Lütfen bekleyiniz...

Dil Eğitimi İçin E-Kitap Önerileri! İngilizce Dil Eğitimi Esnasında kullanabileceğiniz İngilizce e-kitaplar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dil Eğitimi İçin E-Kitap Önerileri! İngilizce Dil Eğitimi Esnasında kullanabileceğiniz İngilizce e-kitaplar

Dil Eğitimi İçin E-Kitap Önerileri! İngilizce Dil Eğitimi Esnasında kullanabileceğiniz İngilizce e-kitaplar

İngilizce dil eğitimi esnasında bazen materyal seçeneklerini artırmak iyi bir yol. Elektronik ortamlardan yardım almak, dil eğitimi esnasında en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesi. Özellikle İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan gelen çeşitli e-kitaplar kitaplar kelime bilginizi artıracaktır. Eğer herhangi bir yurt dışı dil okulu programına kayıt olduysanız, bulunduğunuz programda e-kitap materyalleri öğrencilere sağlanıyor fakat repertuarı artırmakta fayda var.

Söz konusu dil eğitimi ve İngilizce eğitimi odaklı e- kitapsa Arthur Conan Doyle’un Sherlock Holmes’un kitapları geçmişten günümüze her zaman liste başı oldu. Dedektif Sherlock Holmes kitapları, İngilizce’ye geniş kelime yeplazesi açısından yardımcı olurken Arthur Conan Doyle’un yalın anlatımı da İngilizce dil eğitimi çalışmanıza katkı sunar. Muhakkak Sherlock Holmes hikayelerinin tamamı dikkate değer ancak İngilizce dil eğitimi için en uygun kitabın, karma hikayelerden oluşan bir kitap olduğunu söylemekte fayda var.

İngilizce Dil Eğitiminize Katkıda Bulunabilecek E-Kitap Tavsiyeleri

 

 İngilizce Dil Eğitimi ile Birlikte Espri Anlayışını Geliştirebilir: Sherlock Holmes The Short Stories

Arthur Conan Doyle’un anlatım biçimi ve Sherlock Holmes’un mizacı, biraz daha mizahi bir kitap oluşturması nedeniyle Sherlock Holmes Short Stories e-kitap, 1 taşla 2 kuş vurmanıza yarayabilir. Dr. Watson ve Sherlock’un 6 küçük hikayeden oluşan kitabı, e-kitap arşivlerinde bulunabilir. Sherlock Holmes kitaplarının bu serisi, Upper seviyesi İngilizce kullanıyor.

Dil Eğitimi Esnasında Saf Bir İngilizce Mi İstiyorsunuz? William Shakespeare The Taming of the Shrew

Biraz daha geleneksel bir İngilizce kullanması nedeniyle yurt dışı İngilizce dil okulları, enstrümanlarının içerisine Shakespeare e-kitap arşivlerini eklemezler. Zira Shakespeare’in The Taming of the Shrew kitabı, özellikle kısalığı ile İngilizce eğitim sırasında kullanılabilecek kitaplardan bir tanesi.  Komedi, aşk, dram ve aksiyon gibi öğeleri bir arada tutan The Taming of the Shrew e-kitabı, bir aşk ve kıskançlık öyküsüyle İngilizce dil eğitimi tecrübenizi farklı bir boyuta taşıyacaktır.

Akıl Oyunları ve İngilizce Dil Eğitimi: Agatha Christie – A Murder is Announced

Bir gazetecinin hikayesini anlatan kitap, gizemli bir cinayeti çözmeye çalışan ve bu olayları haberleştirmeye çalışan bir gazetecinin hikayesini anlatıyor. Korku, suç ve aksiyonun bir arada olduğu bu kitap, e-kitap formatlarında hemen hemen tüm platformlardan indirilebilir. Seviyesi ise Upper.

E Kitap Tavsiyeleri Konusunda Olmazsa Olmaz: Schindler’s List

İngilizce dil eğitimi konusunda yurt dışı okullarının genellikle müfredatlarına ekledikleri ve son yıllarda e-kitap olarak tercih ettikleri Schindlers’s List, daha çok Steven Spielberg’ün çalışmasıyla biliniyor. Oskar Schindler isimli bir iş adamının 2. Dünya Savaşı esnasında yaşadıklarını anlatır. Dram türündeki kitabın İngilizce seviyesi ise Advaced...

Schindler’s List filmi, yönetmeni Spielberg ile birlikte 7 farklı dalda Oscar ödülü kazandı. İngilizce dilinizi geliştirebilecek e kitap tavsiyeleri konusunda da listelerin başında.

Bilim Kurgu ve Gizem Airport – Arthur Hailey

Pekçok İngilizce dil okulu bu kitabı seviye tespit testlerine konu ediyorlar. Ayrıca e-kitap formatıyla bulabileceğiniz Airport e-kitabı, bir havaalanında 1967 yılında meydana gelen gizemli olaylara ışık tutuyor. Gizem dolu bu kitabı okurken, İngilizce dil eğitimi gidişatınızda da çıkış yakalayacaksınız. Seviyesi ise Advaced.

Tam Bir Klasik: Jane Austin’in Persuasion Kitabı

Yaklaşık 2,300 kelimeden oluşan ve İngilize eğitim açısından uygun bir uzunluğa sahip olan Persuasion e kitabı, Upper Intermediate seviyesinde ve romantik türünde. Bazı e-kitapların içeriğinde yer alan çoklu şık test seçenekleriyle bu kitapla ilgili İngilizce seviyenizi test edebileceksiniz.

Kitapta bir kaptan ile iki farklı kadının hikayesi işlendi.

 

 İngilizce Dil Eğitimi İle Birlikte İş Dünyası Vizyonunuzu Da Geliştirin: Bill Gates – Business at the Speed of Though

Bill Gates’in genç girişimcilere yönelik yazdığı bu kitap, İngilizce dil eğitimi konusunda da akıcı, güncel ve ‘sokak İngilizcesi’ açısından okuyucularına faydalı olabilir. 1999 yılında bu kitabı kaleme alan Bill Gates, Microsoft deneyimini bu kitaba aktardı ve IT teknolojileriyle ilgili bilgi birikimleri bu kitapta yer alıyor.  Bu kitap, e-kitap formatına aktılmasıyla özellikle 17 – 20 yaş arasındaki girişimci adayları tarafından fazlasıyla tercih ediliyor.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-12 18:35:10

2018-04-12 15:35:10