Lütfen bekleyiniz...

Çocuklar İçin Başlangıç Seviye Yurtdışı Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Çocuklar İçin Başlangıç Seviye Yurtdışı Yaz Okulları

Çocuklar İçin Başlangıç Seviye Yurtdışı Yaz Okulları

Çocuklar için düzenlenen yurtdışı yaz okulları, özellikle Intermediate seviyeden yani başlangıç seviyesi olarak tanımlanan B2 seviyesinden eğitim almak isteyen velilere yönelik gerçekleştiriliyor. Yurtdışı yaz okulları, 8 ile 17 yaş aralığı çocuklarınıza gerçekleştirilen İngilizce dil kursları ile ihtiyaçlarınıza yönelik eğitimler sağlayabiliyorlar. Sadece yurtdışı eğitim amaçlı değil, ülkedeki üniversite turlarıyla çocuklar tepeden tırnağa iyi bir eğitim ve öğretim dönemi geçirecekler. Bununla birlikte eğitim ile yaz tatilinin harmanlandığı bir yurtdışı eğitim programıyla çocuklarınız yoğun akademik yıl öncesinde moral ve motivasyon alabilecekler.

Yurtdışı Yaz Okulları, Başlangıç Seviye İngilizce Dil Eğitimi İçin De Tercih Ediliyor!

Yurtdışı yaz okulları için katılım sağlayarak 4-5 haftalık İngilizce eğitimi ile, üstelik yurtdışı eğitim tecrübesiyle okullarında çok daha büyük avantajlar edinebilirler. Uzun ve yorucu geçen bir eğitim döneminin öncesinde yurtdışı yaz okulları ile çocuğunuza verebileceğiniz en iyi eğitim yatırımı olarak onu yaşıtlarıyla birlikte eğlenebileceği aynı zamanda da eğlenirken öğrenebileceği iyi bir yaz okuluna yazdırmayı tercih etmek iyi bir atılım olacaktır.

Özellikle günümüz dünyasında teknolojiyle iç içe yaşayan çocuklarınızı teknoloji ile kendi pratik zekalarını birleşmesini sağlamak amacıyla, yurtdışı yaz okulları programlarını düzenleyen otoriteler yepyeni müfredatlarla karşımızda. Böylece, çocuklarınız tam olarak ihtiyacı olduğuı İngilizce seviyesine yönelik geliştirilecek, neye ihtiyacı olduğu ve ne aşamada İngilizce dil eğitimi alabileceği analiz edilerek ve bunu yaparken yabancı dillerini geliştirmelerine, yeni şeyler öğrenmelerine olanak sağlıyorlar. Her yıl birçok ailenin tercih ettiği bu yaz okulları yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da farklı ülke seçenekleriyle faaliyet gösteriyor. Çoğunlukta 7 ile 17 yaş arası öğrencilere hitap eden bu programlar sayesinde çocuğunuz özgüvenini tazelerken başka ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte yeni dünyalar da keşfetmeye başlayacaklar. Yaklaşık 2 aylık bir yurtdışında yaz okulları programı ile öğrenciler 1 seviye üste çıkabiliyorlar. Intermediate, B2 olarak adlandırılırken Upper seviyesine yükselebilirler

Konuşarak İngilizce Öğrenmek İçin Amerika ya da Kanada Yaz Okulları

Her içeriğimizde de belirttiğimiz gibi, yurtdışı yaz okulları ile ilgili arayış içerisindeyseniz ihtiyacınıza göre ülke ve ihtiyacınıza göre yurtdışında yaz okulları programları araısndan seçim yapıyoruz. Eğer çocuklarınıza ya da öğrencilerinize konuşarak İngilizce öğretmek istiyorsanız bunun için en uygun ülke Kanada ya da Amerika yaz okulları olacaktır. Çünkü İrlanda, İsviçre ve İngiltere’deki yaz okulları, çok daha formal formatta eğitim sağlamakla birlikte o ülkedeki insanların şiveleri nedeniyle çocukların kafaları karışabilir. Yurtdışında yaz okulları kategorisindeİngiltere, Amerika, Almanya, İrlanda, Malta, Kanada gibi pek çok ülkenin bulunduğu bu yaz okulları yalnızca sosyalleşme ve dil üzerine değil çocuğunuzun yeteneklerine paralel birden fazla eğitime de imkan sağlamaları açısından yurtdışında seçebileceğiniz yaz okulları da bulunuyor. Eğer direkt olarak branşa yönelik yurtdışında yaz okulları arıyorsanız, çocuğunuzun belirli seviyede bir İngilizce dil bilgisi olması gerekiyor. Özellikle Amerika gibi pek çok kültürü, milleti içinde barındıran ülkeler çocuğunuzu güvenle yollayabileceğiniz en iyi yurtdışı yaz okullarına sahip olmaları açısından tercih oranı daha yüksek. Ezcümle; konuşarak İngilizce öğrenmek için en uygun yurtdışı yaz okulları programları Kanada ve Amerika’da gerçekleştiriliyor.

Yurtdışında Başlangıç Seviyesi İçin Yaz Okulları Hangi Eğitimleri Verir?

Yurtdışında yaz okulları, genel İngilizce dil eğitimlerini ağırlıklı olarak veriyor. Yaz okulları ile birlikte üniversite sınavlarına yönelik İngilizce dil kurslarının yanısıra direkt olarak konuşma İngilizcesi ya da essay yazma İngilizcesine yönelik eğitimler sağlanır. Bildiğiniz gibi, özellikle Amerika ve İngiltere son dönemlerde branşlara yönelik yaz okulları ile tercih ediliyor.

Yaz okulları genel itibariyle 7-17 yaş aralığı için düşünülmüş ve faaliyete geçirilmiş programlardır. Bu programlar belli yaş grupları için ayrı ayrı düzenlenir. Bu yaş gruplarının aralığı çoğunlukla 14-17, 10-16, 8-15 olarak belirlenir. Bu programlar, ağırlıklı olarak uygulamalı eğitimler. Basketbol yaz okulları, futbol yaz okulları, yazılım ve teknoloji üretimi üzerine gerçekleştirilen yurtdışında yaz okulları, yaş ortalaması daha yüksek programlardır

Yurtdışında Yaz Okulları ile İngilizce Dil Eğitimi Ne Zaman Başlar? Ne Zaman Biter?

Yurtdışı yaz okulları programları haziran aylarında başlar ve ağustos ayının sonlarına doğru tamamlanır. Artık, eylül itibariyle o okullarda yetişkinler oturacak. Dolayısıyla yaklaşık 2 buçuk aylık bir süreç sizleri bekliyor.

Yurtdışı yaz okullarında çocuklar, sabah erken saatte derslere başlıyorlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle sosyal yönlerini geliştirebilirler. Bazı programlar tam gün ders, haftasonları gezi programları duyursa da bazı yurtdışı yaz okulları programları, yarım gün gezi yarım gün eğitim veriyorlar.

 

Yurtdışı yaz okulları ile tek amaç çocukların dil becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmak değil aynı zamanda öğretirken de eğlenmelerini sağlayarak motivasyon toplamalarını sağlamak olduğunu yineleyelim. Öğrencilerine farklı birçok aktiviteyle farklı düşünmeyi, arkadaş edinmeyi de aşılayan yaz okulları özellikle çağımız bilgisayar gençliğinin tam anlamıyla bir üretici, bir teknoloji üreticisi haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sabah başlayan dil eğitiminin ardından öğrenciler okulun düzenlediği kültürel, sportif diğer aktivitelerle güne devam ederler. Kimi zamanlarsa öğrenciler yine okulların düzenlediği kültürel geziler sayesinde gittikleri ülkenin farklı şehirlerini de görme imkanı bulabilmektedirler. Bütün bu faaliyetler sayesinde hem ufku genişleyen öğrenciler, yeni yerler keşfettikleri gibi sene içinde okulda öğrendikleri dersleri de tekrar ederek yaz tatilini bir eğitim dönemine dönüştürmüş olabilirler. Yurtdışında yaz okulları programlarına gitmenin bir öğrenci için en büyük avantajı iste derslerde gördüğü İngilizce’yi yaşayarak, pratik yaparak öğrenme imkanı bulabilmiş olmasıdır.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-30 15:13:53

2018-05-30 12:15:59