Lütfen bekleyiniz...

Blockchain Ekosistemi İyi Bir İngilizce Dil Eğitimi İstiyor. Peki Nasıl?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Blockchain Ekosistemi İyi Bir İngilizce Dil Eğitimi İstiyor. Peki Nasıl?

Blockchain Ekosistemi İyi Bir İngilizce Dil Eğitimi İstiyor. Peki Nasıl?

Blockchain ekosistemi sektörler arasında bilinirliği ile birlikte büyümeye devam ediyor. Peki, Blockchain teknolojisine, dil okulları ile nasıl başlangıç sağlayabilirsiniz? Sektörel gelişmeler, her gün literatüre yeni ifadeler, yeni terimler kazandırırken finans sektörü de artık altyapısını tamamiyle Blockchain’e dayandırmaya başladı. Blockchain’e  kısa bir giriş yapmak gerekirse halkalardan oluşan kriptolu bir veri havuzudur. İsmini sık sık duyduğumuz; Etherium, Bitcoin gibi kripto paralar da Blockchain ekosistemi içerisinde çalışyor.

Eğer Blockchain konusunda uzmanlaşmaya çalışıyorsanız, faaliyet alanınız içerisindeyse, iyi bir dil okulu ve İngilizce bilgisi de Blockchain'in ihtiyaçlarının içerisinde. Tavsiyemiz, elbette Amerika dil okulları çerçevesinde eğitim sağlayan mesleki İngilizce dil kurslarıdır.

Blockchain, şifrelenmiş işlem takibi sunabilen dağıtım özelliklerini veri tabanındaki kriptolamalarla kazanıyor. Bir havuz sistem olduğunu düşünecek olursak Blockchain sistemine dahil olan her kişi, sistemdeki iki kişi tarafından yapılan gönderimi onaylayarak kaydını tutar. Böylece bankacılık işlemlerini P2P gerçekleşebilir yine aynı tarzda para gönderimi gerçekleştirilebiliyor. Günümüzde, Swift işlemlerinin çoğunluğu Blockchain’e dayanıyor. Bu gönderim ekosisteminde sistemdeki minerlar tarafından onaylanarak durum resmileştirir. Minerların varlığı ise, Blockchain sisteminin güvenliğini oluşturuyor.  Unutmadan belirtmek gerekir; Blockchain ekosistemi herhangi bir otoriteye bağlı değil tüm otorite kullanıcılar tarafından yürütülür.

Blockchain Finans Sektörüne Neler Kattı, Katıyor?

Dolayısıyla P2P gönderimler için daha güvenli ortam imkanı tanınıyor hem de bu gönderimin sistemdeki kişilerin çoğunluğu tarafından onaylatarak aracı kuruma ihtiyaç duymadan gönderim onaylanmış olur. Aracısız her kullanıcı ağa bağlanabilir, yeni işlemler gönderebilir, işlemleri doğrulayabilir ve yeni bloklar oluşturabilir.

Blockchain, teknolojisi gereği aynı zamanda şeffaf bir teknolojidir. Elbette bir açık kaynak sistemden bahsediliyor. Sistemde, herhangi bir üyelik veya varlık sistemi gerektirmeksizin isteyen herkes şu güne kadar birikmiş bilgi zincirlerini inceleyebilir, onları gözden geçirebilir. Blockchain’in ilk dönemlerinde yaşanan para transferleri bile incelenebilir. Ancak alıcı ve satıcıya dair sadece şifrelenmiş kimlikler içerdiğinden alıcı ve satıcının gerçekte kim olduğu bilinemez veya tahmin edilemez. Bu açıdan blockchain teknolojisi, iki tarafında anonim kalmasını sağlar. Yani, temelinde herhangi bir otoriteye ve aracı kuruma veya kişilere ihtiyaç duymuyor. Dolayısıyla maliyetleri düşürmesiyle birlikte işlem süreçlerini de hızlandırıyor.  Sık sık tercih edilmesinde ve büyümesinde katkısı sadece bu değil, ayrıca İşlemlerin pek çok farklı nokta tarafından kontrol ediliyor olması, sistemde sahtekarlık yapılması ihtimalini azaltması Blockchain teknolojisini çekici kılan detaylardan.

Ezcümle; Blockchain bir varlığın hangi kaynaktan çıkıp hangi kişilerin elinden geçip nereye ulaştığını takip etmek için ideal bir platform.

Blockchain Günümüz Sektörel Faaliyetlerini Nasıl Değiştiriyor?

Karşılıklı bilgi işlemine ve transferine dayanan bu işlem, gelecekteki bankacılık sektörünün akibetini tamamiyle değiştireceği söyleniyor, üstelik etkileri şimdiden hissedilmeye başlandı bile. Blockchain’in önümüzdeki dönemde takip edilmesi gereken başlıca teknolojilerden biri olduğu çok açık. Finansal kuruluşların güvenlik ve sistemsel tasarruflar açısından Blockchain teknolojisini kullananacağı da. Buna karşın bu durumun Bitcoin, etherium gibi Blockchain temelli muhalif sistemleri güçlendirip güçlendirmeyeceği büyük bir soru işareti olarak kaldı diyebiliriz. Hükümetlerin ise Blockchain’i çeşitli vatandaşlık hizmetlerinde kullanması makul ve mümkün gözüküyor.

Hollanda bankaları, ABD bankaları, İngiliz bankaları son yıllarda; özellikle Endüstri 4.0 ile birlikte Blockchain’e yönelim gösterdi ve son olarak Amerikan borsası, NASDAQ ise özel pazar platformunda kullanılmak üzere mayıs ayında Blockchain’e yanaşmıştı. Bir başka ABD’li teknoloji şirketi, geçtiğimiz yaz aylarında Blockchain’e sosyal fayda amaçlı geliştirirken, Doldukça tanıdık Alman bankalar ve Amerikalı bankalarise geçen hafta Blockchain’in geleceğine ışık tutan önemli bir açıklamalar yaparak dikkatleri üzerine çekti. Fintech sektörü modern teknolojiyi kullanmaya başladığı günden bu yana aslında kurulduğu günden bu yana yaptığı şeyleri yapmaya devam ediyor. Veri tutuyor, verileri güncelliyor ve yaptığı güncellemelerin kaydını tutuyor. Muhakkak silme işlemlerini de birer güncelleme olarak düşünebiliriz ancak finans sektörü bir şeyleri silmeyi pek sevmez.

 

Bu pencereden bakınca sadece yapılan işlemlerin yapıldığı platformların değiştiğini söyleyebiliriz. Kağıtlar yerini delikli kartlara, delikli kartlar manyetik şeritlere, manyetik şeritler manyetik disketlere, manyetik disketler sabit disklere ve zamanla sabit disk teknolojisinin gelişmesi ile bulut teknolojileri ve şimdilerde blockchain ağlarını konuşur hale geldik. Ancak bunları bir kenara koyun. Biz basit adımlar atarak blockchain teknolojisini anlamaya çalışacağız.

Blockchain’i Anlamak: Dil Okulları ile Mesleki İngilizce Eğitim Müfredatlarına Blockchain de Eklendi

Amerika dil okulları, Kanada dil okulları, İngiltere ve Malta dil okulları bünyesinde çalıştırdığı mesleki İngilizce kursları çerçevesinde özellikle Finans sektörüne yönelik yapılan İngilizce kurslarında Blockchain terminolojisini ve Blockchain jargonlarını işlemeye başladılar. Fintech, finans gibi çeşitli spesifik sektörlere yönelik gerçekleştirilen dil okulları ağırlıklı olarak şirketlere toplu olarak gerçekleştirilen dil okulları olduğunu söylemekte fayda var. Ancak, artık şirketler her nerede olurlarsa olsunlar güncel teknolojilerle çalışmak ve güncel lisanı kullanmak zorundalar. Dolayısıyla dünyanın her yerinde, özellikle Amerika ve Kanada’da yaz okulları, dil okulları ve diğer lisan okullarında Blockchain’e dayalı mesleki İngilizce eğitimleri başlamış durumda.

Üstelik, Blockchain’i de içerebilen mesleki İngilizce dil okulları kapsamında herhangi bir programa dahil olabildiğiniz sürece Fintech ve diğer finansal jargonlara da tamamiyle hakim olabileceksiniz.

Eklenme Tarihi: 2018-04-25 14:38:24