklerini keşfetme fırsatını yakalayın.

Sanat ve Dil Eğitimi Programlarına Kimler Katılabilir?18 yaşını doldurmuş ve sanat eğitimi alıyorsanız ya da herhangi bir üniversitenin güzel sanatlar bölümünden mezunsanız programa katılabilirsiniz. Programlar henüz öğrenci olanlar için yaz okulu konsepti ile kısa süreli olarak sunulur. Bunun dışında lisans ve yüksek lisans kapsamında 1 yıl ile 3 yıl arasında eğitim alabileceğiniz seçenekler mevcuttur. Lisans ve yüksek lisans kapsamında katılmak isteyen öğrencilerin upper intermediate seviye de İngilizce bilgisine sahip olması beklenir.

Lisans programlarına başvuru için gerekenler;

* Başvuru Formu 
* Pasaport Fotokopisi
* İngilizce Yeterlilik Belgesi (IELTS sınavından 5.0 skor)
*  Diploma ya da öğrenci belgesi
* Transkript
*  Niyet Mektubu ve Portfolyo

Yüksek lisans (master) programına başvuru için gerekenler;

* Başvuru Formu ve Pasaport
* İngilizce hazırlanmış CV
* Artistik Portfolyo
* Niyet Mektubu
* Transkript
* Diploma, mezuniyet belgesi
* İngilizce ya da  İtalyanca Yeterlilik Belgesi

Sanat ve dil eğitim programı ve ayrıca sanat alanlarında lisans ve yüksek lisans sunan kurumların katılım şartları, ülke ve okula bağlı olarak zaman zaman farklılık gösterir. Ülkenizi, okulunuzu ve size uygun programı seçmek adına akademik danışmanlık almanızı öneririz. Böylece sizin kriterlerinize uygun seçeneklere ulaşmanız ve doğru tercihlerde bulunmanız kolaylaşır. York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı bu alanlarda danışmanlık sunmaktadır. Bünyemizdeki alanında profesyonel akademik danışmanlar eşliğinde; Başvuru koşulları ve süreci hakkında bilgi alır, gereken evrakları temin etmeniz halinde başvuru ve vize işlem süreci sizin adınıza yürütülür, konaklama, havaalanı transferi, uçak bileti vb. konularda ücretsiz olarak tam destek alabilirsiniz. Ayrıca eğitim süreciniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizin adınıza sanat ve dil eğitimi alabileceğiniz ve lisans programına katılabileceğiniz bazı ülkeleri ve o ülkelerdeki seçkin üniversiteleri inceledik. Gelin birlikte göz atalım.

İtalya NABA Üniversitesiİlk sırada moda akımının öncüsü olan ve romantik karakteri ile bizi büyüleyen İtalya var. İtalya, sanat anlamında güçlü bir tarihe tanıklık etmiş, pek çok ünlü sanatçı yetiştirmiş ve yine pek çok sanatçıya ilham olmuş ülkelerden biridir. Neredeyse her sanat tutkununun ruhuna dokunan İtalya, eminiz ki sizi de çok etkileyecek ve büyüleyecektir.

İtalya’nın Milano şehrinde bulunan Naba Accademia di Belle Arti 1980 yılında kurulan ve dünya çapında üne sahip olan sanat kurumlarından biridir. Sanatın bambaşka bir boyut kazandığı, estetik ve duygu ile buluştuğu İtalya’da, sanat, tasarım, moda, mimarlık ve daha pek çok bölümde yaz okulu, lisans ve yüksek lisans programları sunulur. Naba, İtalyan Milli Eğitim ve Araştırma Bakanlığından onaylı olarak kurulan ilk özel sanat üniversitesidir. 3 yıllık eğitim sunan bölümleri ise, YÖK denkliğine sahiptir. Naba University, başarısını bünyesinde yer alan güçlü eğitim kadrosuna ve modern eğitim çalışmalarına borçludur. Dil eğitimi kapsamında İngilizce ve İtalyanca seçenekleri bulunur. İtalyanca programlara katılım için öğrencilerin B1.2 seviyesinde İtalyanca bilgisine sahip olması istenir.

İtalya NABA bünyesinde lisans eğitimi 3 yıl süreyi kapsamaktadır. Lisans için başvuruda bulunabileceğiniz alanlar; Tiyatro, Görsel Sanatlar, Medya, Moda Tasarım ve Grafik Tasarım bölümlerini kapsar. İtalya Naba’daki bu bölümler için belirlenen yıllık ücret ise; 15.490 €’dur.

NABA İtalya’da master (yüksek lisans) eğitimi ise, 2 yıl süre ile verilir. Fakat dilerseniz yoğunlaştırılmış olarak sunulan 1 yıllık program seçeneği de vardır. Fakat 1 yıllık programda katıldığınız alanda deneyime sahip olmanız önemlidir aksi takdirde yoğunlaştırılmış eğitim çalışmaları size ağır gelebilir. Yukarıdaki alanlara ek olarak İtalya master programında; İletişim Tasarımı, Yaratıcı Reklamcılık, Çağdaş Sanat, İletişim Tasarımı ve Görsel Sanatlar bölümleri de yer alır. İtalya NABA’da yaşayarak ve deneyimleyerek öğrenme prensibi ile eğitim görürsünüz. Bu eğitimlerde sınıflarda takımlar oluşturup sektörünüzdeki ünlü firmalar ile çalışır ve tasarım detaylarına hakim olursunuz.
Yüksek lisans programlarına katılım yılda iki kez Şubat ve Ekim aylarında gerçekleştirilir. 2 yıllık yüksek lisans eğitim ücreti ise; 12.950 €’dur.

Sanat ve dil eğitiminin buluştuğu Naba University’de yaz okulu programları da mevcuttur. Yaz okulu kapsamında sunulan programlar; Moda, Mimarlık, Aydınlatma Tasarımı, Ürün Tasarımı ve Görsel Tasarım alanlarında düzenlenmektedir. Alanınıza uygun olan programı seçerek 2 ve 8 hafta arasında katılım sağlayabilirsiniz. Program kapsamında günde 2 saat dil eğitimi dışında seçtiğiniz bölüme göre farklılık göstermekle beraber haftada 20 saati kapsayan eğitim çalışmaları gerçekleştirirsiniz. Sanat eğitimi dahilinde ise; sanat tarihi derslerine katılır ve profesyonellerin yönlendirmeleri ile keşif projeleri yürütme şansı bulursunuz. İki haftalık İtalya yaz okulu ücreti ise; 1595 €’dur.

NABA bünyesinde konaklamalarınızı üniversite kampüs yurtlarında paylaşımlı ya da tek kişilik odalarda gerçekleştirebilirsiniz. Lisans ve lisans üstü programlarda konaklama ücreti yıllık ücrete dahildir. Yaz okulu için ise; 2 haftalık konaklama ücreti çift kişilik odada 500 € tek kişilik odada ise 700 €’dur.

İtalya’daki sanat ve dil eğitiminiz süresince ders dışındaki zamanlarınızda okulun düzenlediği çeşitli etkinlik ve gezi organizasyonları ile şehri keşfedebilirsiniz. Dil eğitiminize de olumlu etkileri olacak bu geziler sırasında; Rönesans'ın şehri Floransa’daki arkeoloji ve sanat zenginliğini deneyimler, Santa Croce'nin Orta Çağ'dan kalma sokaklarını gezebilirsiniz. Uffizi müzesi ve Michelangelo'nun ünlü Davut heykeli gibi pek çok eseri yakından görme fırsatını yakalar, Leonardo da Vinci'nin akıl almaz makinelerini inceler, Brunelleschi'nin tarihi kubbesini ve eski şehrin az bilinen noktalarını keşfetme şansı bulabilirsiniz.

University of the Arts LondonRönesans dönemine tanıklık etmiş ve bu dönemde güçlü bir sanat geçmişi oluşturmuş ülkelerden biri olan İngiltere’deyiz. 1994’de kurulan İngiltere Sanat Konseyi o tarihten beri ülkedeki sanata ayrılan payların düzenlemesini sağlamakta ve sanat faaliyetlerini hayatta tutmaya çalışmaktadır. Avrupa’daki farklı ve ince duruşu ile sanata da farklı bir bakış açısı kazanmamızı sağlayan İngiltere’de sanat tutkunları için University of the Arts London’u seçtik.

University of the Arts London İngiltere’nin ve dünyanın önemli şehirlerinden biri olan Londra’da, 19. ve 20. yüzyıllarda kurulan 6 başarılı sanat kolejinin birleşimi ile kurulmuştur. Bu seçkin üniversite West End bölgesinde ünlü Oxford Street’te büyük kampüsü ile oldukça geniş bir alanda yer almaktadır. Sahne sanatları, moda, iletişim ve dizayn alanlarında Avrupa çapında en farklı eğitim programını sunan okulların başında gelir. Yüz farklı ülkeden uluslararası öğrencileri ağırlayarak bünyesinde yüksek lisans ve yıl boyunca kısa programlar sunmaktadır. Başarılı bir sanatçı olmanız ve uluslararası üne kavuşmanız University of the Arts London ile sadece an meselesidir.

University of the Arts’da yüksek lisans eğitimi 1 yıllık süreyi kapsar. 100’den fazla bölümde eğitim imkanı mevcuttur. Programa part time olarak 2 yıl süre ile de katılmanız mümkündür. İletişim Tasarımı, Lisansüstü Diploma Yayın Gazeteciliği, Görsel Sanatlar, Moda Fotoğrafçılığı, İç Mekan Tasarımı, Stratejik Moda Pazarlama, Tekstil Tasarımı, Mimarlık: Kentler ve Yenilik, Moda Girişimciliği ve Yenilik, Oyunculuk – Drama, Moda Tasarımı Yönetimi, Grafik Tasarım, İnovasyon Yönetimi, Görsel Sanatlar: İllüstrasyon bölümleri master eğitimi alabileceğiniz bölümlerden bazılarıdır. Yüksek lisans programında yer alabilmek için IELTS skorunuzun 5 olması istenir. University of the Arts London’da geçireceğiniz bir yıl sonunda kazanacağınız deneyim ve vizyon ile kariyeriniz adına güçlü temeller oluşturma şansına sahip olursunuz. Tam kapsamlı ve geniş üniversite kampüsünde üst düzey araştırma, alanında profesyonel sanatçılar ve eğitmenler ile çalışma ve renkli sanat atölyelerinde uygulama yapma imkanları sizi bekliyor.
University of the Arts London yıllık yüksek lisans ücretleri; 10.120 £ ile 15.180 £ arasında seyretmektedir.

Hem dil becerilerini geliştirmek hem de yetenek ve yaratıcılığını kuvvetlendirmek isteyenler adına ise akademik yıl kapsamında çeşitli zamanlarda kısa programlar düzenlenmektedir. ‘English Plus’ kapsamında sunulan bu programda orta seviye İngilizce ile; Sanat Tarihi, Tasarlama ve 3D Sanat Yapma, Dijital Grafik Tasarım, Güzel Sanatlar, Ürün Tasarımı, Aksesuar Tasarımı ve Moda Tasarımı gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. Dil eğitimine ek olarak yurt dışı eğitim deneyimi kazanmanızı sağlayan bu programda sanat faaliyetleri gerçekleştirerek kendinizi keşfetme ve geliştirme şansını sahip olursunuz. Sanat ve dil eğitimi programına yıl içindeki tatillere denk gelen 4 farklı zamanda 2 hafta ile 2 ay arasında katılım sağlayabilirsiniz. Kurs katılım ücretleri seçeceğiniz programa göre farklılık göstermektedir. Ayrıntılı tarihler ve ücretleri www.arts.ac.uk adresine girip Contact UAL kısmından alanınızı ve sürenizi seçip form göndererek öğrenebilirsiniz.

İngiltere University of the Arts London bünyesinde lisans ve yüksek lisans öğrencileri üniversite yurdunda konaklama yapmaktadır. English plus programına katılan öğrenciler ise, aile yanında, paylaşımlı evlerde ve yine okul yurdunda konaklama yapabilirler. Konaklama ücretlerini yukarıdaki adresten öğrenebilir ayrıca dönemsel olarak sunulan indirim kodları ile uygun fiyatlarda konaklama imkanı bulabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim döneminiz boyunca uluslararası öğrenciler ile bir araya gelip pek çok yabancı arkadaş edinebilir, okulun çeşitli etkinlik programlarında yer alabilirsiniz. Ayrıca yine okul kapsamında düzenlenen İngiltere sanat gezileri ile tarihi ve sanatsal keşiflerde bulunabilirsiniz. Ders dışındaki zamanlarınızı değerlendirmek adına gerçekleştirebileceğiniz pek çok aktivite bulunur. Kampüs içinde film gösterimleri ile tiyatro ve dans gösterilerine katılabilir, çeşitli sanat oyunlarında yer alabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’nin kalbi Londra’nın ve diğer önemli şehirlerin görülmeye değer güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Dünyaca ünlü sanat müzelerine sanat rehberleri ile yapılan geziler ise oldukça keyifli ve eğiticidir.

Art Institute of VancoverKanada her alanda farklı özelliklere sahip ülkelerden biridir. Ayrıca iklimi, doğası, yaşam kalitesi, gelişmiş şehirleri ve sonsuz kıyıları ile eşsiz bir tarihe sahiptir. Kanada, tarih boyunca sanat adına da pek çok gelişim ve atılım göstermiştir. Dünyaca ünlü pek çok yeteneğe hem ev sahipliği yapmış hem de ilham olmuştur. Her alanda olduğu gibi sanat alanında da farklı karakterini ortaya koyan Kanada, yetenekli sanatçı adaylarına pek çok imkan ve olanak ile eğitim ve gelişim şansı sunmaktadır.

Kanada’da sanat eğitimi almak isteyenlerin hayalini süsleyen Art Institute of Vancouver, Kanada’nın ve hatta dünyanın en yaşanılabilir şehri olan Vancouver’da faaliyet göstermektedir. Bu üniversite 1929 yılında sanatçı üyeler ve bireyler tarafından hayata geçirilmiş bir kurumdur. Yaklaşık 90 yıllık tarihe sahip olan bu kurum günümüze kadar pek çok yetenekli ve başarılı öğrenci mezun etmiş ve sanat dünyasına kazandırmıştır. Kuzey Amerika’nın en büyük okulu olan Art Institute of Vancouver, Kanada ve Amerika’da 55 kurum ile ortak çalışmaktadır. Tasarım, moda ve mutfak alanlarında ciddi başarılara sahiptir. Okul bünyesinde sunulan sertifika, diploma, lisans ve yüksek lisans programları 1 ve 3 yıllık süreler ile verilmektedir. Okul nüfusunun %20’sini uluslararası öğrenciler oluşturur ve okul 2500 öğrenciye ev sahipliği yapar.

Art Institute of Vancouver bünyesinde; Dijital tasarım, İç Mimari, Grafik Dizayn, İleri Grafik Tasarım, Endüstriyel Tasarım, Web Tasarım ve Geliştirme, Web Tasarımı ve İnteraktif Medya Dijital Görüntü Yönetimi, Ses Üretimi, Fotoğrafçılık, Dijital Film ve Video Prodüksiyon, Oyun Sanatı ve Tasarımı, Görsel ve Oyun Programlama, Film ve Televizyonda Görsel Efektler Canlandırma, Sanat ve Tasarım, 3 D Animasyon ve Oyunları Modelleme, Profesyonel Görsel İşitsel Profesyonel Kayıt Sanatları, Moda Perakendeciliği, Moda Tasarımı Moda Pazarlaması, Pişirme Sanatı, Pastacılık, Mutfak Sanatları, Ağırlama ve Restoran Yönetimi gibi pek çok bölümde eğitim imkanı bulunur. Tüm bu programlar Amerika çapında farklı lokasyonlarda sunulmaktadır.

Sertifika, diploma, lisans ve yüksek lisans eğitim detaylarına https://www.artinstitutes.edu/gainful-employment-data adresinden lokasyon ve program seçimi yaparak ulaşabilirsiniz. Bu sayfada seçtiğiniz programın süresi, şartları, eğitim çalışmaları ve ücretleri yer alır. Art Institute of Vancouver’da yıllık eğitim ücretleri 16.000 CAD’dan başlamakta ve 79.000 CAD’a kadar seyretmektedir. Tüm bu programlar kapsamında yürütülen eğitim çalışmalarının içeriğinde; kampüs imkanlarından bütünü ile faydalanma, alanında deneyimli ve başarılı eğitimciler tarafından ders alma, yetenek ve tercihleri uyuşan öğrenciler ile grup çalışmalar gerçekleştirme, yüksek maliyetler ile organize edilen araştırma imkanlarından faydalanma ve yeteneğinizi bir üst boyuta taşıyacak uygulamalar yapma şansı bulursunuz. Bu programlar için upper intermediate seviyede dil bilgisine sahip olmanız ve İngilizce yeterlilik belgesi sunmanız gerekmektedir.

Sanat ve dil eğitimi kapsamında ise yıl boyunca 11 haftalık programlar düzenlenir. Bu programlara yukarıda saydığımız alanların tümünden katılım sağlayabilirsiniz. Başlangıç tarihleri Nisan, Temmuz ve Ekim aylarıdır. Lise mezunu, üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olanlar programa kabul edilir. Katıldığınız bölüm hakkında eğitim ve deneyime sahip olmanız gerekmez fakat belli bir yeteneğe sahip olmanız beklenir. Bu program sonunda öğrencilere uluslararası sertifika verilir. Program kapsamında orta düzey dil eğitimi ile beraber seçtiğiniz alanda sanat tarihi derslerine katılır ve sanat projeleri yürüterek uygulama yaparsınız. 11 haftalık sanat ve dil eğitimi program ücretleri 5500 CAD ve 6800 CAD arasında seyretmektedir.

Program kapsamında konaklamalarınızı seçtiğiniz kampüsün öğrenci yurtlarında gerçekleştirebilirsiniz. Lisans ve yüksek lisans dahil olmak üzere tüm program için konaklama ücretleri eğitim ücretinden ayrı hesaplanır. Katıldığınız alan ve kampüslere göre fiyatlar değişiklik gösterir. Tek ve çift kişilik seçenekler mevcuttur. Yukarıdaki web adresinden yapacağınız başvuru detaylarında konaklama ücretleri ve detaylarına da ulaşabilirsiniz.

Kanada’da geçireceğiniz eğitim süreniz boyunca sanata ve sanat tarihine doyacağınız pek çok organizasyon düzenlenir. Çeşitli sosyal etkinlik ve aktiviteler dışında, sizi motive edecek farklı gezilerde yer alabilirsiniz. Dünyaca ünlü gösteri topluluğu Cirque de Soleil’i canlı izleme, yerel tiyatro gösterilerine katılma,  Stratford festivali ve Shaw Festivali’ne gitme şansı bulabilirsiniz. Charlottetown ve Atlantik Tiyatro festivalinde "Rainbow Stage, Anne of Green Gables ve The Musical" her yıl oynanmaktadır. Halifax'a da her yıl kalabalık sanatsever gruplar akın eder. Opera, bale ve klasik müzik tutkunu iseniz hem yerli hem de yabancı pek çok eser izleme fırsatı bulabilirsiniz. Vancouver, Toronto, Ottawa müzelerini ziyaret etmeniz halinde, Hermitrage Müzesinin Hazineleri, Picasso'nun Erotque'i , Commedia del Art'ın seramikleri, Matisse'nin eserlerini yakından görme imkanına sahip olursunuz.

Örnek olarak araştırdığımız bu 3 kurum dışında pek çok ülkede farklı kurumlar sanat ile dil eğitimini buluşturmaya devam etmektedir. Siz de sanat ile nefes alıyor ve güçlü bir sanat kariyerine sahip olmak istiyorsanız. Hem farklı diller öğrenme ve dil eğitiminizi üst seviyelere taşıma, hem de sanata bambaşka pencerelerden bakma şansını mutlaka değerlendirin.

Yurt dışı eğitim ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
 

 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 17:07:53

2017-12-05 14:07:53