Lütfen bekleyiniz...

Cambridge Sınavı İçin Yaz Okulları: İngiltere ve İrlanda’da Cambridge Sınavlarına Hazırlanabilirsiniz
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Cambridge Sınavı İçin Yaz Okulları: İngiltere ve İrlanda’da Cambridge Sınavlarına Hazırlanabilirsiniz

Cambridge Sınavı İçin Yaz Okulları: İngiltere ve İrlanda’da Cambridge Sınavlarına Hazırlanabilirsiniz

Cambridge İngilizce sınavları, dünyanın hemen hemen her noktasında, üniversitelerde, liselerde ve diğer eğitim kurumlarınca kabul gören bir sınav çeşidi. Üstelik Cambrige sınavı, çeşitli üniversiteler tarafından hazırlık atlama, hazırlık geçme sınavları olarak devşirildi. Dolayısıyla, en az TOEFL, SAT kadar hazırlık gerektirebilen bir sınav çeşididir. Orijinalinde, elbette Cambrdige Universitesi’nin geliştirdiği bir sınav çeşidi.

Sınavın tercih edilmesinde en önemli etkenlerden birincisi, sınavı kazandığınızda, İngilizcenizin seviyesini gösteren ve uluslar arası eğitim kurumlarca tanınan ve İngilizce eğitim sağlayan ülkelerde  geçerliliğe sahip bir sertifika edinebilirsiniz.. Eğitim sisteminin içerisinde İngilizce bulunan her ülke, Cambridge sınavlarını düzenliyor. Cambridge sınavlarına günümüzde 130 ülkeden her yıl 4 milyonun üzerinde aday katılıyor. Cambridge English Sınavları olarak resmiyete dökülen sınav çeşidi, adayların okuma, yazma, dinleme ve bununla birlikte  konuşma becerilerinin tamamını ölçmekle birlikte materyalleri ve sınavın içeriğine bakıldığında pratiklik ile harmanlanan, geçerliliği ve kalitesi en yüksek ölçme değerlendirme araçları olarak tanımlanıyor. Uluslar arası eğitim standartlarına uygun ve çok uluslu geçerliliği olan çeşitli yaz okulları da ,öğrencilere tam müfredat ile Cambridge sınavı hazırlık süreci sunuyorlar.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık ile ilgili Önceden Bilmeniz Gereken Bazı Detaylar

Cambridge sınavları, aşama aşama süren bir sınav çeşidi. Dolayısıyla sınav için yaz okulu seçimlerinizde, bu aşamaların hepsini kapsayabildiklerinden emin olmanız gerekiyor. Sınavlar aynı gün çift aşamadan oluşturulur. İlk aşama, standart olarak yazma, okuma, dinleme gibi kabiliyetler ölçülür, diğer aşamada ise konuşma becerileri ölçülüyor. Elbette bu konuşma sınavı, Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği eğitmenlerce gerçekleştiriliyor.

Bu sınavı tercih edenlerin büyük bir bütünlüğü, elbette yurt dışında eğitimin yanısıra yurt dışına taşınma, yurt dışında okuma ve çalışma gibi haklara başvuranların, vize işlemlerini kolaylaştırabilecek bir sertifika sahibi yapar. Cambridge sertifikalarını kazanan öğrenci, hayatının herhangi bir kısımında alacağı yurt dışı eğitim kurumuna İngilizce bilgisini ispatlar ve giriş aşaması biraz daha kolay olabilir.

Son olarak, resmi olarak Cambridge’in düzenlediği bu sınav, İngiltere’ye lise eğitimi veya bir sonraki adımlara ön gördüğünüz eğitim süreçlerinde değerlendirilir ve bir başarı olarak kabul edilir.

Cambridge Sınavlarına Yönelik Yaz Okulları ve Dil Okulları

İngiltere yaz okulları, Cambridge, Oxford ve Londra şehirlerinde gerçekleştiriliyor. Bir örnek yaz okulu programına bakacak olursak; Program boyunca Londra, Leeds Kalesi, Oxford, Warwick Kalesi ve Windsor'a kültürel ve eğitici gezi programları var. Bunun yanısıra rogram boyunca öğrenciler için düzenlenen spor, sanat ve kültürel aktivitelerle birlikte Buckinhgham Sarayı, Westminster Abbey, Tower Of London, Canterbury, Rochester ve World Heritage Dockyards'e eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Program dahilinde öğrenciler dans, karaoke, hazine avı, yetenek şovları ve daha birçok aktiviteye katılma fırsatı bularak dillerini sosyal ortamlar içerisinde geliştirme fırsatları buluyorlar. Ayrıca, konferans salonu, ortak öğrenci salonları, açık hava oyun alanları, geleneksel üniversite kolejinde şehir merkezli kampüslerle birlikte ayrıca, kamp ortamları içerisindeki kampüslerle de yaz okulları programına katılabilir.

İngiltere yaz okulları, her seviyede İngilizce eğitim olanağının yanısıra; haftalık 15 saatlik ile 20 saat arasında İngilizce dersleri sağlıyorlar. Ayrıca Cambridge sınavı için özel hazırlanan yaz okulları, konuşmaya yönelik yaz okulları ve enstitü olarak düzenlenen yaz okulları programlarıyla, Cambridge’in ana vatanında, sınavlara hazırlanabilirsiniz.

 

İrlanda yaz okulları da, sadece Cambridge sınavı için kurlar ve yaz okulları düzenliyor. İrlanda, İngiltere ile hemen hemen aynı eğitim sistemini belirlemesiyle, Cambridge sınavları için uygun yaz okulları programlarını barındırıyor diyebiliriz.  İrlanda’da en çok tercih edilen dil okulları ve yaz okulalrı, Dublin’de yer alıyor.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-18 16:37:23