Lütfen bekleyiniz...

Çocuklara Dil Eğitimi İçin Tavsiye Filmler: Hangi Filmlerle Çoucuğunuza İngilizce Eğitimi Sağlayabilirsiniz?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Çocuklara Dil Eğitimi İçin Tavsiye Filmler: Hangi Filmlerle Çoucuğunuza İngilizce Eğitimi Sağlayabilirsiniz?

Çocuklara Dil Eğitimi İçin Tavsiye Filmler: Hangi Filmlerle Çoucuğunuza İngilizce Eğitimi Sağlayabilirsiniz?

İngilizce, unutulabilir ve pratiğini yitirebileceğiniz bir dil. Daha kapsamlı dil eğitimi ve pekiştirici olabilmesi adına, yaz okulları ve dil okulları gibi çeşitli aktivitelerden faydalanabiliyorlar. Bunun yanısıra veliler, çocuklarının İngilizce dil eğitiminin aksamaması adına çeşitli filmlerden veya materyallerden destek alabiliyorlar. Kısa vadeli bir çözüm olan filmlerle İngilizce eğitimi, hem işitsel hem de görsel açıdan faydalı olabilir.  Bu konuda çeşitli İngiliz klasik romanları, hikayeleri sizlere yardımcı olacaktır. Film listemiz, ağırlıklı olarak bir çocuk kitabı yazarı olan ve İngiliz edebiyatının efsane isimi, Dr. Seuss’un kitaplarından uyarlanan filmlerden oluşuyor. The Cat In The Hat, Lorax, Horton Hears A Who gibi oldukça iyi, eleştirmenlerden tam not almış filmler, listemizde yerini aldı.

Filmlerin, İngilizce dil eğitimi için böylesi önem taşıması film İngilizcesinin her zaman akışkan, güncel ve müziğe dayalı olmasıyla ilgili bir durum. Eğlendirici, diyalogların akışı, karakterlerin cümlelere karşı tepkileri, çocukların İngilizceyi daha iyi kavrayabilmelerini sağlayacaktır.  Üstelik, kültür hakkında bir öngörü de beraberinde gelir. İşte, çocuklar için İngilizce dil eğitimi sağlaması için iki tane film örneği...

 

Çocuklarınızın İngilizce Dil Eğitimi İçin Tavsiye Filmler Listesi

 

  • Seuss – Lorax

Bir İngiliz Edebiyatı klasiği olan Lorax, Dr. Seuss’un aynı isimdeki kitabından uyarlama bir film. Tamamiyle çocuklara yönelik çekilmesinin yanısıra; yetişkinlere de hitap edebiliyor. Çocuğunuza kültür, edebiyat, İngilizce eğitimi gibi detayları sağlamakla birlikte doğaya bakış açısını da geliştirecektir.  Animasyon türündeki Lorax’ın konusuna bakarsak; sevimli bir yaratık Lorax’ın doğa mücadelesini işliyor. Filmde sık sık işlenen “Unless someone like you ccares a whole awful lot, nothing is going to get better, it’s not” ifadesi, çocuklarınıza çok fazla şey ifade edecektir...

 

  • The Cat In The Hat – Dr. Seuss

Filmin yaş ortalaması +13.  Yine Dr. Seuss’un aynı isimdeki eserinden yola çıkarılarak beyaz perdeye dökülen The Cat In The Hat, insan görünümündeki bir kedinin, evde yalnız kalan çocukların başına açtığı belaları anlatıyor. Aynı zamanda çeşitli sinema sanatlarıyla da bezenen film, 2004 yılında çekildi ve en yüksek skorlara sahiptir.

 

  • Horton Hears A Who?

2008 yılında vizyona giren ‘Horton Hears A Who’ filmi, yukarıdaki örnekler gibi bir çocuk romanından beyaz perdeye aktarıldı. Seslendirmelerinin Jim Carrey ve Steve Carell’in gerçekleştirmesi nedeniyle, çocuklarınız bu filmle daha fazla eğlenecek. Eğlenceli, duygusal ve “dost acı söyler” temalı bu film, yine Dr. Seuss’un Horton Hatches The Egg ve Horton Hears A Who kitaplarından uyarlandı. Hedef kitlesi 11 yaş altı çocuklar olarak açıklanmış. Fil karakterindeki Horton’un aşırı gelişmiş hayal gücü, çocuklarınızı oldukça etkileyecektir. Ayrıca, popüler çizgi filmlere yönelik yaptığı göndermeler de oldukça güldürücüdür.

 

  • Beauty and The Beast

Türkçeye Güzel ve Çirkin olarak çevrilen bu eser, bir başka hikayeden filmle aktarılmış film yeplazesinin içerisinde. 1992 yılında Disney tarafından çekilen bu film, beyaz perdede de klasiklerin arasına girmeyi başardı ve pek çok kez günümüze uyarlandı. Çocuklara sevginin, farklılıkların kötü bir şey olmadığının, farklılıkların hoşgörü ile karşılanması gerektiğinin önemi anlatılıyor. Hoş betimlemeler ve müzikler ile süslenmiş keyifli bir film.

 

İngilizce Dil Eğitimi İçin, Klasiklerden Uyarlanan Filmleri Tercih Edebilirsiniz

 

Fark ettiğiniz gibi, yukarıdaki film listemiz hemen hemen her okulda okuyulan İngiliz klasiklerinden oluşan bir derleme, liste. Çocuklarınıza edebiyat alanından uyarlanmış filmler ile İngiliz eğitimi sağlayabilirseniz, çocuklarınızın okul sıralarında bu hikaye kitaplarına verebilecekleri tepkiler daha katılımcı olacaktır.

Eklenme Tarihi: 2018-04-13 19:16:09