Lütfen bekleyiniz...

Çocuklar İçin Yurtdışında Dil Eğitimi: Bilmeniz gereken her şey!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Çocuklar İçin Yurtdışında Dil Eğitimi: Bilmeniz gereken her şey!

Çocuklar İçin Yurtdışında Dil Eğitimi: Bilmeniz gereken her şey!

Çocuklar için yurtdışında dil eğitimi, belirli bir yaş aralığındaki çocuklara genellikle yaz dönemlerinde tercih ediliyor. Yurtdışı dil eğitimi konusu pekçok kategoride değerlendirilebilir lakin en fazla tercih edilen çeşitleri İngilizce eğitim sağlayan yaz okulları programları. 2 hafta ile 2 ay aralığında devam eden yurtdışı yaz okulları, yurtdışı dil eğitimi programları arasında standart eğitimleri kapsıyor. Bunun yanısıra çocuklar için futbol yaz okulları, yazılım eğitimleri, güzel sanatlar kursları da yurtdışında dil eğitimi programlarına dahil ediliyor. Yani, güzel sanatlar alanında, teknoloji alanında açılan kurslar da yaz okulları programları olarak geçer. Bu yaz okulları programları çerçevesinde, dil eğitiminin yanısıra kariyer odaklı ve kişisel gelişime ağırlık veren dil eğitimi programı olduğunu söyleyelim. Standart dil eğitimini kapsamayı amaçlar.

Böylelikle sınıf içerisinde İngilizce dil dersleri, kelime geliştirme dersleri gibi kurslar bulunuyor. Bunun yanısıra, sınavlara hazırlanan çocuklarınız söz konusu ise; tercihiniz standart yurtdışında yaz okulları programları olmalı, elbette. Yurtdışında dil eğitimi kısaca, çocuklarınızın bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmayı hedefler. Dil öğreniminiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmayarak ve bol bol pratik yapma fırsatları da olabilecek. Böylelikle yurtdışı dil okulu seçenekleri arasından çocuklarınızın hedeflerine en uygun olanı seçin ve yeni insanlar ve yeni kültürler deneyimlemenizi sağlarlar.

Yurtdışında Dil Eğitimi: İngilizce Yaz Okulları Hangi Ülkelerde?

Oldukça geniş kapsamlı bir soru... Hemen hemen avrupa’nın bütün kentlerinde, İngilizce yaz okulları programları bulunabilir. Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Malta, , Almanya, gibi ülkelerde bulunan en üst düzeyde akreditasyonlara sahip 250'den fazla dil okulu ile İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Bu ülkedeki yaz okulları, İngilizce eğitim açısından herhangi bir yeterlilik vs istememekle birlikte her okul begginer seviyesine kadar dil bilgisi bulunan öğrencilere kapılarını açıyorlar. Başlangıç, yani begginer seviyesi ile başlayacak olan öğrenciler, daha yoğun bir İngilizce dil eğitimi disiplininden geçeceklerdir. Dil öğrenmede işin en kolay kısmı başlangıç kısmıdır. Seviye ilerledikçe öğrenme süreci paralel şekilde uzamaktadır.

Yaz okulları programları çerçevesinde sık sık söylendiği gibi; standart bir program ile ortalama bir yılda rahatlıkla yabancı bir dili etkin şekilde kullanabilecek şekilde öğrenirsiniz.  Bunun sonucunda İnglizce dil okulu ve yaz okulları kapsamında veliler her yaz döneminde devamlılıkla düzenli olarak yurtdışı yaz okullarına gönderiyorlar. Bununla birlikte bir yandan eğitim alırken bir yandan da sosyal bir ortamda pratik yaparak İngilizce eğitiminin alınması daha fazla önemli. Yaz okullarının, dil okulu kapsamında, özellikle İngilizce eğitimlerde sosyal aktivitelere de önem vermesi bu yüzden.

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi Sırasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiniz ve çocuğunuz için en uygun yaz okulları programına yazıldınız. Öncelikle çocukların moral ve motivasyonu için yanına alacağınız kıyafetler oldukça önemli. Düşünürsek; İngiltere yaz okulları programına katılan bir çocuğunuz var ve yaz olması dolayısıyla havanın sıcak olacağını düşünmeniz oldukça doğaldır. Lakin, İngiltere eğitim açısından disiplinlerden disiplinlere koşuyor olsa da ülkenin kuzey ülkesi olması dolayısıyla uygun kıyafet seçimlerinin olmaması, çocuklarınızın moral ve motivasyonunu etkileyecektir.  Bavula koyulacaklar listesinin bir başka tarafı da, çocukların, yaz okulları içerisinde birbirileriyle paylaşacakları, hediye olarak verebilecekleri küçük şeyler. Bir parantez içerisinde hatırlatalım; ülkeler yiyecek girişlerine izin vermiyorlar.

En çok dikkat etmeniz gereken detaylara bir de dil çeşitliliklerini de eklememiz lazım. Her ülke, komşu ülkelerden dil özelliklerini almış olabilir veya çok uluslu bir eğitim disiplinine sahip olmuş olabilir. Örneğin İsviçre gibi. İsviçre, kantonlara bağlı olması nedeniyle dil çeşitliliği ile bilinen bir ülke. Yani, ‘Çocuğum İngilizce’nin yanısıra farklı bir dile de alışkanlık, aşinalık kazansın’ gibi bir düşünceniz varsa, İrlanda, İsviçre ve Kanada en uygun ülkeler. Bu ülkelerde, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca gibi dillere de İngilizce’nin yanısıra yatkınlık kazanabilirler.

 

Bir diğer taraftan da, aktivitelere dayalı, çocuklar için yaz okulları programları çerçevesinde gerçekleştirilen futbol yaz kampları da, yaz okulları kategorisinde değerlendiriliyor. Bu kamplar futbol bilgisini İngilizce eğitimlerle pekiştirerek, kişilere hem spor hem de dil eğitimi sağlıyorlar.

 

Yurtdışı İngilizce Dil Eğitimi: Ezcümleyle anlatırsak:

Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Öğleden sonraları ise diğer ülke çocuklarıyla kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenleniyor. Yurtdışı yaz okulları ile gerçekleşen aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber bulunulan bölgenin tarihi, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşmaktadır. Gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı arasından tercih yapılabilir. Hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler yapılır.

Yaz okuluna katılacak öğrenciyi ailesinden uzakta birkaç hafta geçirmeye hazırlamak oldukça önemlidir. Uzmanlar küçük yaşlardan itibaren sorumluluk almaya başlayan çocukların kişisel gelişiminin çok daha olumlu olduğunu belirtmektedir. Ayrıca erken yaşlarda farklı kültürlerle tanışmak çocuğun vizyonunun gelişiminde çok büyük katkı sağlayacaktır.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-27 11:01:47