Lütfen bekleyiniz...

Çocuklar İçin Yurtdışında Aşçılık Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Çocuklar İçin Yurtdışında Aşçılık Eğitimi

Çocuklar İçin Yurtdışında Aşçılık Eğitimi

Yurtdışında gerçekleştirilen yaz okulları çerçevesinde, 10 yaş ile 17 yaş aralığındaki çocuklarınız İngilizce dil eğitimiyle beraber aşçılık eğitimi de alabilecekler. Yurtdışında aşçılık eğitimi, öğrencilere  başarı sertifikası vermesiyle iyi bir gelecek de vaad ediyor. Çocuklarınızın aşçılık ve pastacılık mesleğine gönül versin istiyorsanız ve iyi bir şef olarak görmek istiyorsanız, İngiltere’deki yurtdışı aşçılık ve pastacılık eğitimi sizlere göre. Aşçılık, her yıl geçtikçe daha da artan gelir seviyesiyle kendinden söz etiriyor. Elbette, bunun çokta kolay bir iş olmadığını bilmeniz lazım. Günümüzde isminden söz ettiren aşçılar, küçük yaştan itibaren gastronomi dahil pekçok alanda yurtdışı eğitim alıyor ve tıpkı sizler için yurtdışındaki aşçılık eğitimi programlarına katılım sağladılar.

Dolayısıyla,  sanıldığı kadar basit değil. Son derece stresli, fiziksel olarak yorucu ve çok çalışmanızı gerektiren bir meslek olmasıyla, henüz genç yaşta bu stresin altından eğlenceli bir eğitimle hazırlıklı olunması lazım. Bir çok kişinin düşündüğünün aksine, profesyonellerde günün çok azı mutfakta geçer, diğer kısmı ise yöneticilikte biter. Mutfak yönetimi, planlama, malzeme siparişleri, işe alma, personeli eğitme, depo sayımı gibi daha bir çok günlük görevleri daha olacak. Yani, dolayısıyla direkt olarak yurtdışında aşçılık eğitimi alacak olanlar, restaurant ekosistemine dair eğitimler de alabilecek. Eğer yetenekli, tutkulu ve çok çalışkan olursanız mutlaka karşılığını alacağınız bir meslek aşçılık ve pastacılık size saygı, ün ve bilgi zenginliği sağlayacaktır.

Yurtdışında Aşçılık ve Pastacılık Eğitimi: İngiltere Yaz Okulları

Türkiye’de sınırlı sayıda ve yeni aşçılık ve pastacılık okulları bulunuyor. Bu okulların eğitim seviyesinin yüksekliğine dair çeşitli soru işaretleri var akıllarda. Oysa mutfak sanatları eğitimi Avrupa ve özellikle  İngiltere’deki köklü kuruluşlarla daha iyi bir aşçılık eğitimi alabilirsiniz. Yurtdışında,  duyduğunuz en ünlü şefleri mezun eden İngiltere’de, 4 farklı yaz okulları, sadece çocuklara yönelik eğitim sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında kapsamlı ve kaliteli bir eğitim için yurtdışına gitmeniz en iyi seçenek olarak çıkıyor karşımıza. Herşeyin ötesinde yemek sanatı gezmek ve farklı kültürleri de tanımaktan geçtiği için sadece eğitim değil eğitim sonrasında da bir ayağınızın yurtdışında olması ve dünya vatandaşı olmanız lazım.

Elbette, her şeyden önce bu tarz yaz okulları programlarının bir Culninary formatı gibi sadece yemek değil, aynı zamanda da sınıf içi İngilizce eğitimler de sağlanıyor.

Eğer aşçılık veya pastacılık eğitimi bana göre mi diye aklınızda bir düşünce varsa ve emin olamıyorsanız yurtdışındaki okullara yatırım yapmadan evvel belki Türkiye’de size aşçılığın temellerini verecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacak kısa bir kursa devam edip ardından evet dediğiniz anda çocuklarınızı yurtdışında eğitime yollayabilirsiniz.           . Mutfağa girmeden ne olacağını bilemezsiniz doğru bir karar için böyle bir yaklaşım doğru yöntem olabilir.

İngilizce Dil Seviyeniz Ne Olmalı?

Tabii ardından öncelikle yabancı diliniz -ki bir çok okulda eğitim alabilmeniz için aranan dil İngilizce ve aynı zamanda begginer seviyedeki çocuklar dahil, bu tip yaz okulları programlarına katılım sağlayabilirler. Dersler bu dilde yürüteceğiniz için aşçılık eğitimine başlamadan evvel önce İngilizcenizi geliştirmelisiniz. Bütçenize göre bu Türkiye’de mümkün veya yurtdışında da dil eğitimi alabilirsiniz.

İngiltere Yaz Okulları ile İngilizce ve Yurtdışında Aşçılık ve Pastacılık Eğitimi

Özellikle İngiltere’deki yaz okulları programları, hem sınıf içi yurtdışı eğitim sağlıyor aynı zamanda da  mutfak sanatlarının başlangıcı, temel seviyede mutfak bilgilerinden oluşan bir eğitim sağlıyorlar. Lakin,  başka bir direkt mutfak odaklı yurtdışı eğitim veya kursa katılacaksanız bu eğitimlerin süreleri genellikle 6 ila 9 ay arasında değişiklik gösterir. . Mutfak sanatlarındaki birçok eğitimin içinde staj imkanı da olduğundan mesleği pratik ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğitim sonrasında bir çok farklı restoranda ve farklı şeflerin yanında çalışarak hangi konuda uzmanlaşmak istediğinizi çok daha iyi anlayabilirsiniz. Formal eğitiminizi zaman zaman profesyonel aşçılık derneklerinin, otellerin veya restoranların kısa eğitim programlarına da katılarak daha da geliştirebilirsiniz.

Okulların sunduğu eğitim programları genellikle İngilizce dil eğitimi odaklı olsa da her okulda yemek yapma ve pasta pişirmenin özelliklerini ve detaylarını öğrenirsiniz. Yani malzemelerin çeşidini, hazırlamayı, pişirmeyi ve sunmayı pratik yaparak öğrenirsiniz.

Ayrıca mutfak malzemelerinin neler olduğunu ve bakımını da öğrenirsiniz. Bazı programlar dahilinde menü nasıl planlanır, porsiyon nasıl ayarlanır, malzemelerin tadına bakma J malzeme seçimi ve miktarı ile siparişine dair ipuçları, malzemelerin depolanması, yemek artıklarının nasıl aza indirilebileceği ve kullanım alanları gibi diğer yan konuları da işlersiniz.

İngiltere’deki yaz okulları ile birlikte hem İngilizcec dil eğitimi hem de aşçılık ve pastacılık eğitimi almış olan kişiler kariyerlerine ilk basamaktan başlamakla beraber daha iyi bir İngilizce, daha iyi yemek ve malzeme bilgisi, daha derli ve toplu bir mutfak ilişkisi getirecektir. Şefler, pasta şefleri ve aşçılar vakitlerinin büyük coğunluğunu ayakta geçirirler; pişirirler, keserler, karıştırırlar. Ağır tencereleri ve ürün kutularını kaldırabilmeleri gerekir. İngiltere’deki yaz okulları, çocuklarınızın eğitmenlerini örnek alarak daha da olgunlaştıracaktır.

İngiltere’de bulunan yaz okulları çerçevesinde sadece yemek yapmaz, aynı zamanda İngilizce eğitimi alabilir, branşlara yönelik eğitim alabilir, çeşitli sertifikalar edinebileceksiniz. Aynı  Mutfak personelini yönetmek ve bir gün kendi restoranını açmakta şefin görevlerindendir. Bu nedenle şefin işin stresine ve baskısına dayanabilecek kapasitelere henüz genç yaşlarda alışmak, şimdiden ayak uydurmakta önem var. İngiltere’deki yurtdışı eğitimler ile bir taraftan aşçılık ve pastacılık eğitimlerine başlar, bir taraftan da İngilizce dil eğitiminizi alır ve yarınlara daha da hazırlıklı olabilirsiniz. Bu aşamaya yükselmiş şefler yatırımcılar ile ortaklık sağlayarak kendi restoranlarını da açarlar. Ve en önde gelen şefler mutfaktan çok yatırımcılar ve müşteriler ile vakit geçirir.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-18 14:16:11