Lütfen bekleyiniz...

Çocuklar İçin Avrupa’da Yaz Okulu ve Dil Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Çocuklar İçin Avrupa’da Yaz Okulu ve Dil Eğitimi

Çocuklar İçin Avrupa’da Yaz Okulu ve Dil Eğitimi

Çocuklar için Avrupa’da geliştirilen yurtdışı yaz okulu programları ve dil eğitimi programları haziran, temmuz ve ağustos aylarında başlıyor 7-17 yaş arası öğrencilere yönelik sağlanıyor. Çocuklar için sağlanan avrupa’da yaz okulu programlarına hem dil geliştirmek, sertifikalara sahip olabilmek hem de tatil ile eğitimi birleştirmek için katılabiliyorlar. Çocuklar için Avrupa’da gerçekleştirilen 2018 yaz okulu ve dil eğitimi programları, çocuklarınızın gelişimine, sosyalliğine ve geleceğine çok faydalı olacağına inandığımız yurtdışı yaz okulu eğitimleri öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra zengin içerikli sosyal aktiviteler de sunuyor.

Çocuklar İçin Yaz Okulu ve Dil Eğitimi Programları Hangi Ülkelerde?

 İngiltere Yaz Okulu, İsviçre Yaz Okulu, İrlanda Yaz Okulu ve Malta Yaz Okulu gibi 2018 yaz dönemi içeirsinde gerçekleştirilen yaz okulu çerçevesinde, çeşitli programlar, çocuklarınızı bu yaz dönemi içeriside de karşılamaya hazırlanıyor. Dünyanın hemen hemen çoğu ülkesinden aynı yaş grubundaki öğrencileri aynı çatı altında buluşturan yaz okulu programları, dil eğitimi çısından öğrenciler arasında uzun yıllar sürecek kalıcı bir dostluk kurulmasına olanak tanıyor. Yurtdışındaki yaz okulu ve dil eğitimi programlarının en büyük avantajı okulun bulunduğu ülkede konuşulan dile uyum sağlama konusunda çocuklara ve gençlere yardımcı olmasıdır.

Yaz okullarında 7-17 yaş arasındaki öğrenciler sabah saatlerinde yabancı dil derslerine katılırlar. Yurtdışı yaz okulu programları, derslerden sonraları ise birbirleriyle kaynaşıp aktif rol alabilecekleri çeşitli sosyal aktiviteler düzenleniyor. Bu aktiviteler okuldan okula değişmekle beraber bulunulan bölgenin tarihi, el sanatları, müzik, okuma, drama, sinema ve pek çok spor etkinliğinden oluşmaktadır. Gidilen bölgeye uygun olacak şekilde yüzme, kürek, futbol, basketbol, tenis, binicilik gibi pek çok spor dalı arasından tercih yapılabilir. Hafta sonlarında ise yakın şehirlere, eğlence parklarına, tarihi bölgelere geziler düzenlenir; barbekü partileri, piknikler yapılır.

Detayları ile Avrupa Yaz Okulu Programları

Yurtdışında yaz okulu çerçevesinde dil eğitimi almaya giden öğrenciler yaş gruplarına göre yurtlarda veya gittikleri ülkenin dilini konuşan bir ailenin yanında kalırlar. Öğrenciler hangi konaklama türünde olursa olsun okul görevlileri tarafından sağlık, güvenlik açısından sıkı gözetim altında tutulurlar.

Yurtdışı yaz okullarına hem grup olarak, yani okulların gerçekleştirdiği ya da kurumların gerçekleştirdiği programlarla hem de bireysel öğrenciler için avrupa’da yurtdışı yaz okulu programları gerçekleşitirliyor. Yıllar süren tecrübelerimizle yaz okullarına bireysel katılımcıların grup halinde yapılacak bir katılımdan daha fazla tercih edilebiliyor. Bunun sebebi ise grup halinde yaz  okulu programlarına katılım durumlarında öğrenciler genellikle aralarında kendi dillerini konuşmakta ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaş olmaya ve iletişim kurmuyorlar. Yani, böylece öğrenilen İngilizceyi pratik yapma şansı olmaz. Yaz okullarına bireysel katılımcılar değişik ülkelerden gelen ve kendi yaşıtları olan pek çok arkadaş edinir ve yabacı dil pratiği yaparlar. 

Yurtdışında Avrupa Yaz Okulları Programlarına Kimler Katılabilir?

Öncelikle, elbette yaz Okullarına katılabilmek için 7 ile 17 yaş arasında olmak gerekiyor. Hem tatil yapıp hem de İngilizce pratiğinin yanısıra yurtdışı eğitim onaylı ve kaliteli eğitim kurumlarının verdiği sertifikalarla eğitimler almak isteyen ilköğretim ve lise öğrencileri yaz okulu programlarına katılabilirler ve böylece yaz aylarını değerlendirebilirler. Öğrenciler, Dünyanın pek çok ülkesinden yüzlerce öğrencinin katıldığı yaz okullarında kendi yaşıtları ile tanışıp hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

Yurtdışında Yaz Okulu Programları, Hangi İçeriklerden Oluşuyor, Hangi Eğitimler Veriliyor?

Yurtdışında, avrupa’da gerçekleştirilen yaz okulu programları çerçevesinde münazaralar, problem çözme, genel konular üzerine söyleşi ve tartışmalar, yazılı alıştırmalar ile dinleme ve konuşmayı teşvik ederek İngilizce’yi eğlenceli ve dinamik bir şekilde öğretir. Özel olarak tasarlanmış programlar, İngiltere’deki yaz okulunda öğrencinin geçireceği zamanı maksimize edecek geziler ve etkinlikler ile dil kursunu birleştirir. İngilizce kursuna ek olarak, moda, futbol, su sporları, golf ve ata binme gibi etkinliklerle zenginleştirilir. Haftada iki kez de şehir turları ve yakın şehirlere geziler düzenlenerek, çocuklarınızın yabancı dil gelişimi sağlanıyor. Çeşitli varyasyonlara bakıldığında; avrupa’da gerçekleştirilen yurtdışı yaz okulu programları çerçevesinde konaklama çeşitliliği de velileri kararsız bırakmıyor.

İlk seçenek, elbette çoğu yurtdışı İngilizce eğitimi ve yaz okulu programı çerçevesinde tercih edilen aile yanı konaklama seçenekleridir. Aile yanı konaklamanın en güzel yanı öğrencilerin gidilen ülkenin kültürünü yakından tanıma imkanı bulmaları ve anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce pratik yapma imkanlarının çok olmasıdır. Aileler çeşitli disiplin kuruluşları ve okullar tarafından sık sık kontrol edilir ve yılın her zamanında çeşitli ülkelerden uluslar arası öğrencileri misafir ederler.

Çocuklar için geliştirilen avrupa yaz okulu programları çerçevesinde bir diğer alternatifiniz ise kampüste konaklama seçeneği. Kampüs içi konaklamanın avantajı öğrencilerin eğitim, sportif ve sosyal aktivitelerini hep bir arada gerçekleştirmeleridir. Okulun personeli, öğrenciler ve grup lideri birlikte kalırlar ve böylece öğrenciler 24 saat gözetim altında olurlar. Öğrenciler dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş uluslar arası öğrencilerle birlikte vakit geçirme, arkadaşlıklar edinme ve pratik yapma şansına sahip olurlar.  Kampus içi konaklamada öğrencilere sunulan hizmetler daha çoktur.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-07 13:53:46